Najlepsze VPN dla torrentów w 2022 (maj)

Udostępnij teraz w social media:

Korzystanie z VPN do torrentowania jest oczywistym krokiem, aby zapewnić prywatność w Internecie podczas odbierania i przesyłania multimediów na platformach do udostępniania plików.

Włącz VPN podczas torrentowania, a natychmiast wszystko, co pobierasz i udostępniasz za pośrednictwem witryn peer-to-peer (P2P), zostanie całkowicie zaszyfrowane. A ponieważ wszystko będzie przechodzić przez własny serwer usługi torrentowej VPN, nawet Twój adres IP będzie wyglądał zupełnie inaczej niż na rzeczywistym komputerze, tablecie lub telefonie.

Pobieranie muzyki, filmów i gier wideo za pośrednictwem torrentów P2P jest niezwykle popularne, pomimo tego, jak twarde rządy, dostawcy Internetu i oczywiście firmy medialne starają się temu zapobiec. I chociaż jest rzeczą oczywistą, że nie akceptujemy żadnego rodzaju łamania praw autorskich, nadal chcemy zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas przesyłania strumieniowego treści online. Dlatego jesteśmy tutaj, aby polecić najlepszych dostępnych dostawców torrentowych VPN, którzy zapewnią prywatność Twojej aktywności w Internecie.

Jak wybrać najlepszą sieć VPN do torrentowania?

Wirtualne sieci prywatne, które wybraliśmy, obsługują torrenty (nie każda sieć VPN obsługuje), ale – co równie ważne – są wyposażone w odpowiednie funkcje i narzędzia, których potrzebujesz podczas torrentowania.

Kilka z nich jest oczywistych, zaczynając od prywatności i bezpieczeństwa. Torrenting ze swej natury jest ryzykowny i chociaż udostępnianie dużych plików w trybie peer-to-peer jest niezaprzeczalnie przydatne, możesz narazić się na zagrożenia ze strony złych podmiotów. Więc potrzebujesz VPN z silnymi protokołami szyfrowania i mnóstwem inteligentnych zabezpieczeń. Ważna jest również jasna polityka braku logów — najwięksi dostawcy VPN przeprowadzają nawet niezależne audyty.

Kluczowe znaczenie mają również prędkości pobierania — nie ma sensu wybierać sieci VPN, która ogranicza prędkość tak bardzo, że pliki do pobrania pełzają w ślimaczym tempie. Zalecamy również wybieranie tylko torrentowych sieci VPN, które są wodoszczelne przed wyciekami DNS i mają wyłącznik awaryjny VPN. Ta ostatnia wyłącza połączenie internetowe, jeśli VPN przestanie działać, zapobiegając w ten sposób ujawnieniu Twojego prawdziwego adresu IP.

Najlepsze torrentowe sieci VPN w 2022

1. SurfShark – Zapewnienie przystępnej ceny do bezpiecznego torrentowania

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3200+

Lokalizacje serwerów: ponad 100 w 65 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: nieograniczona

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Obsługiwana nieograniczona liczba urządzeń
Niezawodne połączenia
Dłuższe plany mają wielką wartość
Świetne do przesyłania strumieniowego

Jeśli Surfshark znajduje się już na Twojej krótkiej liście VPN, najprawdopodobniej jest to spowodowane jego ceną. Zawsze zajmuje ważne miejsce w naszym tanim przewodniku po VPN, dzięki najniższym kosztom jego wieloletniego planu. Szczerze mówiąc, absolutna okazja.

  Najlepsze sieci VPN do gier [year] ([month])

Zwłaszcza, jeśli weźmiesz pod uwagę, że Surfshark naprawdę ma zasoby, które mogą potwierdzić ten status. Dla miłośników torrentów na większości serwerów dostępna jest obsługa P2P, serwery DNS o zerowej wiedzy, obsługa bitcoinów, dzielone tunelowanie, a nawet blokowanie adresów URL i reklam. Jeśli masz problemy z tym, aby Surf shark działał z twoim klientem torrentowym, jest też bardzo przydatne wsparcie 24/7 za pośrednictwem poczty e-mail i czatu na żywo.

Wracając do opłacalności, jedna subskrypcja obejmuje nieograniczoną liczbę urządzeń. Dzięki temu możesz uruchomić VPN na swoim komputerze PC, Mac, telefonach komórkowych, urządzeniach do strumieniowego przesyłania telewizji, konsolach do gier, routerze i wszystkim innym, co jest kompatybilne — a może także u kilku znajomych i członków rodziny!

Zawiera wyłącznik awaryjny w systemach Windows, Mac, Android i iPhone. To świetnie, ale podczas naszych testów wystąpiły drobne problemy w systemie Windows, w których nie czuliśmy, że otrzymaliśmy wystarczająco wyraźne ostrzeżenie, gdy połączenie zostanie zerwane. Nie jest to katastrofa w prawdziwym świecie, ale każda luka natychmiast zmusza nas do zastanowienia się, jakie inne problemy mogą się kryć pod maską.

Ale znowu, Surfshark to fantastyczna, bezpieczna usługa dla świadomych budżetu torrentów, którzy również chcą trochę więcej dzięki swojej sieci VPN.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 2,49 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ SURFSHARKVPN

2. ExpressVPN — Najlepsza wszechstronna sieć VPN do torrentowania i ruchu P2P

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 3000+

Prędkość: do 580 Mb/s

Lokalizacje VPN: 160 w 94 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 5

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Wśród najszybszych sieci VPN na rynku

Szerokie wsparcie dla urządzeń

30 dniowy okres próbny

Usługa wsparcia 24/7

Mówiąc prościej, ExpressVPN oferuje wszystkie funkcje, których potrzebujesz od VPN do torrentowania – w rzeczywistości dostawca znajduje się również na szczycie naszej ogólnej listy najlepszych VPN.

Mówimy „przechwalać się”, ale Express nie zadaje sobie trudu wklejania swoich roszczeń na całej swojej stronie głównej. Zamiast tego po prostu zajmuje się tworzeniem obsługi P2P na każdym ze swoich serwerów, a wszystko to z nieograniczoną przepustowością.

Z pewnością jest szybki. Przetestowaliśmy jego szybkość połączenia z wieloma serwerami na całym świecie i byliśmy świadkami jednych z najlepszych, najbardziej niezawodnych połączeń spośród ponad 200 sprawdzonych sieci VPN. To oczywiście duża zaleta dla każdego, kto pobiera duże pliki. Obsługiwana jest również płatność przez Bitcoin.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ExpressVPN zaznacza wszystkie właściwe pola dzięki silnemu szyfrowaniu, własnemu bezpiecznemu serwerowi DNS i szeregowi protokołów VPN, podczas gdy polityka prywatności wyraźnie stwierdza, że ​​nie przechowują żadnych dzienników aktywności ani połączeń. Cieszymy się, że widzimy skuteczne wyłączniki awaryjne dla komputerów stacjonarnych i telefonów z systemem Android, chociaż iOS nie ma takiego konkretnego – będziesz musiał zadowolić się opcją automatycznego ponownego łączenia, jeśli większość torrentowania wykonujesz na iPhonie lub iPadzie.

  Najlepsze VPN do kupienia za Bitcoin i inne kryptowaluty ([year] [month])

Zdecydowanie warto wspomnieć o funkcji dzielonego tunelowania oprogramowania dla użytkowników komputerów Mac i Windows, ponieważ pozwala ona użytkownikom wybrać ochronę tylko ich klienta torrent. Dzięki temu VPN nie ma wpływu na wszystkie inne czynności online, takie jak przeglądanie stron internetowych lub gry online.

A jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z VPN, całodobowa obsługa klienta jest świadczona za pośrednictwem czatu na żywo lub poczty e-mail. Morska jurysdykcja ExpressVPN na BVI jest również kluczową zaletą dla ochrony Twojej anonimowości. Tak też jego niezależnie skontrolowana polityka braku logowania.

Jeśli chodzi o cenę, Express VPN kosztuje więcej niż inni dostawcy. Ostatecznie z pewnością warto dla tych, którzy chcą najlepszych wrażeń podczas torrentowania przez VPN.

CENY

1 ROK (NAJLEPSZA OFERTA) = 8,32 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 12,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ EXPRESSVPN

3. NordVPN — wodoszczelne środki bezpieczeństwa sprawiają, że jest to naturalny wybór dla P2P

SPECYFIKACJA

Liczba serwerów: 5100+

Lokalizacje serwerów: ponad 80 w 59 krajach

Maksymalna obsługiwana liczba urządzeń: 6

Czat na żywo 24/7: Tak

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: Tak

POWODY, BY KUPIĆ

Podwójne szyfrowanie danych

Bardzo dobra wydajność

Tak wiele serwerów

Mówiąc o bezpieczeństwie VPN, NordVPN to jedna z pierwszych nazw, które przychodzą na myśl.

Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę wyjątkowo bezpieczne połączenia, które otrzymujesz dzięki obsługiwanym protokołom IKEv2/IPsec i OpenVPN, wraz z własną, szybką wersją WireGuard NordLynx. W rzeczywistości istnieje pewna liczba serwerów „Double VPN”, które faktycznie przekazują Twoje dane przez dwa oddzielne serwery VPN w celu dodatkowego zabezpieczenia. Ponadto usługa Onion przez VPN jest obsługiwana w celu zapewnienia dodatkowej prywatności.

Podobnie jak większość najwyższej klasy sieci VPN, istnieje również wyraźna polityka braku logów. Ale Nord poszedł o krok dalej, zapraszając zewnętrznych audytorów PricewaterhouseCoopers do weryfikacji bezpieczeństwa swoich aplikacji. Program bug bounty stanowi zachętę dla każdego do odkrywania i zgłaszania problemów związanych z bezpieczeństwem usługi.

P2P nie jest obsługiwane na wszystkich serwerach, ale Nord nie pozwoli ci znaleźć igły w stogu siana. Implementuje naprawdę łatwą opcję „P2P” jednym kliknięciem z głównego interfejsu, aby upewnić się, że zostaniesz przekierowany bezpośrednio na odpowiedni serwer, gdy przygotowujesz się do torrenta. Oferuje również duży zasięg serwera, automatyczny wyłącznik awaryjny dla systemów Windows, Mac i iOS (z łatwym do aktywacji odpowiednikiem w systemie Android), blokowanie wycieków DNS, dobrego klienta i świetne poziomy wydajności z ponadprzeciętnymi prędkościami pobierania.

Krypto jest obsługiwane (w tym Bitcoin) i masz możliwość anulowania dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Plan wieloletni jest zdecydowanie najlepszym wyborem pod względem wartości w stosunku do ceny.

CENY

2 LATA (NAJLEPSZA OFERTA) = 3,71 USD / miesiąc

1 MIESIĄC = 11,95 USD

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ODWIEDZIĆ NORDVPN

Często zadawane pytania dotyczące torrentowych sieci VPN

Czy naprawdę potrzebuję VPN do torrentowania?

Gorąco polecamy – zwłaszcza jeśli głównym powodem, dla którego to robisz, jest pobranie pirackich filmów i gier. Ponieważ torrentowe sieci VPN skutecznie czynią Twoje ruchy online anonimowymi, nikt nie może powiązać Twojej aktywności z Twoim adresem IP. Nie musisz się więc martwić agresywnymi listami wpadającymi przez drzwi, nawołującymi do zaprzestania i zaniechania.

  Co zrobić, jeśli Twoja sieć VPN nie odblokowuje już Netflix ([year])

Jaki jest najlepszy VPN do torrentowania w 2022?

Umieściliśmy SurfSharkVPN na szczycie naszej listy VPN do torrentów — po prostu zaznacza wszystkie pola. To oczywiste, że jest szybki, bezpieczny i łatwy w użyciu. Ale korzysta również z naprawdę skutecznych wyłączników awaryjnych na komputerach klienckich i aplikacji na Androida. Naprawdę podoba nam się to, że jego dokładna polityka braku logowania jest niezależnie kontrolowana przez PricewaterhouseCoopers. To doskonały wybór dla torrentów.

Czy torrentowanie jest bezpieczne dzięki VPN?

Oprócz zapewniania wszystkich danych, które wymieniasz online, kompleksowe szyfrowanie, torrentowanie z włączoną siecią VPN pomaga również zachować całkowitą anonimowość Twojej tożsamości. Oznacza to, że nie ma szans, aby Twój dostawca usług internetowych ani ktokolwiek inny dowiedział się, kim jesteś lub co pobierasz online.

Czy bezpłatne pobieranie jest wystarczająco dobre do torrentowania?

Jednym słowem… nie. Istnieje kilka naprawdę doskonałych darmowych VPN do pobrania, które działają doskonale, umożliwiając sprawdzanie wiadomości e-mail w publicznych sieciach Wi-Fi i podstawowe fałszowanie adresów IP. Ale mają tendencję do ograniczania danych, z których korzystasz, ograniczają prędkość Internetu, a w niektórych przypadkach nie pozwalają w ogóle na aktywność P2P.

Więc do torrentowania opłaca się pobrać wersję premium, taką jak ExpressVPN lub NordVPN.

Co robi wyłącznik awaryjny?

Sieci VPN są fantastyczne, jeśli chodzi o prywatność w Internecie, ale jeśli z jakiegoś powodu połączenie VPN zostanie zerwane, natychmiast narażasz się na wyciek danych IP — prawdziwy problem, jeśli pobierasz coś podejrzanego. Wyłącznik awaryjny wyłącza całe połączenie internetowe w momencie, gdy jego własne połączenie zostaje zerwane, a tym samym ukrywa Twój adres IP. Możesz dowiedzieć się więcej na ich temat w naszym dedykowanym przewodniku po wyłącznikach awaryjnych VPN.

Co to są wycieki DNS?

Wyciek DNS to rodzaj luki w zabezpieczeniach, która skutecznie pozwala innym osobom, na przykład cyberprzestępcom lub rządowi, zobaczyć Twój adres IP. Każda sieć VPN warta swojej soli będzie miała silne środki szyfrowania i protokoły, które zapewnią, że wycieki DNS nie będą możliwe, a zatem zapewnią anonimowość w Internecie.

Czy mogę używać utorrenta bez VPN?

Tak, możesz korzystać z uTorrent bez korzystania z VPN. Jeśli jednak nie korzystasz z VPN, dostawcy usług internetowych mogą monitorować Twoją aktywność, spowolnić działanie usługi lub całkowicie ją zakończyć, jeśli zauważą torrentowanie. Korzystanie z VPN uniemożliwia dostawcom usług internetowych sprawdzenie, co robisz w Internecie.

x