Możesz teraz tworzyć i edytować naklejki WhatsApp na urządzeniu mobilnym

Kreator naklejek WhatsApp trafia z Internetu na urządzenia mobilne.

 • Kreator naklejek WhatsApp umożliwia tworzenie niestandardowych naklejek ze zdjęć bezpośrednio z aplikacji na telefonie.
 • Meta udostępni tę funkcję najpierw użytkownikom iPhone’a, a urządzenia z Androidem mają pojawić się w nadchodzących tygodniach.
 • Niestandardowe naklejki mogą nadać osobisty charakter Twoim rozmowom i uczynić je bardziej wciągającymi.

Meta wprowadziła WhatsApp Naklejka Maker do wersji aplikacji na iOS, a wkrótce dołączą do niej także urządzenia z Androidem. Możesz użyć narzędzia WhatsApp do tworzenia naklejek, aby tworzyć własne naklejki ze zdjęć zapisanych w telefonie i sprawić, że rozmowy będą ciekawsze.

Jak zrobić własne naklejki w WhatsApp na iOS

Chociaż z niestandardowego Kreatora naklejek można korzystać w WhatsApp Web od czasu jego wprowadzenia w 2021 r., Meta nie spieszyła się z wprowadzeniem go na smartfony. Użytkownicy Androida być może będą musieli poczekać trochę dłużej, ale jeśli masz iPhone’a, możesz wykonać poniższe kroki, aby utworzyć niestandardową naklejkę w WhatsApp:

 • Otwórz rozmowę w WhatsApp i dotknij ikony naklejki obok pola tekstowego.
 • Kliknij ikonę plusa (+) w pierwszym rzędzie naklejek.
 • Wybierz żądany obraz z biblioteki zdjęć, aby wyświetlić Kreator naklejek WhatsApp. WhatsApp automatycznie utworzy wycinek głównego obiektu na obrazie.
 • W prawym górnym rogu zobaczysz pasek narzędzi, za pomocą którego możesz wprowadzić dalsze zmiany. Aby dodać tekst do naklejki, dotknij ikony T.
 • Możesz zmienić kolor tekstu za pomocą próbnika kolorów po prawej stronie. Podobnie możesz wybrać dowolną czcionkę wyświetlaną nad klawiaturą. Gdy będziesz zadowolony z tekstu, dotknij Gotowe w lewym górnym rogu.
 • Możesz także narysować swoją naklejkę. Aby to zrobić, dotknij ikony ołówka, wybierz żądany kolor i rozpocznij szkicowanie. Ponownie, kiedy skończysz, możesz dotknąć Gotowe, aby zapisać zmiany.
 • Po ukończeniu tworzenia naklejki dotknij niebieskiego przycisku Wyślij, aby wysłać ją do kontaktu w WhatsApp i zapisać w bibliotece naklejek.
 • Jeśli chcesz później uzyskać dostęp do nowej naklejki, wystarczy, że dotkniesz ikony naklejki w polu tekstowym. Pojawi się w pierwszym rzędzie. Możesz go przytrzymać i dotknąć opcji Edytuj naklejkę, aby w razie potrzeby wprowadzić w niej zmiany.

  Użytkownicy systemu iOS mogą również korzystać z funkcji wyszukiwania wizualnego

  Kreator naklejek WhatsApp jest wygodny, ale użytkownicy iPhone’a mogą także wkleić zdjęcie do WhatsApp na iOS, aby utworzyć niestandardową naklejkę. Jest to możliwe dzięki funkcji Visual Lookup w iOS, która pozwala usunąć tło z dowolnego obrazu na Twoim iPhonie.

  Niestandardowe naklejki sprawiają, że rozmowy stają się bardziej osobiste. Możesz na przykład stworzyć naklejkę przedstawiającą twoją wyrazistą twarz, aby pośmiać się ze znajomymi, pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi za pomocą naklejek lub dodać niezapomniany moment do swojej biblioteki naklejek. Możesz wykazać się kreatywnością i używać niestandardowych naklejek, aby wyrazić siebie w sposób, który nie byłby możliwy w przypadku emoji.