Włącz wprowadzanie tekstu T9 w telefonie iPhone 5s [Jailbreak]

Przez lata jako maniak-samouk i pro-bloger korzystałem z prawie każdej platformy smartfonów, z której kiedykolwiek warto było korzystać (i nie mam na myśli braku szacunku, ale Bada OS nigdy tak naprawdę nie radził sobie z tym). Pamiętam czasy, kiedy Symbian rządził wszystkim, kiedy to, co miał w zanadrzu, było standardem w branży. Dość dobrze pamiętam dni, kiedy Windows Mobile był najlepszym komputerem w smartfonach, a mój XDA 2 był źródłem nieustannego podziwu wśród moich rówieśników. Od tamtej pory wiele się zmieniło, a kilka ruchów zmieniających zasady gry całkowicie zmieniło sposób, w jaki oglądaliśmy i używaliśmy naszych telefonów, zmieniając je w coś więcej niż tylko urządzenia komunikacyjne i zastępując prawie wszystko inne – PIM, czytniki eBooków, odtwarzacze multimedialne et al. – ale jedyną rzeczą, która pozostała niezmienna, jest podstawowe wykorzystanie urządzenia, czyli narzędzie komunikacji. I tak smartfon może być cudem dla wszystkich, na których mi zależy, ale jeśli nie jest sprytny w wykonywaniu połączeń i wysyłaniu wiadomości tekstowych, niewiele można o tym powiedzieć.

To prowadzi mnie do drugiej części mojego dylematu, dla którego kazałem ci przeczytać całą powyższą rantę, a mianowicie iPhone’a Apple’a. Nie zrozum mnie źle – uwielbiam iPhone’a. Gdybym został zapytany, prawdopodobnie powiedziałbym, że to najlepsza rzecz, jaka przydarzyła się maniakom odkąd wynaleziono mikroczipy. Czuję, że Android może ewoluować tak, jak chce, ale i tak każdego dnia zniosę owocowy kęs iPhone’a nad droidem Google. Jednak do końca życia nie mogę zrozumieć, dlaczego Apple nie włącza wybierania numeru T9 w natywnej aplikacji do wybierania numerów dla iPhone’a. To znaczy, czy to naprawdę jest trudne? Nawet najbardziej prymitywne telefony – do cholery, nawet telefony z internetem – przychodziły z tą podstawową potrzebą. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś, jak bolesne jest wyszukiwanie kontaktu za pomocą aplikacji Telefon na iPhonie przed wykonaniem szybkiego połączenia? Ponieważ Apple nie okazał żadnej miłości w tej dziedzinie, jeśli masz jailbreak, handyPhone może pomóc.

HandyPhone iOS (1)

To proste i bezpłatne ulepszenie istnieje z jednego powodu, a jest nim ulepszenie natywnej aplikacji Phone na iPhone’ie z jailbreakiem. Ulepszenie ma przełącznik w aplikacji Ustawienia, który po włączeniu aktywuje wejście T9 w dialerze i wejście PinYin, jeśli jesteś chińskim użytkownikiem (zgaduję, że twórcą poprawki jest chiński). To wszystko – bez żadnych dodatków dołączony T9, który wyszuka kontakty pasujące do twojego wejścia i wyświetli je na rozwijanej liście, dzięki czemu wykonywanie połączeń na iPhonie jest nieskończenie łatwiejsze. Aha, a jeśli jesteś chińskim użytkownikiem, możesz również włączyć Informacje lokalne, które będą wyświetlać podstawowe informacje o dzwoniącym na podstawie numeru kierunkowego (tutaj nie testowano).

HandyPhone iOS (2) HandyPhone iOS (3)

Jeśli nie jesteś zainteresowany używaniem T9 przez określony czas, ale tak naprawdę nie chcesz go wyłączać, do dialera dodano również pomocny przełącznik, który może kontrolować to za Ciebie.

handyPhone to jedna z tych poprawek, które sprawiają, że jesteś wdzięczny za posiadanie urządzenia z jailbreakiem i zastanawiasz się, jak żyłeś tak długo bez niego. Ulepszenie jest dostępne bezpłatnie za pośrednictwem repozytorium BigBoss na Cydii i działa dobrze z iPhone’em 5s. Oczywiście, ponieważ jest to korekta skoncentrowana na aplikacji Telefon, jest przeznaczona tylko dla iPhone’ów.

x