Najlepsze kontrolery do gier USB z obsługą systemu Linux (przegląd) w 2020 r

Czy szukasz nowego kontrolera do gier na komputer z systemem Linux?

Nie wiesz, który kupić, aby nie napotkać żadnych problemów? Możemy pomóc, ponieważ przeprowadziliśmy dla Ciebie badania, a nasza szczegółowa analiza może ujawnić, który produkt jest najlepszy.

Oto nasza lista najlepszych kontrolerów gier USB dla systemu Linux.

# 1 – Kontroler Xbox One

Jeśli szukasz nowoczesnego kontrolera do gier na komputer z systemem Linux, to Kontroler Xbox One jest najlepszy do użycia. Powód? Nie tylko „działa” po podłączeniu do dowolnego komputera z systemem Linux z jądrem 4.0 lub nowszym, ale także dzięki Projekt XOW, Bezprzewodowy klucz sprzętowy Xbox firmy Xbox działa w systemie Linux i umożliwia granie w gry bezprzewodowe na najwyższym poziomie.

Oprócz doskonałej obsługi Linuksa, kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć użycie kontrolera Xbox One, jest to, że większość gier na Steam korzysta ze sterownika Xbox, więc nie trzeba się martwić o opcje, aby wszystko działało.

W naszych testach kontrolera Xbox One stwierdziliśmy, że działa on w systemie Linux za pośrednictwem połączenia Bluetooth, a także USB. Przetestowaliśmy również sterownik XOW dla klucza bezprzewodowego Xbox One i stwierdziliśmy, że działa, choć ma problemy, ponieważ jest wciąż w fazie rozwoju.

Ważne funkcje

 • Kontroler do gier Xbox One może łączyć się z komputerem z systemem Linux za pośrednictwem Bluetooth, Micro USB lub bezprzewodowego klucza USB Microsoft, zapewniając najlepszy wybór w zakresie łączności.
 • Kontroler Xbox One jest pokryty teksturowanym plastikiem, dzięki czemu będziesz w stanie dobrze go trzymać.
 • Chociaż kontroler jest zasilany z baterii, wymaga zwykłych baterii AA, co pozwala użytkownikom łatwo wymieniać się podczas grania.
 • Ponieważ jest to kontroler Xbox, wszystkie gry Steam z obsługą kontrolerów automatycznie go wykrywają.
 • Oprócz grania na komputerze z systemem Linux kontroler Xbox One działa również na dowolnej konsoli Xbox One.

Koszt

Kontroler Xbox One nie jest tani. Jest stosunkowo drogi, jeśli chodzi o kontrolery do gier, ponieważ jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji. Jeśli jednak podoba Ci się pomysł grania w gry przewodowe lub bezprzewodowe, warto.

# 2 – Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360

Jeśli kontroler dla konsoli Xbox One jest dla ciebie trochę za duży, drugim najlepszym wyborem dla graczy z systemem Linux jest Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360. Dlaczego? Ma wszystkie te same zalety kontrolera Xbox One, takie jak automatyczne wykrywanie większości gier wideo i oficjalna obsługa sterowników w jądrze Linuksa, bez dodatkowych kosztów związanych z Xbox One.

Nie ma wiele do powiedzenia na temat przewodowego kontrolera Xbox 360, ponieważ nie ma on wielu fantazyjnych funkcji, które ma kontroler Xbox One. Mimo to jest niezawodny i działa na każdym komputerze z systemem Linux, na którym go testowaliśmy, bez problemów. Wystarczy podłączyć, włączyć ulubioną grę i gotowe!

Ważne funkcje

 • Kabel USB kontrolera PDP Rock Candy Xbox 360 ma zrywany przewód, co oznacza, że ​​gracze nie muszą się martwić zniszczeniem portu USB, jeśli kontroler jest zbyt mocno pociągnięty.
 • Przewód kontrolera ma 8 stóp długości, dzięki czemu zawsze będziesz mieć dużo luzu podczas gry.
 • Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360 ma ergonomiczny kształt i dobrze leży w dłoni.
 • Ponieważ jest to kontroler Xbox 360, praktycznie wszystkie gry na PC automatycznie go wykryją i skonfigurują kontrole gier bez konieczności konfiguracji.

Koszt

Kontroler PDP Rock Candy Xbox 360 jest przeznaczony dla konsoli, która nie jest już sprzedawana. W rezultacie zakup jest bardzo tani. Jeśli szukasz doskonałego przewodowego kontrolera, to najlepszy wybór!

# 3 – Kontroler PlayStation DualShock 4

Osoby, które nie lubią Xboxa i wolą schemat sterowania PlayStation, powinny uzyskać PlayStation DualShock 4 do użycia w systemie Linux. Wspaniale! Na początek kontroler PS4 ma oficjalne wsparcie w jądrze Linuksa (podobnie jak kontrolery Xbox One i Xbox 360). Kontroler PlayStation DualShock 4 ma również doskonałą obsługę Steam w systemie Linux i może korzystać z funkcji kontrolera Xbox w większości gier wideo. Możesz nawet używać go jako kontrolera bezprzewodowego, pod warunkiem, że Twój komputer z systemem Linux ma obsługę Bluetooth!

W naszych szeroko zakrojonych testach kontrolera PlayStation DualShock 4 stwierdziliśmy, że działa on bardzo dobrze zarówno w trybie Bluetooth, jak i USB. Odkryliśmy również, że pasek świetlny z tyłu kontrolera działa, o ile skonfigurowano go w Steam.

Ważne funkcje

 • Touchpad kontrolera PS4 daje użytkownikom mini touchpad podobny do myszy, idealny do odgórnych gier strategicznych, gier symulacyjnych itp.
 • Kontroler PS4 ma wbudowany akumulator, więc nie trzeba wydawać pieniędzy na akumulatory.
 • Użytkownicy mogą podłączyć kontroler PS4 do systemu Linux bezprzewodowo przez Bluetooth lub przewodowo za pomocą kabla micro USB.
 • Współczynnik kształtu PlayStation jest jednym z najstarszych w grach i jest bardzo wygodny na długie godziny gry.
 • Oprócz używania go na PC kontroler PS4 działa również z dowolnym Sony PlayStation 4.

Koszt

Ponieważ Sony zaprojektowało kontroler PlayStation DualShock 4 dla PlayStation 4, kosztuje to nieco więcej niż te stworzone na PC. To powiedziawszy, producenci konsoli spędzają dużo czasu na tworzeniu swoich kontrolerów, dzięki czemu otrzymujesz dobrze zaprojektowany produkt, który działa przez długi czas. Jeśli więc jesteś fanem Sony PlayStation i potrzebujesz nowego kontrolera do gier na PC, sprawdź ten!

# 4 – Kontroler Steam

The Kontroler pary nie jest już produkowany przez Valve. Nadal pozostaje jednym z najlepszych kontrolerów gier dla użytkowników Linuksa. Powód? Ma dziesiątki funkcji, takich jak gry bezprzewodowe (za pomocą dołączonego klucza USB), jest kompatybilny ze sterownikiem Xbox do gier używanym w większości gier wideo na komputery PC i ma panel dotykowy, dzięki czemu doskonale nadaje się do gier na PC, które wymagają mysz.

Podczas naszych testów stwierdziliśmy, że kontroler Steam działa od razu na każdym komputerze z systemem Linux. Odkryliśmy również, że kontroler Steam nie wymaga Steam do grania w gry. Działa dobrze ze wszystkimi grami wideo w systemie Linux!

Ważne funkcje

 • Kontroler Steam został zaprojektowany i wyprodukowany przez Valve i będzie działał z każdą grą Steam z obsługą kontrolera.
 • Kontroler Steam jest bezprzewodowy, ale nie wymaga od użytkownika zakupu klucza Bluetooth. Zamiast tego jest wyposażony w złącze bezprzewodowe.
 • Kontroler Steam jest wyposażony w podwójne, klikalne trackpady. Te gładziki mogą działać jak mysz i idealnie nadają się do gier z dużymi myszami, takich jak gry strategiczne w czasie rzeczywistym, gry symulacyjne itp.
 • Oba trackpady mają dotykowe sprzężenie zwrotne, dzięki czemu możesz poczuć dane wejściowe w grze, w którą grasz.

Koszt

Kontroler pary nie jest już produkowany przez Valve i uważa się, że został wycofany. Nadal można kupić kontroler na Amazon, a wciąż są tysiące kontrolerów Steam w obiegu.

Ponieważ Valve nie produkuje już kontrolera Steam, koszt nie jest tani. Mimo to, jeśli często używasz Steam w Linuksie, jest to najlepszy kontroler do tego bez żadnych ograniczeń.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy cztery świetne kontrolery do gier USB obsługujące system Linux. Nie są to jednak jedyne dostępne kontrolery do gier z doskonałą obsługą systemu Linux. Jaki jest twój ulubiony kontroler gier Linux? Daj nam znać poniżej w komentarzach!