Kompleksowy przewodnik po CryptoPunks NFT

W czerwcu 2017 r. CryptoPunks został stworzony jako niezamienny token na blockchainie Ethereum. Dwuosobowy zespół deweloperski w Larva Labs wprowadził na rynek cryptoPunki.

Pomysł na CryptoPunks wyszedł z przyspieszonego generatora postaci, a inspiracją są cyberpunkowe filmy, powieści itp.

Czym są CryptoPunki?

Boom, który miał miejsce na większym rynku NFT w 2021 r., spowodował wzrost cen CryptoPunków, co skutkowało niektórymi transakcjami o wartości ponad miliona dolarów za każdego punka. Dowód własności CryptoPunks jest rejestrowany na blockchainie Ethereum, a całkowita liczba CryptoPunks jest ograniczona do 10 000 różnych tokenów.

Blockchain Ethereum to zdecentralizowana księga, w której przechowywane są CryptoPunks, zbiór 10 000 różnych cyfrowych znaków kolekcjonerskich. Każda pojedyncza sztuka w kolekcji to portret w stylu 8-bitowym o wymiarach 24 na 24 i ma swój indywidualny zestaw cech i cech.

Ponieważ CryptoPunks był jednym z pierwszych projektów wykorzystujących niezamienne tokeny, utorował drogę innym udanym kolekcjom NFT, takim jak CryptoKitties, Bored Ape Yacht Club i CrypToadz. CryptoPunks był również jednym z pierwszych niezamiennych tokenów.

Każdy, kto posiadał portfel Ethereum w momencie pierwszego uruchomienia w czerwcu 2017 r. i był gotowy uiścić skromną opłatę za bicie monet, mógł otrzymać CryptoPunks bezpłatnie. Po kolejnych czterech latach, w środku boomu NFT w 2021 r., wartość rynkowa NFT CryptoPunks znacznie wzrosła. Zdarzały się transakcje, które doprowadziły do ​​sprzedaży CryptoPunków za dziesiątki milionów dolarów każdy. Doprowadziło to do stworzenia nowej klasy milionerów z kilku pierwszych właścicieli CryptoPunków, którzy początkowo otrzymywali je za darmo.

Najbardziej wyjątkowe przedmioty w kolekcji, takie jak ograniczona liczba fotografii pozaziemskich, są również jednymi z najdroższych przykładów sztuki cyfrowej, jakie kiedykolwiek kupiono. Były one istotnym czynnikiem legitymizacji znaczenia NFT jako trendu technologicznego i estetycznego.

Pięć najpopularniejszych odmian CryptoPunków to mężczyzna, kobieta, zombie, małpa i obcy w tej kolejności. Męskie CryptoPunki są bardziej powszechne niż żeńskie CryptoPunki, małpy CryptoPunk i obce CryptoPunki. Każdy pikselowy CryptoPunk jest produkowany losowo z własną, jedyną w swoim rodzaju kolekcją akcesoriów, która może obejmować kapelusze, zarost, okulary, biżuterię i inne przedmioty.

CryptoPunk jest zdefiniowany jako ikona kultury dla osób należących do społeczności kryptograficznej. Punk Larva Labs zwrócił na siebie uwagę różnych środków i platform mediów społecznościowych. Zaowocowało to wzrostem wartości, co skutecznie zwiększa ich popyt. Strach przed utratą lub FOMO prowadzi z dnia na dzień do gwałtownego wzrostu ich znaczenia wśród młodzieży, dlatego stał się niezwykle popularny.

Jak kupić CryptoPunki i gdzie je kupić?

Aby kupić CryptoPunks, musisz wykonać trzy podstawowe kroki: Najpierw musisz zarejestrować swój portfel Metamask. Po skonfigurowaniu portfela metamaski musisz dodać ETH. Z tego ETH możesz bezpośrednio kupić CryptoPunk NFT. Ten proces rozwiąże twoje pytanie, gdzie kupić kryptopunki.

Wykonaj poniższe kroki, aby z łatwością wykonać kryptopunki NFT:

 • Przejdź do swojego sklepu Google Chrome i dodaj Rozszerzenie metamaski do Twojej przeglądarki.
 • Teraz otwórz rozszerzenie metamaski i utwórz w nim swoje konto.
 • Musisz skonfigurować tajną frazę odzyskiwania, aby zapewnić bezpieczeństwo kopii zapasowej konta metamaski. Jest to 12-wyrazowa fraza i należy ją zabezpieczyć w dokumencie, aby odzyskać konto metamaski.
 • Po skonfigurowaniu frazy możesz już iść.
 • W portfelu metamaski wyszukaj ETH.
 • Aby kupić ETH, musisz dodać pewną kwotę do portfela metamaski.
 • Przejdź do „Wyświetl konto” i skopiuj adres swojego portfela. Wklej adres metamaski w sekcji „Do” przy zakupie ETH.
 • Wybierz ilość ETH, którą chcesz przenieść do portfela metamaski.
 • Naciśnij przycisk „Kontynuuj”, a ETH zostanie pomyślnie dodany do portfela metamaski.
 • Zaloguj się na konto metamaski i przejdź do strony Larva Labs.
 • Kliknij przycisk „Zezwól na dostęp do metamaski”.
 • Teraz kliknij przycisk „Kup”. Metamask poda szczegółowe informacje na temat kryptopunków i całkowitych opłat za ETH.
 • Metamask potwierdzi, że masz dostępne środki na zakup CryptoPunk. Następnie kliknij przycisk „OK”, aby dokonać płatności.
 • Hurra!! Teraz pomyślnie kupiłeś wybrany CryptoPunks NFT.
 • Współczynnik konwersji CryptoPunków i co sprawia, że ​​te NFT są tak wyjątkowe?

  Współczynniki konwersji różnych kryptopunków różnią się od 68 ETH lub 77,524 $ do 20788,38 ETH lub 23,7 miliona dolarów. Istnieje ponad 10 000 Cryptopunków z obrazami w formacie 24*24 pikseli. Istnieją różne rodzaje postaci, takie jak koty, małpy, kotki itp. NFT pracuje nad koncepcją technologii blockchain. Każdy w metaverse może wprowadzić NFT.

  NFT zazwyczaj reprezentuje rzeczywiste obiekty związane ze sztuką, teledyskami, zwierzętami, ludźmi, postaciami itp. NFT są popularne wśród młodzieży, ponieważ dają im poczucie popularności w ich sieci. Młodzież jest bardziej związana z technologią. Dlatego starają się kupować wszystko, co popularne w mediach społecznościowych. Wiedzą też, jaki zwrot przyniosą im te NFT (jeśli zostaną wzmocnione). Dlatego nie przegapią szansy na zdobycie go.

  Różnica między CryptoPunkami, CryptoCatami i CryptoKitties

  CryptoPunks, CryptoCats i CryptoKitties to różne typy NFT, które uruchomiła firma Larva Labs. Jak sama nazwa wskazuje, CryptoPunks to obrazy 24 * 24 piksele powiązane z obrazami postaci fajnych kolesi. Różnią się one od NFT z goglami na oczach, cygarami w ustach, zestawami VR itp.

  CryptoCats NFT są powiązane ze zdjęciami kotów. Przed uruchomieniem CryptoCats NFT należy pamiętać o kobietach kupujących, ponieważ są one bardziej przyjazne zwierzętom i miłośnikom zwierząt niż mężczyźni. Ale teraz jest popularny wśród mas.

  Z drugiej strony CryptoKitties to raczej urocze NFT, które są obrazami kociąt w różnych kolorach, nastrojach, kształtach itp. Wszystkie te 3 są różnymi rodzajami NFT o różnych przedziałach cenowych w zależności od rynku.

  Przyszłość CryptoPunks NFT.

  Tylko 1000 kryptopunków było w posiadaniu Larva Labs w 2017 roku. Niedawno Yuga Labs nabył CryptoPunks, a tego samego dnia koszt CryptoPunks przekracza 70 ETH po długim okresie poniżej 55 ETH.

  CryptoPunks NFT ma biznes o wartości ponad 1 miliarda dolarów i przekroczy ponad 10 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Wiele znanych osobistości, od Leo Messiego po Justina Biebera, weszło do zróżnicowanego świata NFT. Jeśli chcesz zdobyć wysokie nagrody i mieć serce do ponoszenia wysokiego ryzyka, powinieneś kupić NFT CryptoPunks, pamiętając o długoterminowych zyskach.

  Wniosek

  W nadchodzących latach stopień, w jakim kryptowaluta będzie odgrywać rolę w życiu typowej osoby, jest niemożliwy do przewidzenia z jakąkolwiek dokładnością. Chociaż możliwe jest, że emocje związane z NFT osiągnęły szczyt, można śmiało powiedzieć, że kryptowaluta nie zniknie w najbliższym czasie. Fascynujące jest spekulowanie na temat pięknego świata kryptowalut i tego, dokąd może nas zaprowadzić w przyszłości.

  x