Klimatologia firmy Microsoft uczy Cię o klimacie w każdym miejscu [Android]

Gdziekolwiek się wybierasz na świecie, istnieje jedna bardzo zmienna stała – pogoda. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przejrzeliśmy mnóstwo różnych aplikacji pogodowych, z których wiele uznaliśmy za całkiem fantastyczne. Mimo to większość z nich ma tę samą podstawową funkcjonalność, czyli przekazywanie użytkownikom prognoz dziennych, tygodniowych lub często godzinowych. Ale w miarę jak aplikacje pogodowe stały się prostsze, dostarczają też dane. Climatology to nowa aplikacja pogodowa firmy Microsoft, która obecnie jest dostępna tylko na Androida. Klimatologia ma na celu odróżnienie się od wielu aplikacji pogodowych, umożliwiając użytkownikom przeglądanie różnych zasobów informacji o pogodzie. Zamiast patrzeć na aktualną prognozę, pozwala wybrać dowolną lokalizację na świecie, na przykład Indie, miesiąc, i wyświetlić informacje o średnim klimacie dla tej lokalizacji.

Interfejs klimatologii nie jest zbyt przełomowy. Ta początkowa wersja aplikacji jest szczególnie powolna, bardzo sprzeczna z intuicją i może nie działać na większości urządzeń z Androidem. Typografia wygląda jednak ostro i zawiera wbudowaną mapę, która pozwala wybrać żądaną lokalizację, a aplikacja z kolei przekształca ją we właściwe współrzędne długości i szerokości geograficznej.

Jak wspomniano wcześniej, Climatology nie jest Twoją codzienną aplikacją pogodową, która informuje Cię, czy dzisiaj będzie padać. Microsoft sugeruje raczej, że możesz użyć tej aplikacji, aby na przykład odkryć pogodę dla miejsca, które planujesz odwiedzić w najbliższej przyszłości. Gigant oprogramowania twierdzi również, że wydał Climatology, aby pomóc w udostępnieniu informacji badawczych szerszej publiczności.

Klimatologia Klimatologia 2

Podobno chcesz znaleźć średnią temperaturę w Indiach w lipcu, która wynosi 33 stopnie Celsjusza. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć mapę i przesunąć punkt środkowy do odpowiednich współrzędnych lokalizacji. Aplikacja dostarcza informacji o temperaturze, średnim odczycie deszczu, a także średniej ilości nasłonecznienia. Podobnie, jeśli wybierzesz Londyn, otrzymasz podobny odczyt.

Podsumowując, Climatology to inny rodzaj aplikacji pogodowej, która oferuje świetną odmianę tradycyjnych prognoz pogody. Możesz go pobrać bezpłatnie z linku do sklepu Google Play podanego poniżej.

Zainstaluj Climatology ze Sklepu Play