Metal Slug Defense wydany na Androida i iOS [Review]

Metal Slug to gra Neo Geo (oparta na SNK Arcade) wydana po raz pierwszy w kwietniu 1996 roku, kiedy 16-bit nie był modny, to było wszystko, co mieliśmy. W momencie premiery grafika na Metal Slug była równie szanowana jak Unreal Engine 4Dzisiaj prezentacje rozdzielczości 4k. Opcje rozgrywki były ograniczone do odgórnego lub bocznego przewijania, Metal Slug znalazł się w tej drugiej kategorii, jako gra typu bieganie i broń. Metal Slug przyniósł element doskonałej animacji, przemocy, krwi, niezliczonych postaci, a wszystko to z elementem poważnej głupoty, które natychmiast stały się klasykiem. Do dziś pojawiają się nowe gry, a stare są ponownie wydawane (i równie cenione) na praktycznie każdej platformie. Aby ograniczyć się do gier mobilnych, SNK wypuściło bezpłatnie Metal Slug Defense na iOS i Androida. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w nowej erze.

Metal Slug Defense to gra polegająca na obronie zamku z dodatkową zaletą osadzenia w uniwersum Metal Slug. Zmierzysz się z przeciwnikiem siedzącym na drugim końcu ekranu. Otrzymujesz pasek energii, który określa poziom i częstotliwość jednostek, które możesz uwolnić. Istnieją dwie waluty, łatwe do zdobycia złote bilety i możliwość zakupu medali w aplikacji. Medale mają tendencję do odblokowywania prawie wszystkiego, od jednostek po ulepszenia bazy, podczas gdy złote bilety są używane do drobnych zakupów.

Metal Slug Defense - wybór etapu

Rozgrywka

W grze brakuje klasycznego aspektu Metal Slug strzelającego wszystko, co się rusza, zamiast tego daje ci ograniczoną kontrolę nad uwalnianymi jednostkami, z których każda ma unikalną funkcję, z których wszystkie mają wspólny cel, jakim jest unicestwienie wroga. i proste. Misje dla jednego gracza są bardzo łatwe; muszą być dla nowych graczy, aby zorientować się, jak najlepiej poruszać się po grze. Otrzymujesz pasek AP (z możliwością ulepszenia), który określa ilość energii potrzebnej do rozmieszczenia jednostek. Twoim celem jest uratowanie bazy przed zniszczeniem, jednocześnie całkowicie i całkowicie unicestwiając bazę przeciwnika. W miarę postępów w misjach dla jednego gracza otrzymujesz niezliczoną liczbę ewoluujących wrogów i baz do pokonania. Istnieją nagrody za codzienne logowanie, a także osiągnięcia do odblokowania. Dodatkowo dostępny jest tryb WiFi do grania z przyjaciółmi i rodziną, w którym będzie cała zabawa.

Metal Slug Defense - rozgrywka

Metal Slug Defense - bonus

Fabuła

Na początku nie ma zbyt wiele historii, ale jako ukłon w stronę klasycznego stylu Arcade opowiadania historii, pojawia się przewijany tekst na obrazie twoich postaci. Możesz to przyspieszyć dotykając ekranu, ponieważ dosłownie nie ma to wpływu na samą grę (również bardzo podobnie jak klasyczne gry zręcznościowe).

Metal Slug Defense - fabuła

Grafika i dźwięk

Zgodnie z naturą Metal Slug, nic nie zostało zmodyfikowane ani zmienione, aby zrazić podstawową bazę fanów, na szczęście dzięki nadużywanej 16-bitowej grafice na rynku gier mobilnych, Metal Slug jest w domu i nie ma nic do stracenia. wiele do zaoferowania, ponieważ robią to wystarczająco długo, aby wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać to medium. Choć może to być tylko szukanie dziury w dziobie, menu zostały również zaprojektowane tak, aby koncentrować się na 16-bitowym pochodzeniu gry, ale wydaje się, że skupiały się mniej na menu niż na rzeczywistej grze, pozostawiając użytkownikom mało inspirujące wrażenia. Dźwięk był stabilny, wyraźny, z klasyczną muzyką, jeśli grałeś w Metal Slug w erze automatów, możesz po prostu przenieść się w przeszłość.

Metal Slug Defense - misja zakończona

Wniosek

To fajna i prawdopodobnie uzależniająca gra, ma ogromną wartość powtórki, szczególnie w trybie dla wielu graczy przez WiFi (jeśli masz chętnych uczestników), gra jest darmowa i zdecydowanie warta wypróbowania przynajmniej raz, po prostu zmagaj się z rozwlekłymi samouczkami i będziesz gotowy do wysadzenia NPC w mgnieniu oka. Mam zamiar kontynuować grę nawet po zakończeniu recenzji.

Pobierz Metal Slug Defense na iOS

Pobierz Metal Slug Defense na Androida

x