Minecraft – Nieskończona woda: Jak to zrobić

Woda jest ważnym zasobem w grze Minecraft. Potrzebujesz go, aby utrzymać nawodnienie gruntów rolnych, a jeśli się zapalisz, możesz użyć wiadra wody, aby się ugasić.

Minecraft nieskończona woda

Woda to wyjątkowy przedmiot w grze Minecraft. Jest zbierany w wiaderkach, a pojedyncze wiadro może zebrać jeden blok źródłowy wody. Po wylaniu jeden blok może stworzyć wodospad lub strumień, ale w zasadzie jest to tylko jeden blok. Nie możesz zebrać dodatkowej wody z „przepływu”.

Jeśli potrzebujesz dużo wody, np. na pola uprawne, potrzebujesz bloków źródłowych. Zbieranie ich może zająć trochę czasu, dlatego powinieneś stworzyć nieskończone źródło wody. Nieskończone źródło wody pozwala zebrać z niego tyle wiader, ile chcesz.

Stwórz nieskończone źródło wody

Aby stworzyć nieskończone źródło wody, potrzebujesz;

Dwa wiadra
Źródło wody

Aby zrobić wiadra w Minecrafcie;

Wydobądź sześć bloków rudy żelaza.
Wydobądź trzy bloki węgla.
Wytop rudę żelaza w piecu i zbierz sztaby żelaza.
Otwórz stół rzemieślniczy.
Umieścić trzy wlewki żelaza w formacji V, tj. jeden wlewek w pierwszej komórce pierwszego rzędu, jeden wlewek żelaza w ostatniej komórce pierwszego rzędu i jeden wlewek żelaza w drugiej komórce drugiego rzędu.
Zabierz wiadro.
Powtórz, aby stworzyć drugie wiadro.

Teraz, gdy masz już dwa wiadra, zbierz wodę w każdym. Wróć tam, gdzie potrzebujesz, aby stworzyć nieskończone źródło wody.

Wykop dziurę 1×3 w ziemi.
W pierwszym bloku dziury wlej jedno wiadro wody.
Pozostaw drugi/środkowy blok pusty.
Drugie wiadro wody wlej do trzeciego/ostatniego bloku otworu.
Środkowy blok wyrówna się wodą.
Zbierz tyle wody, ile chcesz z tego bloku.

Wniosek

Woda jest podstawowym źródłem w grze Minecraft, a większość graczy szybko uczy się, jak zdobyć jej nieskończone ilości. Możesz tworzyć nieskończone bloki w innych konfiguracjach, np. otwór 1×5. Ta sztuczka nie działa z lawą. Nie możesz stworzyć nieskończonego źródła lawy. Jeśli potrzebujesz obsydianu, będziesz musiał zbierać lawę w osobnych wiadrach. Alternatywnie możesz znaleźć basen lawowy i zalać go wodą. Bądź jednak ostrożny, kiedy go wydobywasz. Jeśli pod blokiem lawy jest więcej lawy, którą przekształcasz w obsydian, możesz wpaść i umrzeć.