Najlepsza sieć VPN na Instagram: odblokuj ograniczenia i ograniczenia

Zaskakująco łatwo jest odblokować Instagram, jeśli wiesz jak. Potrzebujesz tylko najlepszej sieci VPN na Instagram zainstalowanej i aktywowanej na swoim urządzeniu, a dzisiaj właśnie to pokażemy, jak to zrobić. Dowiesz się o różnych rodzajach ograniczeń na Instagramie, a także o 4 najlepszych sieciach VPN, aby je rozwiązać.

Instagram prawdopodobnie nie wymaga wprowadzenia. Jest to chyba najpopularniejsza platforma społecznościowa do udostępniania zdjęć. Dzięki Instagramowi użytkownicy mogą przesyłać i udostępniać swoje zdjęcia znajomym i obserwującym (oraz przyciągać innych, dodając hashtagi do swoich postów). W chwili pisania tego tekstu ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników.

Ta popularność jest jednak obosiecznym mieczem. Niektóre firmy, szkoły i uczelnie musiały podjąć środki, aby uniemożliwić użytkownikom ich sieci korzystanie z niej. Niektóre kraje nawet całkowicie blokują to przed kimkolwiek. Na szczęście VPN jest świetnym rozwiązaniem na obejście tych ograniczeń. Aby dodać lukru na torcie, VPN w widoczny sposób zwiększają twoją prywatność i bezpieczeństwo.

Zebraliśmy listę najlepszych dostawców VPN, których można używać z Instagramem. Otrzymasz także przegląd najważniejszych funkcji, których musisz szukać, wybierając VPN do użytku z Instagramem. Następnie przejdziemy do sedna dzisiejszego artykułu i przedstawimy czterech dostawców VPN, którzy okazali się szczególnie odpowiedni do korzystania z Instagrama. Przedstawimy główne funkcje i zalety każdego z nich. Na koniec postaramy się odpowiedzieć na palące pytanie wszystkich: który z nich jest najlepszy?

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co sprawia, że ​​dobry VPN?

Istnieje zbyt wielu dostawców VPN – i nie wszyscy są równi. Przy całej tej różnorodności wybór najlepszego rozwiązania może być naprawdę trudnym zadaniem. Oto kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze VPN do użycia z Instagramem.

  • Szybkość i stabilność usługi. Korzystanie z VPN powoduje dodatkowe obciążenie połączenia i może go spowolnić. Dlatego ważne jest, aby używać szybkiego serwera. A ponieważ chcesz, aby usługa była dostępna, kiedy jej potrzebujesz, musisz wybrać wiarygodnego dostawcę.
  • Liczba serwerów i lokalizacji na całym świecie. Im więcej serwerów jest dostępnych na całym świecie, tym większe są szanse na znalezienie takiego, który działa i zlokalizowanie takiego, który pozwoli na potrzebną obwodnicę geograficzną.
  • Ważne są silne parametry szyfrowania. To sprawia, że ​​twoje dane są tak trudne do złamania. Im wyższe szyfrowanie, tym trudniejszy jest ruch.
  • Aplikacje na dowolną platformę, na której działa Instagram. Nie wszyscy dostawcy oferują aplikacje na Androida lub iPhone'a, chociaż jednym z nich jest prawdopodobnie platforma, z której korzystasz z Instagrama.
  • Rezerwa na jednoczesne połączenia. Możesz korzystać z VPN na komputerze podczas pobierania torrentów podczas korzystania z Instagrama na smartfonie. Wybierz VPN, która obejmuje wszystkie Twoje urządzenia w ramach jednej subskrypcji.
  • Łatwość użycia. Kto chce czegoś skomplikowanego?
  • Polityka braku logowania. Ma to na celu dalszą ochronę. Nawet gdyby Twój dostawca VPN był zmuszony ujawnić informacje o Twojej aktywności, nie mógłby tego zrobić, gdyby go nie zalogował.

4 najlepsze VPN do odblokowania Instagrama w dowolnym miejscu

Istnieje duży rynek VPN, a my skupiliśmy się na każdym z głównych dostawców. Nasze rygorystyczne testy ujawniły cztery najlepsze sieci VPN do obejścia bloków Instagram dowolnego kraju:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest znany z silnych protokołów szyfrowania, niesamowitej prędkości i rozproszonej sieci serwerów na całym świecie, z ponad 3000 serwerów w 94 krajach. ExpressVPN używa OpenVPN z 256-bitowym AES z domyślną idealną tajemnicą przekazywania. 4 096-bitowe klucze DHE-RSA są chronione algorytmem mieszającym SHA-512.

Express VPN ma częściowe zasady braku logowania. Jedyny kawałek metadanych, które przechowują, to serwery, z którymi użytkownicy się łączą, i daty, które robią. Podobnie jak przełącznik „zabicia” IPVanish, „Blokada sieci” zamrozi ruch internetowy, jeśli połączenie zostanie zerwane.

Subskrypcja zapewnia dostęp do trzech urządzeń jednocześnie. Istnieją aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także na komputery stacjonarne dla systemów Windows i MacOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

  • Odblokowywanie Netflix, iPlayer, Hulu, Amazon Prime
  • Super szybkie, niezawodne połączenie
  • Bezpieczne szyfrowanie i protokoły VPN
  • Ścisłe zasady braku logowania
  • 24/7 czat na żywo.
Cons

  • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN przemawia do zaawansowanych użytkowników ze względu na jego konfigurowalne funkcje i serwery rozwidlone zgodnie z konkretnymi wymaganiami. Usługa oferuje szybkość i stabilność w przystępnej cenie.

NordVPN to kolejny VPN bez logów – w rzeczywistości ich polityka została niezależnie skontrolowana i zweryfikowana. NordVPN szyfruje ruch internetowy za pomocą 256-bitowego AES i 2048-bitowych kluczy DH. Ponadto włączona jest ochrona przed wyciekiem DNS. Subskrypcja umożliwia dostęp z sześciu urządzeń, jednego z najwyższych wśród naszych dostawców.

NordVPN pozwala użytkownikom wybrać serwer na podstawie preferencji, takich jak torrentowanie, anti-DDoS lub streaming wideo. Mają 5100 serwerów rozmieszczonych w 60-niektórych krajach. Jeśli chodzi o aplikacje klienckie, oferują wersje iOS, Android, Windows i MacOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

  • Odblokowuje US Netflix, iPlayer, Amazon Prime i inne usługi przesyłania strumieniowego
  • Zadziwiająca liczba serwerów
  • Silne szyfrowanie jest stosowane na wszystkich połączeniach
  • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
  • Obsługa czatu na żywo jest dostępna.
Cons

  • Niektóre serwery mogą być powolne i zawodne
  • Korzystanie z aplikacji może być nieco kłopotliwe.

3. IPVanish

IPVanish z siedzibą w USA to szybka sieć VPN, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo i prywatność. Nie rejestrują też niczego i nie przechowują metadanych dotyczących użytkowników. Nawet pracownicy nie będą mogli wiedzieć, co robisz.

IPVanish domyślnie używa 256-bitowego szyfrowania i protokołu OpenVPN. Posiadają uwierzytelnianie SHA512 i wymianę kluczy DHE-RSA 2,048-bit z doskonałą poufnością przekazywania. Oznacza to, że nawet jeśli Twoje konto jest zagrożone, wszystkie wcześniejsze działania pozostają poza zasięgiem.

IPVanish posiada wyłącznik awaryjny, który rozłączy sieć w przypadku nieoczekiwanego rozłączenia VPN. Sieć składa się z ponad 1300 serwerów rozmieszczonych w 60 krajach. Subskrypcja umożliwia jednoczesne połączenie pięciu urządzeń. Wreszcie istnieją aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także oprogramowanie komputerowe na Windows i MacOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

VyprVPN ma imponującą reputację ze względu na swoje protokoły szyfrowania – niektórzy mogą powiedzieć, że są najlepsi w branży. Usługa obejmuje całodobową obsługę klienta online, bezpłatną 3-dniową wersję próbną oraz dużą sieć serwerów obejmującą ponad 700 serwerów rozmieszczonych na całym świecie.

VyprVPN robi jednak pewne logowanie. Przechowują „źródłowy adres IP użytkownika, adres IP VyprVPN, z którego korzysta użytkownik, czas rozpoczęcia i zakończenia połączenia oraz całkowita liczba użytych bajtów.„Jednak wszystkie dane są przechowywane tylko przez 30 dni i służą głównie do ulepszenia usługi. Szczegóły ruchu internetowego użytkowników pozostają poza zasięgiem.

Ruch jest szyfrowany za pomocą protokołu OpenVPN, 256-bitowego szyfrowania AES, 2048-bitowych kluczy RSA bez idealnej tajemnicy przekazywania i uwierzytelniania SHA256. W zestawie znajduje się przełącznik zabijania Internetu. VyprVPN jest także jednym z niewielu dostawców VPN, którzy mogą odblokować dostęp do Internetu w Chinach. Subskrypcja konta VyprVPN Pro pozwala na jednoczesne połączenie maksymalnie trzech urządzeń, a aplikacje są dostępne dla systemów Android, iOS, Windows i MacOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Trzy sposoby Użytkownicy Instagrama korzystają z VPN

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć korzystać z VPN podczas korzystania z Instagrama. Dwa najważniejsze to odblokowanie ograniczeń krajowych i obchodzenie ograniczeń sieci akademickiej lub biznesowej. Oba są bardzo podobne w tym, w jaki sposób VPN pomaga zapewnić rozwiązanie problemu. Przeanalizujmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

1. Ograniczenia dotyczące poszczególnych krajów

Czy kiedykolwiek podróżowałeś do jakiegoś egzotycznego kraju tylko po to, by stwierdzić, że niektóre części sieci są niedostępne? Jest to powszechne na przykład w Chinach, z których większość Internetu jest niedostępna. Rząd chiński ma surowe zasady kontroli informacji i egzekwuje je w każdy możliwy sposób. Na przykład Facebook, Twitter, Instagram i większość innych platform społecznościowych są blokowane w Chinach. W rzeczywistości nawet wyszukiwania w Google są blokowane. Rząd naprawdę kontroluje to, co ludzie w Chinach mogą i nie mogą uzyskać dostępu.

Technicznie osiąga się to za pomocą kilku różnych środków technicznych. Mogą blokować ruch na podstawie docelowego adresu IP. A ponieważ stosunkowo łatwo jest ustalić, jakie są adresy IP tych usług, blokowanie ich jest łatwe. Mogą również blokować zawartość w oparciu o technologię zwaną przezroczystym proxy, w której komputer jest wstawiany do strumienia komunikacyjnego i zezwala na ruch lub odmawia go na podstawie kilku kryteriów, badając treść komunikacji.

Jak VPN pomaga: VPN oferuje świetne rozwiązanie w celu obejścia tych ograniczeń. Podczas korzystania z VPN cała komunikacja między komputerem a Internetem odbywa się przez tunel VPN. Cały ruch jest zatem adresowany do serwera VPN, a nie do zasobu, do którego faktycznie uzyskiwany jest dostęp. Oznacza to, że blokowanie na podstawie adresu IP zakończy się niepowodzeniem, ponieważ nie zobaczy ruchu jako prowadzącego do zablokowanego miejsca docelowego.

Niektórzy mogą argumentować, że byłoby możliwe, aby organy ścigania dodały adresy IP wszystkich serwerów VPN na swojej liście zablokowanych, i to prawda. Ale faktem jest, że rzadko zdarza się to z jednego prostego powodu: wiele legalnego ruchu korzysta z VPN. Tak się jednak dzieje i dlatego ważne jest, aby wybrać najlepszego dostawcę dla konkretnej sytuacji.

VPN pomaga również w blokowaniu opartym na proxy. Ponieważ ruch jest szyfrowany, nie można go zbadać, aby dowiedzieć się, jaki to ruch. I choć nic nie może powstrzymać władz przed zablokowaniem zaszyfrowanego ruchu. byłoby to szkodliwe dla ton legalnego zaszyfrowanego ruchu iz tego powodu rzadko się to zdarza.

2. Ograniczenia w miejscu pracy i nauce

Ten sam rodzaj ograniczeń ma również miejsce w wielu środowiskach akademickich i miejscach pracy. I chociaż sposoby wdrażania ograniczeń są często podobne, przyczyny są różne. W tym kontekście są one zwykle dwojakie. Z jednej strony organizacje chcą ograniczyć wykorzystanie przepustowości. W końcu często mają ograniczoną dostępną przepustowość i musi być równo dzielona między wszystkich użytkowników, jednocześnie chroniąc i priorytetowo traktując ruch o znaczeniu krytycznym dla firmy.

Z drugiej strony firmy i instytucje edukacyjne nie chcą, aby ich użytkownicy marnowali naukę lub czas pracy w sieciach społecznościowych. Jak zapewne wszyscy wiemy, platformy te mogą szybko stać się trochę marnotrawstwem czasu.

Jak VPN pomaga: Korporacje i instytucje stosują dokładnie ten sam rodzaj środków w celu egzekwowania ograniczeń korzystania z Internetu. Dokładnie te same mechanizmy, które mogą pomóc komuś ominąć ograniczenia ogólnokrajowe, pomogą również obejść ograniczenia korporacyjne lub instytucjonalne. Problem jest taki sam, podobnie jak rozwiązanie.

3. Ogólne bezpieczeństwo i prywatność

Sieci VPN nie tylko pomagają ominąć ograniczenia, ale także zwiększają twoją prywatność i bezpieczeństwo. Poziom szyfrowania, który zazwyczaj zapewniają, jest taki, że złamanie daty jest prawie niemożliwe. Po nawiązaniu połączenia z serwerem VPN nie musisz się już o to martwić.

Możesz wpisać hasła lub inne poufne dane, takie jak numery kart kredytowych. Dzięki VPN wiesz, że twój sąsiad na dole, dziwny facet siedzący obok ciebie w kawiarni, twój dostawca usług internetowych lub władze nie mogą zobaczyć, co robisz. Mogą być w stanie przechwycić twój ruch, ale wszystko, co zobaczą, to nic nie znaczące śmieci.

Czym dokładnie są VPN?

Wirtualne sieci prywatne lub VPN to systemy zapewniające użytkownikom najlepszą prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Robią to poprzez szyfrowanie wszystkich danych przesyłanych przy użyciu silnych algorytmów, które czynią dane niemożliwymi do odczytania. Nazywa się je wirtualnymi, ponieważ budują wirtualny tunel między komputerem a serwerem VPN. Wszystkie dane z naszego komputera przechodzą przez tunel w postaci zaszyfrowanej i są odszyfrowane dopiero przed wysłaniem przez Internet na drugim końcu tunelu.

Ale jeśli moje dane są odszyfrowane na drugim końcu tunelu, w jaki sposób są bardziej bezpieczne?", możesz zapytać. To bardzo dobre pytanie. Pewien stopień bezpieczeństwa i prywatności osiągnięto dzięki temu, że nawet jeśli dane nie są szyfrowane między odległym końcem tunelu a jego miejscem docelowym, nadal nie można ich wyśledzić dla ciebie ani twojego komputera. Gdy dane opuszczają tunel, są postrzegane jako pochodzące z serwera VPN, a nie z komputera. Jest to powszechnie nazywane „fałszowaniem lokalizacji”.

Ponadto najbardziej „wrażliwą” częścią transmisji danych jest twój koniec. W tym miejscu ktoś (np. Twój dostawca usług internetowych, agencje rządowe lub złośliwi użytkownicy) próbowałby przechwycić ruch i szpiegować cię. Podczas korzystania z VPN ta część komunikacji jest szyfrowana i każdy, kto bada twoje użycie, zobaczy tylko niezidentyfikowany ruch między twoim komputerem a serwerem VPN.

O Instagramie

Nie znasz Instagrama i wylądowałem na tej stronie z ciekawości? Spróbujmy zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. Instagram to aplikacja społecznościowa przeznaczona do udostępniania zdjęć i filmów ze smartfona. To jest opis jednego zdania, ale jest więcej. Jest podobny do Facebooka i Twittera, ponieważ każdy użytkownik ma profil i kanał informacyjny. Gdy opublikujesz zdjęcie na Instagramie, zostanie ono wyświetlone w Twoim profilu. Ponadto użytkownicy, którzy Cię obserwują, zobaczą Twoje posty w swoim kanale wiadomości. Podobnie, zobaczysz ich posty w swoim kanale wiadomości.

Możesz myśleć o Instagramie jako zmniejszonej wersji Facebooka z dużym naciskiem na korzystanie z urządzeń mobilnych i udostępnianie zdjęć. Podobnie jak w przypadku większości innych platform mediów społecznościowych, łączysz się z innymi użytkownikami, śledząc ich, śledząc ich, komentując, lubiąc i oznaczając posty oraz używając prywatnych wiadomości. Możesz również łatwo zapisać dowolne ze zdjęć, które widzisz na Instagramie.

Ciekawe (aczkolwiek trywialne) fakty na temat Instagrama

  • 90% użytkowników Instagrama ma mniej niż 35 lat
  • 60% z nich znajduje się poza USA
  • Dziesięć najlepszych marek to National Geographic, Victoria's Secret, The Ellen Show, Nike, Forever 21, Louboutin, 9 GAG, Starbucks, MTV i NBA
  • Na Instagramie nie chodzi już tylko o zdjęcia. Od 2016 r. Użytkownicy mogą robić krótkie filmy i publikować je online.
  • Najbardziej znanym hashtagiem jest #love

Wniosek

Czy VPN jest całkowicie bezpieczny? Zdecydowanie nie! Ktoś może szpiegować ruch w pobliżu tunelu VPN. Jednak mieliby trudności z odnalezieniem go. VPN z pewnością pomaga uczynić twoje korzystanie z Internetu bardziej prywatnym, jednocześnie umożliwiając ominięcie wszelkiego rodzaju ograniczeń. Wprowadziliśmy czterech doskonałych dostawców VPN, którzy doskonale nadają się do ochrony użytkowników Instagrama i umożliwiania Instagramowi miejsc, w których normalnie nie można go używać.

Czy jesteś użytkownikiem Instagram? Czy korzystasz z VPN podczas korzystania z Instagrama? Kto jest twoim dostawcą VPN? Jakie są najlepsze i najgorsze funkcje? Uwielbiamy słyszeć od naszych czytelników. Udostępnij swoje komentarze poniżej.

x