Najlepsza aplikacja kompasu 13 na Twój smartfon (iOS i Android)

Czy często odczuwasz potrzebę wykrycia kierunku? Cóż, aplikacja kompasu może cudownie i dokładnie pomóc znaleźć to w kilka sekund.

Co to jest aplikacja kompasu?

Aplikacja kompasu pokazuje kierunek, w którym wskazuje smartfon. Oprócz informowania o kierunku, pomaga również wykryć lokalizację i wysokość. Jednak w niektórych krajach Twoja wysokość i współrzędne mogą być niedostępne.

Dlaczego potrzebujesz aplikacji kompas?

Aplikacja kompasu jest przydatna na wiele sposobów. Badanie właściwości fizycznych lokalizacji względem Ziemi jest oczywistą rzeczą, którą możesz z tym zrobić.

Poza tym może wygodnie śledzić odległość, trasę, kierunek, wysokość, prędkość itp. Może się zdarzyć, że zgubisz się gdzieś na szlaku. W takich przypadkach aplikacja kompasu może wskazać kierunek, w którym należy się poruszać.

Jak działa aplikacja kompasu?

Aplikacja kompasu wykorzystuje czujnik, który zwykle ma w sobie większość smartfonów. Ten czujnik jest znany jako magnetometr. Ten magnetometr mierzy pole magnetyczne Ziemi.

Po tym pomiarze wyrównuje północ magnetyczną z północą geograficzną za pomocą WMM (World Magnetic Model). Wszystko to pomaga mu określić twój kierunek i położenie względem pola magnetycznego Ziemi.

Aplikacja kompasu pokazuje określony kierunek i lokalizację za pomocą cyfrowego kompasu na smartfonie. Magnetometr w smartfonie jest wspierany przez czujniki akcelerometru, aby informować Cię o kierunkach, w których zmierzasz.

Teraz znajdźmy kilka dobrych opcji aplikacji kompasu, które warto wypróbować.

Kompas°

Tim O’s Studios przedstawia prostą, ale funkcjonalną aplikację kompasu, Compass°, z dużym wyświetlaczem. Ten wyświetlacz wyraźnie pokazuje kierunek i kierunki w łatwym do odczytania formacie.

Ta aplikacja na iOS używa wewnętrznego sprzętu iPhone’a do wykrywania kierunku. Jest kompatybilny z urządzeniami iOS z systemem iOS 10.0 lub nowszym.

Kompas ×

Compass × to prosta i szybka aplikacja kompasu dostępna na urządzenia z systemem iOS. Firma DOUBLE U sro opracowała tę aplikację. Jeśli potrzebujesz alternatywy dla wstępnie zainstalowanej aplikacji kompasu, warto wypróbować tę opcję.

Pokazuje współrzędne GPS i wysokość w metrach lub stopach i działa płynnie na iPhone’ach i iPadach. Pozwala również poznać informacje o temperaturze. Darmowa wersja zawiera reklamy; możesz jednak usunąć te reklamy poprzez zakupy w aplikacji.

Dowódca Compass Go

Commander Compass Go oferuje wspaniałe rozwiązanie kompasu do GPS offline i nawigacji w terenie.

Ta aplikacja na iOS zawiera kilka narzędzi i funkcji, które czynią ją wysokiej klasy aplikacją kompasu. Narzędzia te obejmują żyrokompas, mapy, odbiorniki GPS, prędkościomierze, urządzenia do śledzenia punktów orientacyjnych, wykrywacze księżyca i gwiazd, wysokościomierze i inne.

Może to zapisywać punkty trasy i niestandardowe miejsca i ułatwiać późniejszą nawigację do nich. Pokazuje również Twoje ulubione miejsca na mapach.

Pozwala poznać szczegółowe informacje GPS, kąty, odległości i inne. Możesz subskrybować miesięczny pakiet za 3,99 USD, dający dostęp do dodatkowych map transportu publicznego i rowerowych.

Kompas ⊘

Compass ⊘ to aplikacja kompasu o wysokiej rozdzielczości z prostym, ale pięknym interfejsem. Jest idealny do iPhone’ów i iPadów. Pozwala szybko określić wysokość, położenie i orientację z najwyższą dokładnością. Ta aplikacja opiera się na czujnikach Twoich urządzeń.

Ta aplikacja kompasu HD może działać najlepiej, gdy używasz jej z dala od stałego źródła elektromagnetycznego. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, można ją pobrać ze sklepu App Store.

Kompas∞

Camera LLC przedstawia Compass∞ jako najlepszego towarzysza podczas nawigacji. Może dokładnie pokazywać informacje o wysokości, pogodzie i kierunku kardynalnym. Jest to niezawodna aplikacja do biwakowania, wędrówek, trekkingu, wędrówek z plecakiem i innych wycieczek drogowych.

Compass∞, oprócz wykrywania wysokości, kierunku itp., oferuje kilka narzędzi, takich jak prędkościomierz, opcje głosowe, latarkę i wiele innych. Zapewnia odczyt kompasu dużymi literami, dzięki czemu można wyraźnie i łatwo odczytać dane. Aby uzyskać najlepsze wyniki, unikaj używania etui magnetycznych, ponieważ mogą one powodować zakłócenia.

Kompas 55

Compass 55 to idealna aplikacja kompasu do nawigacji powietrznej, lądowej i morskiej. Jest to kompleksowe rozwiązanie z kompasem, mapą i GPS. Pozwala poznać wysokość, wschód/zachód słońca, odległość, maksymalną i średnią prędkość i więcej.

Jego edytor punktów nawigacyjnych umożliwia ustawienie lokalizacji punktu nawigacyjnego i dodawanie notatek dźwiękowych lub zdjęć. Umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji za pośrednictwem poczty e-mail, Facebooka, wiadomości, Twittera itp.

Ta aplikacja obsługuje również Siri. Jego trener głosowy może powiedzieć ci o aktywnym dystansie, prędkości, czasie trwania i wysokości. Umożliwia pobieranie map offline.

Kierunek kompasu

Compass Heading to prosta aplikacja, która jest łatwa w użyciu i czytaniu. Może pokazywać kierunek, północ magnetyczną i kierunek kardynalny. Ta aplikacja obsługuje latarkę do użytku w nocy. Możesz używać tej aplikacji do biwakowania, wędrówek, wycieczek samochodowych i wędrówek z plecakiem. Idealnie nadaje się również do nawigacji morskiej.

Dokładny wskaźnik kierunku zapewnia uzyskanie wiarygodnych danych dotyczących kierunku. Tło zostanie zmienione na czerwone, gdy urządzenie wyrównuje się z północą.

Najlepszy kompas

The Best Compass to prosta aplikacja interfejsu użytkownika na urządzenia z systemem iOS. Może dostarczać realistycznych informacji o głównych kierunkach, GPS i pogodzie. Poza oferowaniem danych kierunkowych, zapewnia również informacje o kącie i azymucie.

Posiada funkcję prognozy pogody na 7 dni. Dzięki niemu dowiesz się o jakości otaczającego Cię powietrza. Jego funkcje Qibla poprowadzą Cię najlepiej, gdzie musisz się skręcić.

Kompas (wysokościomierz, wschód słońca, S)

Compass (Altimeter, Sunrise, S) to bezpłatna aplikacja, która nie zawiera reklam i pozwala określić północ geograficzną i wysokość nad poziomem morza. Oferuje informacje o czasie wschodu i zachodu słońca.

Do obliczenia wysokości wykorzystuje EGM96 jako odniesienie do geoidy. Dzięki temu możesz również określić adres swojej bieżącej lokalizacji. Ten kompas działa najlepiej przy braku zakłóceń magnetycznych.

Kompas

Pobierz aplikację Compass firmy PixelProse SARL, aby wykrywać dokładne kierunki geograficzne i informacje GPS. Ta aplikacja korzysta z lokalizacji sieciowej i GPS, aby dostarczać wiarygodne wyniki. Pozwala poznać rzeczywistą wysokość nad poziomem morza.

Ten kompas obsługuje wiele formatów współrzędnych, takich jak DD, UTM, DMM lub DMS. Może pokazywać czasy wschodu i zachodu słońca wraz z danymi dotyczącymi szerokości i długości geograficznej. Tutaj możesz stworzyć listę swoich ulubionych miejsc i znaleźć najkrótszą drogę do miejsca.

Mapy kompasu

Compass Maps to bezpłatna aplikacja, która pokazuje dane związane z głównymi kierunkami. Wykorzystuje technologię GPS, aby znaleźć dla Ciebie wskazówki. Działa na urządzeniach z Androidem z czujnikami.

Compass Maps współpracuje z Twoją mapą w czasie rzeczywistym i natychmiast pokazuje zmiany Twojej lokalizacji na mapie. Pokazuje północ rzeczywistą, moc pola magnetycznego, kąt nachylenia urządzenia, stan czujnika, szerokość i długość geograficzną i wiele więcej. Jest również wyposażony w narzędzia, które mogą łatwo obliczyć powierzchnię terenu na mapach.

Kompas firmy R. Apps

Compass firmy R. Apps to aplikacja wspomagająca nawigację w trybie offline, która oferuje dane dotyczące współrzędnych, adresów, północy magnetycznej itp. Może pomóc w określeniu dokładnego aktualnego adresu i pomóc w nawigacji do określonej lokalizacji.

Nie wymaga to połączenia z Internetem, jeśli chcesz nawigować do określonych współrzędnych. Wykorzystuje technologię o wysokiej precyzji do pomiaru kąta względnego.

Luneta

Spyglass to aplikacja GPS i kompas offline do nawigacji w terenie i do użytku na zewnątrz. Jest wyposażony w wiele przydatnych narzędzi, takich jak lornetka, zaawansowany technologicznie kompas, mapy offline, wyświetlacz przezierny, żyrokompas, urządzenie do śledzenia punktów, prędkościomierz, wysokościomierz itp.

Dzięki tej aplikacji możesz zapisywać swoją bieżącą lokalizację i punkty aplikacji na mapach oraz ręcznie dodawać współrzędne lokalizacji. Posiada funkcję dalmierza optycznego, która pozwala mierzyć odległość do obiektów w czasie rzeczywistym.

Możesz także śledzić pozycje Polaris, Sun i Moon. Cyfrowy kompas dostarcza dokładnych danych geograficznych.

Ta aplikacja jest dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS.

Ostatnie słowa

Niezależnie od tego, czy zgubiłeś się na szlakach, chcesz zobaczyć właściwości geograficzne swojej bieżącej lokalizacji, czy potrzebujesz narzędzia pomocniczego do nawigacji, te aplikacje kompasu spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Wypróbuj dowolną z tych aplikacji na swoim urządzeniu, a przekonasz się, że są przydatne.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi aplikacjami do wędrówek, które pomogą Ci podczas wędrówek i biwakowania.

x