Najlepsze adaptery USB WiFi dla systemu Linux (recenzja) w 2020 roku

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć adapter USB WiFi zgodny z Linuksem, ponieważ główni producenci, tacy jak Netgear, Belkin i inni, nie traktują platformy poważnie. W rezultacie wielu użytkowników Linuksa nie wie, co kupić.

Ponieważ znalezienie kompatybilnego adaptera WiFi dla systemu Linux jest tak trudne, zbadaliśmy ponad 20 modeli dostępnych na rynku – przeczytaj więcej o naszej dogłębnej analizie i zobacz, który produkt jest najlepszy.

Oto nasza lista najlepszych adapterów USB WiFi zgodnych z systemem Linux.

# 1- BrosTrend Karta sieciowa USB WiFi 1200 Mb / s

Maksymalna prędkość: 867 Mb / s (5 GHz) / 300 Mb / s (2,4 GHz) | Antena: podwójna (2 x 5dBi)

BrosTrend Karta sieciowa USB WiFi 1200 Mb / s

Szukasz szybkiego adaptera USB WiFi z dużym zasięgiem połączenia? Sprawdź BrosTrend Karta sieciowa USB WiFi 1200 Mb / s. Oferuje doskonałe prędkości połączeń (około 300 Mb / sw paśmie 2,4 GHz i 867 Mb / sw paśmie 5 GHz), z dwiema długimi antenami, które zapewniają łączność bez względu na to, gdzie jesteś w domu.

Podobnie jak wiele innych adapterów z tej listy, adapter BrosTrend 1200 Mb / s Linux USB WiFi ma niesamowitą kompatybilność z Linuksem, obsługując dystrybucje takie jak Debian, Ubuntu i Raspbian, Fedora i wiele innych.

W naszych testach z BrosTrend 1200Mbps Linux USB WiFi Adapter stwierdziliśmy, że działa on dobrze po wyjęciu z pudełka zgodnie z oczekiwaniami i utrzymuje stabilną łączność sieciową na obu pasmach bezprzewodowych. Jednakże, ponieważ jest to urządzenie „USB 3.0”, możesz stracić prędkość podczas pracy w porcie 2.0.

Godne uwagi funkcje

Dopóki użytkownik korzysta z jądra Linux 5.3 lub starszego, BrosTrend 1200Mbps Linux USB WiFi Adapter obsługuje dystrybucję testów bezpieczeństwa Kali Linux.
Adapter USB WiFi BrosTrend 1200 Mb / s Linux ma dwie anteny i jest podłączony do długiego przewodu USB, co bardzo ułatwia podłączenie do odległych routerów.
Antena może obracać się o 360 stopni dla maksymalnej łączności.

Koszt

BrosTrend 1200Mbps to najlepsza z anteną / przewodem przejściówka USB dla Linuksa. A co najważniejsze, jest przystępny cenowo, dzięki czemu każdy może go zdobyć!

# 2 – Panda Wireless PAU09 N600 Dwuzakresowy (2,4 GHz i 5 GHz) bezprzewodowy adapter N USB

Maksymalna prędkość: 300 Mb / s (2,4 GHz i 5 GHz) | Antena: podwójna (2 x 5dBi)

Panda Wireless PAU09 N600 Dwuzakresowy bezprzewodowy adapter USB N

Panda Wireless PAU09 N600 to dwuzakresowy bezprzewodowy adapter USB dla systemów Windows i Linux, obsługujący dystrybucje Linuksa, takie jak Linux Mint, Ubuntu, OpenSUSE, CentOS i Kali Linux. Panda Wireless PAU09 N600 obsługuje również Raspberry Pi i potwierdza, że ​​ich urządzenie działa na Rasbian.

Chociaż specyfikacje sprzętowe urządzenia są imponujące, to nie jest to, co ekscytuje fanów Linuksa. Zamiast tego, prawdziwą atrakcją jest fakt, że Panda Wireless PAU09 N600 dobrze współpracuje z dystrybucjami testującymi penetrację bezpieczeństwa, takimi jak Kali Linux, a urządzenie może przejść do „trybu monitorowania” w celu testowania podatności sieci.

Podczas naszych testów urządzenia stwierdziliśmy, że Panda Wireless PAU09 N600 działa bardzo dobrze w większości systemów operacyjnych Linux, a także w większości dystrybucji Raspberry Pi Linux. Jednak w systemach operacyjnych Linux, takich jak Debian Linux, nie rozpozna go bez dodania „niewolnego” źródła oprogramowania.

Godne uwagi funkcje

Panda Wireless PAU09 N600 obsługuje Kali Linux i może przejść w tryb monitorowania, tryb krytyczny dla testów bezpieczeństwa i penetracji.
Panda Wireless PAU09 N600 jest dwuzakresowa i może łączyć się zarówno z sieciami 2,4 GHz, jak i 5 GHz.
Panda Wireless PAU09 N600 jest bardzo szybka, a pasmo 5GHz może przesyłać dane z prędkością do 876 Mbps.
Urządzenie ma podwójne anteny, co znacznie ułatwia łączność z odległymi routerami.

Koszt

Jeśli chodzi o adaptery USB WiFi, cena Panda Wireless PAU09 N600 jest nieco wyższa od tego, co wielu uważa za „niedrogie”. Mając to na uwadze, warto, jeśli chcesz mieć doskonały adapter WiFi, który może również służyć jako urządzenie do testowania bezpieczeństwa sieci w Kali Linux.

# 3 – Bezprzewodowa karta sieciowa USB Panda 300 Mb / s

Maksymalna prędkość: 300 Mb / s (2,4 GHz)

Bezprzewodowa karta sieciowa USB Panda 300 Mb / s, standard N dla systemu Linux

Plik Bezprzewodowa karta sieciowa USB Panda 300 Mb / s to mały klucz sieciowy, który obsługuje połączenie z dowolną siecią bezprzewodową 2,4 GHz (G lub N). Urządzenie obsługuje maksymalną szybkość transferu 300 Mb / si jest kompatybilne z większością systemów operacyjnych Linux, w tym z Raspberry Pi, takimi jak Raspbian.

Z naszych doświadczeń z bezprzewodową kartą sieciową USB N USB Panda 300 Mb / s stwierdziliśmy, że jest ona zgodna z większością systemów operacyjnych Linux i nie wymaga żadnej konfiguracji ani sterowników. Chociaż może nie działać w systemach operacyjnych, takich jak Debian, bez włączenia „niewolnego” źródła oprogramowania.

Godne uwagi funkcje

Bezprzewodowa karta sieciowa USB Panda 300 Mbps N będzie działać z każdym routerem bezprzewodowym 2,4 GHz.
Bezprzewodowa karta sieciowa N USB Panda 300Mbps obsługuje tryb infrastruktury i tryb Ad-hoc, który doskonale nadaje się do udostępniania łączności sieciowej i plików lokalnych innym komputerom.
Bezprzewodowy adapter USB Panda 300Mbps N obsługuje zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe systemy operacyjne Linux.

Koszt

Ze względu na swoje możliwości bezprzewodowy adapter USB N USB Panda 300 Mb / s to kradzież. Tak więc, jeśli rozpaczliwie potrzebujesz odpowiedniej karty sieciowej 2,4 GHz, która jest kompatybilna z Linuksem, nie przegap!

# 4 – Adapter TP-Link USB Wifi N150

Maksymalna prędkość: 150 Mb / s (2,4 GHz)

Adapter TP-Link USB Wifi N150 dla systemu Linux
Plik Adapter TP-Link USB Wifi N150 to niskoprofilowy klucz sieciowy Nano. Umożliwia łączność do 150 Mb / si obsługuje pasmo sieciowe 2,4 GHz.

TP-Link ma doskonałe osiągnięcia we wspieraniu platformy Linux za pomocą sprzętu sieciowego, w tym kart WiFi. Nie inaczej jest z adapterem TP-Link USB Wifi N150. Jest kompatybilny z każdym głównym systemem operacyjnym Linux z jądrem Linuksa 2.6 lub nowszym, w tym dystrybucjami Linuksa działającymi na płytach hobby, takich jak Raspberry Pi lub Odroid.

Na podstawie testów z adapterem TP-Link USB Wifi N150 stwierdziliśmy, że szybkości przesyłania danych w sieci były zgodne z 150 Mb / s. TP-Link reklamuje, że to urządzenie działa tylko na starszych jądrach, jednak można je zmusić do pracy na kilku nowych dystrybucjach. Aby to działało, użytkownik musi zainstalować sterownik oprogramowania innej firmy. Ten sterownik oprogramowania to lwfingeri obsługuje chipset rtl8188eu. Aby dostać się do sterownika, kliknij tutaj.

Godne uwagi funkcje

Jest bardzo smukły i ma obudowę „nano”, co oznacza, że ​​bardzo dobrze pasuje do każdego portu USB w laptopie.
Adapter TP-Link USB Wifi N150 zapewnia pierwszorzędne wsparcie dla Raspbian, domyślnego systemu operacyjnego dla linii mikrokomputerów Raspberry Pi.
Obsługuje pasmo sieciowe 2,4 GHz i może przesyłać dane z maksymalną szybkością 150 Mb / s.

Koszt

Ponieważ adapter TP-Link USB Wifi N150 jest mały i może wykonywać połączenia do 150 Mpbs, jest to niezwykle niedrogie urządzenie. Wystarczy powiedzieć, że jeśli potrzebujesz adaptera bezprzewodowego, który działa dobrze z Linuksem lub Raspberry Pi i nie kosztuje dużo pieniędzy, zdobądź adapter TP-Link USB Wifi N150.

Wniosek

Na tej liście przejrzeliśmy cztery najlepsze adaptery USB WiFi kompatybilne z Linuksem. To powiedziawszy, istnieje wiele innych doskonałych adapterów WiFi kompatybilnych z Linuksem, o których nie rozmawialiśmy. Jakiego adaptera USB używasz na komputerze z systemem Linux? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!