Napraw League of Legends Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas sesji logowania

Wielu użytkowników skarżyło się, że wystąpił nieoczekiwany błąd z sesją logowania League of Legends podczas uruchamiania gry lub korzystania z niej w środku gry. Jeśli napotykasz ten sam problem, ten przewodnik bardzo ci pomoże. Metody rozwiązywania problemów pomogą naprawić błąd LoL Wystąpił nieoczekiwany błąd z problemem sesji logowania bez żadnego pośpiechu. Więc czytaj dalej!

Jak naprawić League of Legends Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas sesji logowania?

Kilka powodów przyczynia się do nieoczekiwanego błędu LoL podczas sesji logowania na komputerze z systemem Windows 10. Oto kilka z nich.

  • Uruchomiona gra nie ma uprawnień administracyjnych, dlatego Twój komputer nie pozwala na jej aktualizację.
  • Na Twoim komputerze jest za mało miejsca. Patchowanie (dodawanie dodatkowych kodów w celu ulepszenia gry) wymaga trochę miejsca.
  • Pliki instalacyjne i konfiguracyjne gry są uszkodzone i należy je wymienić.
  • Klient gry jest uszkodzony lub uszkodzony na twoim komputerze.
  • Nadopiekuńczy program antywirusowy lub zapora sieciowa blokują grę.
  • Nieaktualny system operacyjny i sterowniki Windows 10.
  • Nie ma stabilnego połączenia internetowego do uruchomienia i grania w grę.
  • Błędnie skonfigurowane pliki instalacyjne gry.
  • Niewłaściwe ustawienia sieciowe i konfiguracje adresów DNS.

Oto lista metod rozwiązywania problemów, które pomogą naprawić nieoczekiwany błąd LoL podczas sesji logowania. Postępuj zgodnie z nimi w tej samej kolejności, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

Poniżej przedstawiono kilka podstawowych metod rozwiązywania problemów.

1A. Uruchom ponownie komputer

Ogólną sztuczką, aby rozwiązać wszystkie tymczasowe usterki związane z League of Legends, jest ponowne uruchomienie komputera. Możesz ponownie uruchomić komputer, postępując zgodnie z instrukcjami.

1. Przejdź do menu Windows Power User, naciskając jednocześnie klawisze Windows i X.

2. Wybierz opcję Zamknij lub wyloguj się.

3. Na koniec kliknij Uruchom ponownie.

1B. Uruchom ponownie router

Jest to prosty sposób rozwiązywania problemów, który pomoże Ci naprawić nieoczekiwany błąd LoL w prostych krokach. Możesz ponownie uruchomić router, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym ponownego uruchomienia routera lub modemu. Po ponownym uruchomieniu routera sprawdź, czy jesteś w stanie naprawić omawiany błąd.

1C. Sprawdź stan serwera

Bardzo często zdarza się, że próba dołączenia do kolejki nie powiodła się z powodu problemów po stronie serwera. Aby sprawdzić, czy serwer jest offline lub ma jakieś problemy techniczne, wykonaj poniższe kroki.

1. Odwiedź urzędnika Strona aktualizacji statusu serwera Riot.

2. Następnie przewiń w dół i wybierz League of Legends.

3. Następnie wybierz swój region i język, aby kontynuować.

4. Na następnej stronie możesz zobaczyć powiadomienia o błędach końca serwera. Jeśli są, musisz poczekać, aż zostaną rozwiązane.

1D. Wyloguj się, zanim pojawi się błąd

Możesz również naprawić omawiany błąd, wylogowując się z gry, zanim pojawi się komunikat o błędzie. Następnie możesz chwilę poczekać lub ponownie uruchomić komputer. Następnie zaloguj się ponownie zgodnie z instrukcjami poniżej.

1. Gdy jesteś w grze, naciśnij jednocześnie klawisze Alt + F4.

2. Teraz kliknij Wyloguj się.

3. Wyjdź z gry i uruchom ponownie komputer.

4. Wprowadź swoje dane logowania i ponownie zaloguj się do gry.

1E. Ustaw prawidłowe ustawienia daty i czasu

Nieprawidłowe ustawienia daty i godziny na komputerze mogą przyczynić się do wystąpienia nieoczekiwanego błędu podczas sesji logowania na komputerze z systemem Windows. Aby zsynchronizować ustawienia daty, regionu i godziny na komputerze z systemem Windows 10, wykonaj poniższe instrukcje.

1. Naciśnij razem klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz wybierz opcję Czas i język, jak pokazano.

3. Następnie na karcie Data i godzina upewnij się, że dwie wartości Ustaw czas automatycznie i Ustaw strefę czasową automatycznie są włączone.

4. Następnie kliknij Synchronizuj teraz, jak podkreślono powyżej. Sprawdź, czy problem został rozwiązany, czy nie.

1F. Zamknij wszystkie procesy w tle

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 jest zbyt wiele procesów w tle, nie możesz tak łatwo uzyskać dostępu do połączenia sieciowego, ponieważ wszystkie te zadania będą miały udział w sieci. Ponadto zużycie pamięci RAM będzie większe, a wydajność gry najwyraźniej zwolni.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10, aby zamknąć wszystkie inne procesy w tle na komputerze z systemem Windows 10.

Po zamknięciu wszystkich procesów w tle sprawdź, czy omawiany błąd w League of Legends został naprawiony, czy nie.

1G. Zrestartować ustawienia sieci

Kilku użytkowników zadeklarowało, że zresetowanie ustawień sieciowych rozwiąże dziwne problemy z połączeniem sieciowym. Ta metoda spowoduje zapomnienie wszystkich ustawień konfiguracji sieci, zapisanych poświadczeń i wielu innych programów zabezpieczających, takich jak VPN i programy antywirusowe. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zresetować ustawienia sieciowe w systemie Windows 10

1 godz. Zaktualizuj system Windows

Wszystkie błędy i błędne poprawki w komputerze można naprawić za pomocą aktualizacji systemu Windows. Firma Microsoft wydaje częste aktualizacje, aby rozwiązać wszystkie te problemy. Dlatego upewnij się, czy używasz zaktualizowanej wersji systemu operacyjnego Windows i jeśli jakieś aktualizacje oczekują w akcji, skorzystaj z naszego przewodnika Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Windows sprawdź, czy jesteś w stanie naprawić błąd nieudanej próby dołączenia do kolejki w LoL.

1I. Zaktualizuj sterowniki GPU

Jeśli chcesz cieszyć się grami graficznymi bez żadnych błędów, Twoje sterowniki muszą być w idealnym stanie. Jeśli sterowniki są nieaktualne lub wadliwe, zaktualizuj je. Najnowsze wersje sterowników można wyszukiwać na oficjalnych stronach internetowych lub aktualizować ręcznie.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby zaktualizować sterownik i sprawdzić, czy naprawiłeś omawiany problem w LoL.

1J. Wycofaj sterowniki GPU

Czasami bieżąca wersja sterowników graficznych może powodować konflikty w grze iw takim przypadku musisz przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Ten proces nazywa się wycofywaniem sterowników i możesz łatwo przywrócić sterowniki komputera do poprzedniego stanu, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

1 tys. Zainstaluj ponownie sterowniki GPU

Jeśli nie możesz naprawić Wystąpił nieoczekiwany błąd z sesją logowania po zaktualizowaniu sterowników GPU, zainstaluj ponownie sterowniki urządzeń, aby naprawić wszelkie problemy z niezgodnością. Istnieje kilka sposobów ponownej instalacji sterowników na komputerze. Możesz jednak łatwo ponownie zainstalować sterowniki graficzne, zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10.

Po ponownej instalacji sterowników GPU sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do League of Legends bez żadnych błędów.

1L. Napraw pliki systemowe

Jeśli w systemie operacyjnym Windows znajdują się uszkodzone pliki systemowe, komputer może napotkać wiele problemów z połączeniem internetowym. Jeśli ostatnio wystąpił nieoczekiwany błąd LoL, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że pliki komputera zostały uszkodzone lub uszkodzone.

Na szczęście Twój komputer z systemem Windows 10 ma wbudowane narzędzia naprawcze, takie jak SFC (Kontroler plików systemowych) i DISM (Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania), które pomogą Ci naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący naprawy plików systemowych w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

1 mln. Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Innym możliwym powodem, który powoduje omawiany problem, jest pakiet zabezpieczeń. Gdy twoje programy antywirusowe wykryją pliki i foldery LoL jako zagrożenie, napotkasz kilka konfliktów. Przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Po naprawieniu nieoczekiwanego błędu sesji logowania League of Legends na komputerze z systemem Windows 10 pamiętaj o ponownym włączeniu programu antywirusowego, ponieważ system bez pakietu zabezpieczeń zawsze stanowi zagrożenie.

1BA. Wyłącz zaporę Windows Defender (niezalecane)

Czasami Windows Defender Firewall na twoim komputerze może uniemożliwiać otwarcie gry z pewnych względów bezpieczeństwa. W takim przypadku gra może ulec awarii z powodu zapory Windows Defender. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć zaporę systemu Windows Defender, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak wyłączyć zaporę systemu Windows 10 i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem Zezwalaj lub Blokuj aplikacje przez Zaporę systemu Windows, aby zezwolić aplikacji.

Pamiętaj, aby ponownie włączyć pakiet Firewall po naprawieniu problemu w LoL, ponieważ komputer bez programu zapory jest zagrożeniem.

Metoda 2: Uruchom League of Legends jako administrator

Aby uniknąć błędu LoL Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas sesji logowania na komputerze z systemem Windows 10, uruchom League of Legends jako administrator zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót League of Legends na pulpicie lub przejdź do katalogu instalacyjnego i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

2. Teraz wybierz opcję Właściwości.

3. Następnie przejdź do zakładki Zgodność i zaznacz pole Uruchom ten program jako administrator.

4. Na koniec kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 3: Uruchom League of Legends ręcznie

Jeśli twój komputer potrzebuje trochę więcej czasu na łatanie League of Legends, napotkasz nieoczekiwany błąd LoL związany z sesją logowania. Możesz jednak ręcznie zaktualizować grę, wykonując poniższe kroki.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

2. Teraz przejdź do następującej ścieżki lokalizacji.

C:Riot GamesLeague of LegendsRADSprojectslolpatcherreleasesdeploy

3. W folderze Deploy kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny LoLPatcher.exe i kliknij Uruchom jako administrator.

Po ręcznym uruchomieniu gry sprawdź, czy ponownie napotkasz problem w League of Legends.

Metoda 4: Usuń folder LoL_air_client (jeśli dotyczy)

Innym prostym sposobem naprawienia nieoczekiwanego błędu sesji logowania League of Legends jest usunięcie określonego folderu w Eksploratorze plików. Spowoduje to usunięcie uszkodzonych komponentów w systemie Windows 10 powiązanych z grą. Oto kilka kroków, aby usunąć folder.

1. Uruchom Eksplorator plików.

2. Teraz przejdź do następującej ścieżki lokalizacji.

C:Riot GamesLeague of LegendsRADSprojectslol_air_client 

Uwaga: możesz również znaleźć folder lol_air_client w innej lokalizacji. Zwróć nieco większą uwagę na znalezienie folderu.

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder lol_air_client i kliknij opcję Usuń.

Po usunięciu folderu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy rozwiązałeś problem w League of Legends.

Metoda 5: Dostosuj plik Hosts

Jeśli plik hosta edytował wpisy League of Legends, napotkasz naprawę nieoczekiwanego błędu z sesją logowania League of Legends. Dlatego musisz usunąć wpisy, aby rozwiązać to samo. Oto kilka instrukcji dotyczących dostosowywania wpisów hostów.

1. W Eksploratorze plików przejdź do zakładki Widok i zaznacz pole Ukryte elementy w sekcji Pokaż/ukryj.

2. Teraz przejdź do następującej ścieżki w Eksploratorze plików.

C:WindowsSystem32driversetc

3. Teraz wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy plik hosts i wybierz opcję Otwórz za pomocą, jak pokazano.

4. Teraz wybierz opcję Notatnik z listy i kliknij OK, jak pokazano.

5. Teraz plik hosts zostanie otwarty w Notatniku w następujący sposób.

6. Dodaj ten wiersz 67.69.196.42 l3cdn.riotgames.com na dole pliku.

7. Teraz zapisz plik, naciskając jednocześnie klawisze Ctrl + S.

8. Wyjdź z Notatnika i sprawdź, czy naprawiłeś omawiany problem.

Metoda 6: Wyczyść pamięć podręczną i dane DNS

Niewielu użytkowników zasugerowało, że wyczyszczenie pamięci podręcznej DNS i danych na komputerze pomogło im naprawić problem z nieudaną próbą dołączenia do kolejki. Postępuj zgodnie z instrukcją.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz cmd, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz wpisz następujące polecenia jeden po drugim i naciśnij klawisz Enter po każdym poleceniu.

ipconfig/flushdns
ipconfig/registerdns
ipconfig/release
ipconfig/renew
netsh winsock reset

3. Poczekaj na wykonanie poleceń i uruchom ponownie komputer.

Metoda 7: Wyczyść miejsce na dysku

Jeśli twój komputer nie ma miejsca na dysku, aby zainstalować nowe łatki z gry, nie możesz naprawić nieoczekiwanego błędu podczas sesji logowania League of Legends. Dlatego najpierw sprawdź miejsce na dysku i wyczyść pliki tymczasowe, jeśli to konieczne.

Krok I: Sprawdź miejsce na dysku

Aby sprawdzić miejsce na dysku w komputerze z systemem Windows 10, wykonaj poniższe czynności.

1. Otwórz Eksplorator plików.

2. Teraz kliknij Ten komputer w lewym okienku.

3. Sprawdź miejsce na dysku w sekcji Urządzenia i sterowniki, jak pokazano. Jeśli są na czerwono, rozważ wyczyszczenie plików tymczasowych.

Krok II: Wyczyść pliki tymczasowe

Jeśli na komputerze jest minimalna dostępna przestrzeń, która przyczynia się do omawianego problemu, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 10 sposobów na zwolnienie miejsca na dysku twardym w systemie Windows, który pomaga usunąć wszystkie niepotrzebne pliki z komputera.

Metoda 8: Zmień adres DNS

Kilku użytkowników zasugerowało, że przełączenie na adresy Google DNS może pomóc w naprawieniu błędu LoL Wystąpił nieoczekiwany błąd dotyczący problemu z sesją logowania. Jeśli uruchomisz grę poprawnie i napotkasz komunikat o błędzie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zmienić adres DNS. Pomoże Ci to naprawić wszystkie problemy z DNS (Domain Name System), dzięki czemu możesz uruchomić grę bez żadnych kłopotów.

Po zmianie adresu DNS sprawdź, czy możesz uruchomić LoL bez ekranu błędu.

Metoda 9: Użyj wirtualnej sieci prywatnej

Jeśli jednak nie możesz rozwiązać problemu, możesz spróbować użyć wirtualnej sieci prywatnej. Zapewnia to, że Twoje połączenie jest bardziej prywatne i szyfrowane. Możesz zmienić region geograficzny za pomocą ustawień VPN, dzięki czemu możesz łatwo naprawić nieoczekiwany błąd podczas sesji logowania League of Legends. Chociaż w Internecie dostępnych jest tak wiele darmowych sieci VPN, zaleca się korzystanie z niezawodnej usługi VPN, aby cieszyć się wersjami i funkcjami premium. Rzuć okiem na nasz przewodnik Co to jest VPN i jak działa? aby dowiedzieć się więcej o Virtual Private Limited.

Jeśli nie wiesz, jak skonfigurować VPN na komputerze z systemem Windows 10, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak skonfigurować VPN w systemie Windows 10 i zaimplementuj to samo.

Po skonfigurowaniu połączenia VPN sprawdź, czy rozwiązałeś omawiany problem.

Metoda 10: Usuń DirectX przez Rejestr

Kilku graczy potwierdziło, że ponowna instalacja DirectX na komputerze pomogła im naprawić nieoczekiwany błąd związany z sesją logowania League of Legends. Oto jak usunąć zainstalowany plik DirectX z rejestru.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom.

2. Teraz wpisz regedit i naciśnij klawisz Enter, aby uruchomić Edytor rejestru.

3. Teraz przejdź do następującej ścieżki lokalizacji w Edytorze rejestru.

ComputerHKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDirectX

4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy plik InstalledVersion i kliknij opcję Usuń.

5. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik Wersja, a następnie wybierz opcję Usuń.

6. Teraz postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Pobierz i zainstaluj DirectX w systemie Windows 10, aby ponownie zainstalować DirectX na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 11: Zainstaluj ponownie grę

Wszelkie źle skonfigurowane pliki w League of Legends doprowadzą do nieoczekiwanego błędu w sesji logowania League of Legends, nawet jeśli zastosowałeś wszystkie wyżej omówione metody i zaktualizowałeś wszystkie oczekujące akcje. Tak więc w tym przypadku nie masz innej opcji niż ponowna instalacja gry. Gra jest powiązana z Twoim kontem i po ponownym zainstalowaniu gry nie stracisz swoich postępów. Oto jak ponownie zainstalować League of Legends.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz aplikacje i funkcje, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz wyszukaj League of Legends na liście i kliknij na nią. Następnie wybierz opcję Odinstaluj.

3. Jeśli pojawi się monit, ponownie kliknij Odinstaluj.

4. Poczekaj, aż gra zostanie odinstalowana, a następnie kliknij Gotowe.

5. Naciśnij klawisz Windows, wpisz %appdata% i kliknij Otwórz.

6. Kliknij dwukrotnie Riot Games, aby otworzyć folder.

7. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder Zainstaluj League of Legends euw i usuń go.

8. Naciśnij klawisz Windows, wpisz %localappdata% i kliknij Otwórz.

9. Usuń folder League of Legends, jak to zrobiono wcześniej w kroku 7, i uruchom ponownie komputer.

10. Następnie wejdź na oficjalną stronę League of Legends strona pobierania i kliknij opcję Graj za darmo.

11. Zarejestruj swoje konto i kliknij opcję Pobierz dla systemu Windows. Następnie kliknij opcję Zainstaluj.

12. Poczekaj na zainstalowanie gry. Przejdź do Moje pobrane w Eksploratorze plików i kliknij dwukrotnie plik instalacyjny, aby uruchomić aplikację.

13. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować grę na komputerze z systemem Windows 10.

Uwaga: Wielu użytkowników i forów internetowych zgłosiło, że ponowna instalacja gry za pomocą narzędzia Hextech Repair pomogła naprawić błąd. Odwiedź oficjalną stronę narzędzia Hextech Repair i pobierz program. Jest bezpłatny, dlatego po zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia zobaczysz opcję ponownej instalacji gry. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozwiązać problem.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można było naprawić nieoczekiwany błąd związany z sesją logowania League of Legends na Twoim urządzeniu. Daj nam znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.