Najlepsze usługi VPN w 2024 r

 • NordVPN to najlepsza ogólna sieć VPN, z ponad 6000 serwerów na całym świecie i szybkimi połączeniami, oferująca szereg dodatkowych funkcji zwiększających prywatność i bezpieczeństwo.
 • Darmowa wersja PrivadoVPN oferuje 10 GB danych miesięcznie i dostęp do szeregu protokołów VPN, co czyni ją realnym wyborem dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na usługę VPN.
 • Łatwa w obsłudze aplikacja Surfshark, rozbudowane opcje serwerów, wyłącznik awaryjny VPN i ochrona przed wyciekiem DNS sprawiają, że jest to jedna z najlepszych opcji mobilnych VPN.

Bezpieczne i anonimowe połączenie internetowe jest niezbędne dla wielu ludzi na całym świecie. Kto w ogóle chce być śledzony i śledzony w Internecie?

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie prywatności w Internecie jest użycie VPN, ale przy tak wielu usługach VPN, która jest najlepsza i jak wybrać?

Najlepszy VPN ogólnie: NordVPN

NordVPN zajmuje pierwsze miejsce jako najlepsza sieć VPN, zaznaczając wszystkie odpowiednie pola wymagane przez dobrą sieć VPN.

 • Lokalizacje serwerów: 6000 serwerów w 60 krajach na całym świecie.
 • Szyfrowanie: AES-256.
 • Cena: różni się w zależności od planu (od 3,36 USD/miesiąc do 14,99 USD/miesiąc).
 • Polityka braku logów: Tak.
 • Jurysdykcja prawna: Panama.

NordVPN ma ponad 6000 serwerów w 60 różnych krajach na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Większość lokalizacji obsługuje protokoły PPTP, L2TP i OpenVPN, a wszystkie dane są szyfrowane dwukrotnie w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Mimo to NordVPN nadal oferuje użytkownikom duże prędkości połączeń.

Oprócz licznych lokalizacji VPN, NordVPN oferuje również przydatne dodatkowe funkcje, w tym wyłącznik awaryjny VPN, monitorowanie danych w ciemnej sieci (sprawdzanie, czy w ciemnej sieci znajdują się Twoje prywatne informacje), blokowanie złośliwego oprogramowania i śledzenia oraz prywatny DNS. Dodatkowo możesz korzystać z funkcji Onion Over VPN podczas korzystania z sieci Tor i zapewnić sobie bezpieczeństwo dzięki testom szczelności DNS NordVPN.

Ceny NordVPN są nieco skomplikowane, ponieważ oferuje różne poziomy oprócz różnych długości umów. Oto zestawienie aktualnych cen (styczeń 2024 r.):

Plan

Miesięczny

Rocznie

Dwa lata

Standard

12,00 dolarów

67,35 dolarów

80,73 dolarów

Plus

13,99 USD

82,35 dolarów

107,73 dolarów

Kompletny

14,99 dolarów

97,35 dolarów

134,73 dolarów

Możesz też spróbować 30-dniowy okres próbny NordVPN przed aktualizacją do pełnej subskrypcji.

 • Lokalizacje serwerów: 3000 serwerów w 163 lokalizacjach w 87 krajach.
 • Szyfrowanie: AES-256.
 • Cena: różni się w zależności od planu (od 8,32 USD/miesiąc do 12,95 USD/miesiąc).
 • Polityka braku logów: Tak.
 • Jurysdykcja prawna: Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

Przeznaczony dla ciężkich użytkowników, ExpressVPN oferuje wszystko, czego można oczekiwać od VPN, wraz z szeregiem dodatkowych funkcji, od zwiększonego szyfrowania i obsługi urządzeń mobilnych po nieograniczoną przepustowość i „rygorystyczną politykę braku logów”.

Co więcej, dzięki ponad 3000 serwerów w 163 lokalizacjach w 87 krajach, ExpressVPN zapewnia użytkownikom taki wybór, jakiego potrzebują. ExpressVPN oferuje ponadto prywatność dzięki obsłudze protokołów PTP, L2TP i OpenVPN. Co więcej, ExpressVPN nie wpływa znacząco na prędkość połączenia, gdy jest aktywny.

Za 8,32 USD miesięcznie w abonamencie 12-miesięcznym (łącznie 99,84 USD) z trzema miesiącami gratis, otrzymujesz szeroką gamę najlepszych funkcji VPN, brak logowania i obsługę Tor (ExpressVPN ma również witrynę .onion). Dostępny jest również plan sześciomiesięczny, który kosztuje 9,99 USD miesięcznie (łącznie 59,94 USD). Jeśli nie chcesz wiązać się długą umową, możesz wybrać miesięczną subskrypcję za 12,95 USD, którą możesz anulować w dowolnym momencie.

ExpreessVPN doskonale sprawdza się także w przypadku serwisu Netflix, umożliwiając ominięcie blokowania geograficznego i dostęp do treści na platformach Netflix w innych krajach.

 • Lokalizacje serwerów: 330 serwerów w 63 miastach w 48 krajach na całym świecie.
 • Szyfrowanie: AES-256.
 • Cena: nie dotyczy
 • Polityka braku logów: Tak.
 • Jurysdykcja prawna: Szwajcaria.

Nie zawsze musisz płacić za dostawcę VPN. Czasami bezpłatna usługa VPN spełnia swoje zadanie i darmowa wersja PrivadoVPN może być dla Ciebie idealna.

PrivadoVPN oferuje swoim darmowym użytkownikom 10 GB danych miesięcznie przy połączeniu z dowolną z 12 bezpłatnych lokalizacji serwerów. Obecne bezpłatne lokalizacje serwerów PrivadoVPN obejmują Wielką Brytanię, cztery stany USA, Indie, Francję, Holandię, Niemcy, Kanadę, Argentynę, Brazylię i Meksyk.

Dzięki bezpłatnej wersji PrivadoVPN możesz uzyskać dostęp do funkcji wyłącznika awaryjnego i automatycznego łączenia oraz wybierać pomiędzy różnymi protokołami VPN, jeśli nie chcesz, aby protokół był wybierany automatycznie.

 • Lokalizacje serwerów: 3200 w ponad 100 krajach na całym świecie.
 • Szyfrowanie: AES-256.
 • Cena: różni się w zależności od planu (od 2,49 USD/miesiąc do 15,45 USD/miesiąc).
 • Polityka braku logów: Tak.
 • Jurysdykcja prawna: Holandia.

Jeśli chcesz korzystać z VPN na swoim smartfonie, rozważ Surfshark.

Surfshark oferuje płatną usługę VPN dla urządzeń z systemem Android i iOS, którą można pobrać bezpłatnie. Aplikacja jest łatwa w użyciu nawet dla nowicjuszy w dziedzinie technologii i umożliwia płynne łączenie i rozłączanie sieci VPN.

Opłata miesięczna jest nieznacznie droższa niż w przypadku innych dostawców wymienionych tutaj i wynosi 15,45 USD miesięcznie. Możesz obniżyć ten koszt, rejestrując się na plan roczny lub dwuletni, który kosztuje odpowiednio 47,88 USD (3,99 USD/miesiąc) i 59,76 USD (2,49 USD/miesiąc).

Dodatkowe funkcje Surfshark, w tym wyłącznik awaryjny i ochrona przed wyciekiem DNS, są również dostępne za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Pamiętaj, że Surfshark oferuje nieograniczone korzystanie z urządzenia w ramach jednej subskrypcji, więc nie musisz kupować dodatkowej subskrypcji na swój telefon, jeśli masz już ją aktywną na komputerze.

Pobierz: Surfshark dla Android | iOS (Premia)

Niektóre sieci VPN poważnie wpływają na prędkość połączenia, ale w przypadku NordVPN tak nie jest. NordVPN jest obecnie uznawany za jedną z najszybszych sieci VPN.

Według VPNRangikorzystanie z serwera w Chicago w Nowym Jorku zmniejszyło prędkość pobierania jedynie o 1,85 Mb/s, podczas gdy prędkość wysyłania spadła o 0,66 Mb/s. Po podłączeniu do serwera w Londynie prędkość pobierania spadła jedynie o 2,84 Mb/s, podczas gdy prędkość wysyłania wzrosła o 7,55 Mb/s.

Film YouTube autorstwa Geekmana (patrz poniżej) również ujawnił, że nawet przy niskich prędkościach pobierania aktywny NordVPN nie miał negatywnego wpływu. Po połączeniu z serwerem NordVPN w Madrycie stwierdzono, że prędkość pobierania spadła o 10,68 procent, podczas gdy w przypadku połączenia z serwerem w Niemczech zaobserwowano spadek o zaledwie 8,75 procent. Po podłączeniu do serwera w Nowym Jorku zaobserwowano spadek o 12,61%.

Oczywiście prędkość Twojego Internetu zależy głównie od Twojego dostawcy, lokalizacji, przeszkód i przeciążenia sieci, ale pożądane jest posiadanie sieci VPN, która ma na to minimalny wpływ.

 • Lokalizacje serwerów: 65 000 serwerów w 91 krajach na całym świecie.
 • Szyfrowanie: AES-256
 • Cena: różni się w zależności od planu (od 3,29 USD/miesiąc do 11,99 USD/miesiąc).
 • Polityka braku logów: Tak.
 • Jurysdykcja prawna: Stany Zjednoczone.

Private Internet Access (PIA) to świetna sieć VPN do torrentowania. Ten płatny klient VPN łączy dużą prędkość z dużą prywatnością, dzięki czemu torrentowanie jest bezpieczne i wygodne.

Niewiarygodne, że Private Internet Access ma ponad 65 000 serwerów na całym świecie w 91 krajach, co obejmuje wszystkie stany USA i sześć głównych kontynentów.

Ta bezpieczna usługa VPN, kosztująca 11,99 USD miesięcznie bez umowy, 39,95 USD na rok i 79 USD na dwa lata, oferuje obsługę P2P i VOIP, możliwość jednoczesnego korzystania z pięciu urządzeń oraz nieograniczoną przepustowość. Obsługa torrentów w Private Internet Access sprawia, że ​​jest to atrakcyjny wybór w porównaniu z wieloma innymi sieciami VPN.

Najlepsza sieć VPN do przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix: NordVPN

To nie pierwszy raz, kiedy wspominamy o NordVPN na naszej liście najlepszych VPN, ale nie bez powodu. NordVPN jest nie tylko naszym najlepszym i najszybszym wyborem, ale także najlepszą siecią VPN do przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix.

Dzięki dużej szybkości Nord możesz przesyłać strumieniowo treści z serwisu Netflix bez ciągłego buforowania i problemów z jakością, ale na tym wszystko się nie kończy. Możesz użyć NordVPN, aby ominąć blokowanie geograficzne i uzyskać dostęp do treści niedostępnych w Twoim kraju zamieszkania. W przypadku serwisu Netflix oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do katalogów treści serwisu Netflix w innych krajach, co oznacza, że ​​możesz oglądać filmy, dokumenty i seriale telewizyjne, które w innym przypadku byłyby niedostępne.

Nie bez powodu NordVPN jest najpopularniejszą usługą VPN na świecie. Łączy prawie wszystkie funkcje, których potrzebujesz w VPN w jednym pakiecie, zapewniając prywatność, szybkość i szeroki wybór serwerów. Inne usługi VPN, takie jak ExpressVPN, PIA i Surfshark również oferują doskonałe pakiety; prawdę mówiąc, nie można się pomylić przy żadnym z tych wyborów.

Twoja ostateczna decyzja będzie prawdopodobnie zależeć od tego, która usługa VPN będzie najszybsza i najbezpieczniejsza dla Twojego konkretnego zestawu zastosowań i okoliczności, dlatego warto wypróbować kilka z tych VPN, aby znaleźć tę, która najbardziej Ci się podoba.