Co zrobić, jeśli Twoja sieć VPN nie odblokowuje już Netflix (2023)

Myślałeś, że zrobiłeś wszystko dobrze. Dokładnie zbadałeś swoją sieć VPN, wziąłeś okres próbny lub dwa, znalazłeś usługę, która odblokowała wszystkie Twoje ulubione witryny do przesyłania strumieniowego. Ale potem, z dnia na dzień, wszystko się zmieniło. A teraz Netflix (lub wybrana przez Ciebie alternatywna platforma) nie daje Ci już dostępu.

To denerwujące, mówiąc grzecznie. Ale to nie twoja wina. Być może w tamtym czasie wybrałeś idealną sieć VPN dla Netflix, ale najlepsze serwisy streamingowe zawsze starają się walczyć, znaleźć nowe sposoby blokowania VPN, a właśnie zostałeś złapany w najnowszy ogień krzyżowy.

Ale to nie musi być koniec historii. Możesz zostać zablokowany w tej chwili, ale tutaj wyjaśnimy kilka sztuczek, których możesz użyć, aby przywrócić normalną usługę przeglądania treści, a czasami wystarczy kilka kliknięć.

Wypróbuj inną lokalizację VPN

Witryny internetowe uniemożliwiają dostęp do VPN, wykrywając podejrzane adresy IP i blokując je.

Jeśli tak się stanie, połączenie z inną lokalizacją VPN w tym samym kraju (jeśli Twój dostawca to obsługuje) powinno zapewnić Ci nowy adres IP i kolejną szansę na odblokowanie sukcesu.

Przejazd przez każdą możliwą opcję może trochę potrwać. NordVPN oferuje na przykład serwery w 15 miastach w USA, więc możesz z łatwością spędzić 10-15 minut na przeglądaniu listy.

Jeśli nie musisz teraz uzyskiwać dostępu do strony docelowej, wypróbuj tylko jedną lub dwie alternatywne lokalizacje, a następnie pozostaw ją na kilka dni. Twój dostawca wie, kiedy nie odblokowuje już popularnej platformy, po prostu na podstawie liczby skarg klientów, a dobry VPN będzie natychmiast szukał rozwiązań. Jeśli to się powiedzie, normalna usługa odblokowywania może zostać szybko przywrócona bez konieczności robienia czegokolwiek.

Skontaktuj się z pomocą techniczną

Jeśli zmiana lokalizacji nie zapewnia dostępu do docelowej witryny, spróbuj poprosić o poradę wsparcie VPN.

Jeśli dostawca jest już świadomy problemu, możesz uzyskać odpowiedź w ciągu kilku minut. Na przykład zamiast ręcznie przeszukiwać każde amerykańskie miasto na liście NordVPN, zespół wsparcia może być w stanie od razu powiedzieć, które lokalizacje nadal działają.

A jeśli dostawca jeszcze nie zorientował się, że istnieje problem, to musi o tym wiedzieć. Twoje zgłoszenie może pomóc przekonać ich, że jest coś, co muszą zbadać, i skłonić ich do szybszej pracy nad znalezieniem rozwiązania.

Uzyskaj dostęp do Netflix w inny sposób

Witryny mogą czasami wykryć i zablokować Cię z powodu dziwnego problemu z dowolną przeglądarką lub aplikacją, z której korzystasz. Możesz spróbować rozwiązać ten problem za pomocą kilku standardowych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, takich jak stary ulubiony „wyczyść pamięć podręczną i spróbuj ponownie”, ale prostszą opcją jest po prostu próba uzyskania dostępu do witryny inną drogą.

Załóżmy, że obecnie próbujesz uzyskać dostęp do Netflix przez Chrome na przykład na laptopie z systemem Windows 10. Spróbuj ponownie, używając okna incognito, aby upewnić się, że istniejące pliki cookie nie mają na Ciebie wpływu. Powtórz proces w Edge. A jeśli to się nie powiedzie, otwórz sklep Microsoft Store, pobierz i uruchom aplikację Netflix.

Wypróbuj też inne urządzenie, jeśli masz takie dostępne. Najlepsza jest inna platforma. Jeśli nie możesz odblokować Netflix na iPhonie nr 1, prawdopodobnie zobaczysz to samo na iPhonie nr 2 i 3. Ale jeśli zainstalowałeś również VPN na urządzeniu z Androidem i laptopie z systemem Windows, mogą one zapewnić lepsze wyniki.

Zmień protokół VPN

Serwery VPN niekoniecznie będą obsługiwać każdy protokół VPN oferowany przez dostawcę. ExpressVPN daje imponujący wybór 16 lokalizacji w Ameryce, na przykład podczas korzystania z Lightway lub OpenVPN, ale tylko trzy, jeśli korzystasz z L2TP. A mniejszy wybór lokalizacji może oznaczać mniej adresów IP i mniejszą szansę na odblokowanie strony internetowej.

Jeśli w przeszłości zmieniłeś protokoły VPN, spróbuj przełączyć się na domyślne ustawienie dostawcy. Często jest to coś w rodzaju „Automatyczny”, w którym aplikacja wybiera dla Ciebie najlepszy protokół. Jeśli dostawca ma własny niestandardowy protokół – Lightway ExpressVPN, NordVPN NordLynx – jest to również dobra opcja. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wypróbuj OpenVPN.

Zmieniono protokół, spróbuj ponownie połączyć się z kilkoma lokalizacjami. Nawet jeśli nie masz na liście żadnych nowych miast, możliwe, że otrzymasz inne adresy IP i kolejną możliwość ominięcia blokady.

Przełącz się na rozszerzenie przeglądarki

Korzystanie z sieci VPN o pełnej mocy jest dużym ulepszeniem w porównaniu z prostym serwerem proxy przeglądarki, ponieważ chroni cały ruch aplikacji i systemu: nie tylko przeglądanie.

Jeśli Twój dostawca oferuje również samodzielne rozszerzenie przeglądarki VPN – coś, co może samodzielnie łączyć się z VPN i nie odpowiada w głównej aplikacji – to stwierdziliśmy, że czasami może dać lepsze wyniki odblokowywania.

Okej, to prawda, przeglądanie Netflix na karcie przeglądarki może nie bardzo pomóc, zwłaszcza jeśli naprawdę chcesz przesyłać strumieniowo na Smart TV lub korzystasz z Amazon Fire TV Stick VPN. Ale wypróbowanie jest szybkie i łatwe, a jeśli nic więcej, dostarcza przydatnych informacji, które możesz przekazać z powrotem do wsparcia VPN.

Wypróbuj SmartDNS

ExpressVPN, NordVPN, Surfshark, CyberGhost i wielu innych dostawców VPN oferuje Smart DNS, sprytną technologię, która daje kolejny sposób na odblokowanie stron internetowych.

Smart DNS działa, korzystając z alternatywnych ustawień DNS, dzięki czemu wygląda, jakbyś był w innym kraju. Jest znacznie bardziej podstawowy niż VPN — na przykład nie szyfruje ruchu — i może być mniej skuteczny w odblokowaniu niż pełna usługa VPN. Ale konfiguracja jest łatwa, nawet na urządzeniach, które nie mogą uruchamiać aplikacji VPN (np. Smart TV), a czasami odkryliśmy, że SmartDNS zapewnia nam dostęp do strony, na której główna usługa nie działa.

Dostawcy nie zawsze chwalą się obsługą Smart DNS, a w wielu przypadkach potrzebne ustawienia będą schowane w niejasnym rogu pulpitu nawigacyjnego konta internetowego. Przeszukaj witrynę pomocy dostawcy, aby uzyskać więcej informacji. Zwykle wystarczy wyszukiwanie Smart DNS, ale niektórzy dostawcy mają nazwę marki dla swojej konkretnej technologii – na przykład ExpressVPN nazywa się MediaStreamer – i korzystanie z niej zapewni najlepsze wyniki.

x