Kiedy zostanie wydany iOS 15.3?

iOS 15.2 ma już prawie miesiąc. Ta aktualizacja dodała raporty dotyczące prywatności, co dla wielu użytkowników jest dużym problemem. Pozwala im zobaczyć, w jaki sposób aplikacje uzyskują dostęp do ich informacji i z którymi domenami się komunikują. Zaktualizowano również funkcję SOS, w której można teraz nacisnąć boczny przycisk, aby wysłać połączenie SOS. Na koniec dodano starsze kontakty; starszy kontakt to osoba, którą wybierzesz, a w przypadku zdania może uzyskać dostęp do Twojego identyfikatora Apple ID i przechowywanych w nim informacji. Następna aktualizacja dla iOS, która ma zostać wydana, to iOS 15.3.

Data wydania iOS 15.3

iOS 15.3 jest w fazie beta i nie została oficjalnie ogłoszona data jego premiery. To powiedziawszy, zwykle istnieje 7-tygodniowa przerwa między aktualizacjami iOS. iOS 15.2 został wydany 13 grudnia 2021 r. Możemy spodziewać się, że iOS 15.3 pojawi się w okolicach końca stycznia lub na początku lutego. Bety dla tej wersji są już dostępne. Jeśli zapisałeś się do programu publicznej wersji beta, możesz wcześniej wypróbować system iOS 15.3.

Funkcje w iOS 15.3

Pierwsza beta systemu iOS 15.3 została wydana, ale nie zawiera żadnych nowych funkcji. Nie oznacza to, że iOS 15.3 będzie tylko poprawkami błędów. Po prostu za wcześnie, aby z całą pewnością powiedzieć, co zostanie zawarte w tej wersji iOS.

W przypadku tych mniejszych wersji, które zostaną wydane po dużej aktualizacji systemu iOS, takiej jak iOS 15, dziennik zmian zwykle zawiera funkcje opóźnione. Na przykład prywatność aplikacji została ogłoszona jako funkcja systemu iOS 15, ale pojawiła się dopiero w systemie iOS 15.2.

Niektóre funkcje, które wciąż oczekują na wydanie, obejmują karty identyfikacyjne i uniwersalną kontrolę. Obie są jednymi z najbardziej oczekiwanych funkcji iOS 15, ale są również złożone i prawdopodobnie dlatego zostały opóźnione. Zwykle w fazie beta pojawia się kilka różnych wersji wydania iOS, a kiedy pojawi się następna wersja, być może będziemy w stanie uzyskać lepszy pomysł na to, co w niej jest.

Wniosek

Przez lata Apple opóźniało wydawanie coraz większej liczby funkcji, gdy wypuszczana jest nowa wersja iOS. Kilka lat temu, kiedy została wydana główna wersja systemu iOS, zwykle zawierała wszystkie pierwotnie ogłoszone funkcje. Jeśli coś zostało pominięte lub opóźnione, była to tylko jedna lub większość dwóch funkcji. W systemie iOS 15 wiele funkcji zostało pominiętych w momencie wydania. To powiedziawszy, iOS 15 jest obsługiwany na dość starych modelach iPhone’a (iPhone 6S i nowsze są obsługiwane). Utrzymanie kompatybilności niektórych funkcji na starszych telefonach może być wyzwaniem, dlatego warto opóźnić niektóre funkcje.