Kanał wiadomości społecznościowych Facebooka „Papier” jest po prostu niesamowity

Filozofia Facebooka „poruszaj się szybko; zepsuć rzeczy ”może w krótkim okresie zaszkodzić użytkownikom, ponieważ przyzwyczajenie się do nowych interfejsów i funkcji wymaga czasu, ale bez wątpienia jest to korzystne w dłuższej perspektywie. W sieci Facebook zasadniczo zmienia swój kanał informacyjny co roku, ale od kilku lat doświadczenia na urządzeniach mobilnych pozostają w dużej mierze takie same. Teraz, ponownie koncentrując się na urządzeniach mobilnych, Facebook wprowadził Paper – historie z Facebooka, zupełnie nowe, prawie rewolucyjne doświadczenie w zakresie konsumpcji treści w mediach społecznościowych.

W istocie Paper to nic innego jak implementacja Facebooka czytnika wiadomości w stylu Flipboard; to, co całkowicie oddziela go od innych, to niezwykły interfejs użytkownika!

Personalizacja Facebook-Paper Facebook-Paper-for-iPhone

Każda historia w Twoim kanale aktualności to odrębna „karta”. Z rzędu kart „podglądu” możesz przesunąć w górę wybraną kartę, aby przeczytać ją bardziej szczegółowo, zobaczyć wszystkie „polubienia” i komentarze, pozostawić własne polubienie / komentarz. Jeśli dołączone jest wideo, rozpocznie się automatyczne odtwarzanie; jeśli łącze jest dołączone, możesz przesunąć go dalej w górę, aby go „rozwinąć” i przejść do oryginalnej strony internetowej. Gustowne użycie gestów i animacji po prostu oszałamia, a korzystanie z Paper jest po prostu przyjemne.

Recenzja artykułu na Facebooku-2 Historie-papierowe-na-Facebooku

Karty są podzielone na „ sekcje ” dla znajomych z Facebooka, nagłówków, technologii, twórców, ekspozycji, pomysłów, planety, uroczych, LOL i wielu innych, które możesz subskrybować. Pierwszą najbardziej zajmującą sekcją jest zwykły stary kanał aktualności, a reszta jest wybierana przez Facebooka, aby przynosić najnowsze i najlepsze historie. Te historie koncentrują się na USA i są dla mnie trochę zbyt „przyjazne dla początkujących”, ale widzę, że przeciętny użytkownik je z żalem czytają.

Facebook-przeglądarka-recenzji-zdjęć

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o Paper, automatycznie założyłem, że będzie to czysta aplikacja do konsumpcji treści, więc czułem, że nie będę w stanie jej często używać. Należy jednak zauważyć, że jest to (prawie) pełnoprawna aplikacja na Facebooku, wystarczająca, aby zastąpić oficjalnego klienta.

Możesz czytać i odpowiadać na wiadomości (w stylu czatu), przeglądać powiadomienia, odpowiadać na prośby znajomych, tworzyć nowe aktualizacje statusu i nie tylko. W ciągu moich 30-40 minut z nim nie znalazłem niczego brakującego. Dla większości ludzi, w tym dla mnie, zastąpi to oficjalnego klienta.

Czat na Facebooku Powiadomienia papierowe na Facebooku

Papier to krok we właściwym kierunku dla Facebooka na platformach mobilnych. Aplikacja jest na razie dostępna na iPhone’a w USA, ale to tylko kwestia czasu, zanim zostanie uruchomiona na innych platformach (nie mogę się doczekać, aż trafi na iPada), a także w innych krajach.

Zainstaluj Paper z App Store

Daj nam znać, co myślisz o Paper, zostawiając komentarz w sekcji komentarzy poniżej.