Napraw niedziałającą mgłę wojny Roll20 Advanced

Roll20.net to popularna strona internetowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie i granie w różne gry fabularne. Platforma Roll20 zapewnia graczom dużą liczbę funkcji, które pozwalają graczom edytować i tworzyć gry na platformie oraz grać w nie ze znajomymi i społecznością online. Niektóre z funkcji, których gracze mogą używać do tworzenia map, to mgła wojny i zaawansowana mgła wojny. Jednak czasami użytkownicy mogą mieć problemy z używaniem niektórych funkcji Roll22, takich jak zaawansowana mgła wojny Roll20, które nie działają, co jest jednym z najczęstszych błędów. Zaawansowana mgła wojny, która nie działa z dynamicznym oświetleniem w Roll20, może być z różnych powodów i powodować wiele niedogodności. Ale te błędy są łatwe do naprawienia. W tym przewodniku omówimy powody i metody, aby dowiedzieć się, jak działa zaawansowana mgła wojny Roll20.

Jak naprawić niedziałającą mgłę wojny Roll20 Advanced?

Zaawansowana mgła wojny to funkcja premium w Roll20. To zaawansowana wersja funkcji mgły wojny w grze. Ta funkcja może współpracować z dynamicznym oświetleniem i zapewnia użytkownikom wyraźniejszy widok mapy. Dostęp do zaawansowanej funkcji mgły wojny można uzyskać z poziomu ustawień strony i można ją włączyć tutaj.

Co powoduje, że Roll20 Advanced Fog of War nie działa?

Może być wiele powodów, dla których zaawansowana mgła wojny Roll20 nie działa. Niektóre z możliwych przyczyn są wymienione tutaj.

  • Niewłaściwe ładowanie strony internetowej jest częstą przyczyną niepowodzenia wczytywania funkcji Advanced Fog of War, która nie działa.
  • Problemy z logowaniem do witryny Roll20 mogą również powodować ten problem.
  • Często, gdy użytkownicy nie włączyli zaawansowanej funkcji mgły wojny w ustawieniach strony, nie widzą tej funkcji w grze.
  • Użytkownicy zauważyli, że wybranie razem funkcji Fog of War i Advanced Fog of War również spowodowało ten błąd.
  • Niewłaściwe ustawienia z żetonami postaci są również czasami odpowiedzialne za błąd z Roll20.
  • Włączenie funkcji Fog of War Global Illuminati spowodowało również błąd w grach Roll20.

W poniższym poradniku omówimy sposoby rozwiązania Advanced Fog of War, które nie działa z problemami z dynamicznym piorunem.

Metoda 1: Odśwież stronę

Czasami błąd z zaawansowaną mgłą wojny Roll20 może wynikać z nieprawidłowego załadowania strony Roll20. Aby rozwiązać problemy, takie jak jak działa zaawansowana Fog of War Roll20 i nieprawidłowe ładowanie strony internetowej, możesz spróbować odświeżyć stronę.

1. Odwiedź Rolka20 strona narzędzi do gier.

2. Następnie zlokalizuj i kliknij przycisk Odśwież.

3. Poczekaj na załadowanie strony.

Metoda 2: Zaloguj się ponownie do Roll20

Jeśli odświeżenie strony nie pomoże, a zaawansowana mgła wojny Roll20 nie działa, możesz spróbować się wylogować, a następnie ponownie zalogować się na swoje konto Roll20. Wielu użytkowników zgłosiło, że zwykła rezygnacja z konta Roll20 rozwiązała problem z niedziałającą mgłą wojny.

1. Na stronie głównej Roll20 znajdź swoją nazwę użytkownika i kliknij ikonę strzałki w dół, aby otworzyć menu rozwijane.

2. Teraz kliknij opcję Wyloguj się.

3. Po wylogowaniu się z konta, zaloguj się ponownie, wprowadzając dane logowania do konta Roll22 i kliknij przycisk Zaloguj.

Metoda 3: Włącz zaawansowaną mgłę wojny

Jeśli funkcja zaawansowanej mgły wojny jest wyłączona w Roll20, nie możesz korzystać z tej funkcji. Aby rozwiązać zaawansowaną mgłę wojny, która nie działa z problemem dynamicznego błyskawicy, musisz włączyć funkcję zaawansowanej mgły wojny.

1. Uruchom grę i kliknij ikonę strony, aby otworzyć strony.

2. Kliknij ikonę Ustawienia strony (tj. ikonę koła zębatego) dla konkretnej strony.

3. Znajdź zaawansowaną funkcję mgły wojny i zaznacz pole Włączone.

4. Na koniec kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 4: Wyłącz funkcję mgły wojny

Wielu użytkowników stwierdziło, że jeśli funkcja mgły wojny i zaawansowana mgła wojny zostały sprawdzone razem, zaawansowana funkcja może nie działać i powodować problem z zaawansowaną mgłą wojny Roll20. Aby rozwiązać ten problem, musisz wyłączyć funkcję mgły wojny, odznaczając ją.

1. Przejdź do ustawień strony danej strony.

2. Znajdź funkcję Mgła wojny i odznacz pole Włączone.

3. Na koniec kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 5: Ustaw żetony postaci za pomocą źródła światła

Jeśli ustawiłeś na swojej mapie jakieś błyskawice, upewnij się, że umieściłeś żetony postaci ze źródłem światła. Możesz dokonać zmian w swoich żetonach postaci w zaawansowanych ustawieniach żetonów. Możesz także spróbować nadać żetonom postaci wzrok. Wielu użytkowników zauważyło, że użycie żetonów postaci ze źródłem światła i wyposażenie ich w celownik rozwiązało problem. Wykonaj poniższe kroki:

1. Otwórz grę i kliknij dwukrotnie żądany token.

2. Następnie przejdź do zakładki Zaawansowane w menu Edytuj token.

3. Teraz możesz wprowadzić wartość pod Advanced Fog of War i kliknąć przycisk Save Changes.

Metoda 6: Wyłącz dynamiczne oświetlenie mgły wojny

Wielu użytkowników zauważa również, że włączenie funkcji dynamicznego oświetlenia Fog of War wraz z zaawansowaną funkcją mgły wojny powodowało, że zaawansowana mgła wojny nie działała z dynamicznym oświetleniem. Aby rozwiązać ten problem, musisz wyłączyć dynamiczne oświetlenie mgły wojny.

1. Przejdź do ustawień strony na stronie.

2. Znajdź funkcję Dynamic Lighting i usuń zaznaczenie pola Enabled.

3. Na koniec kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Dlaczego w Roll20 pojawia się błąd mapy Fog of War?

Odp. Przyczyn błędu mgły wojny w Roll20 może być wiele. Niektóre z najczęstszych przyczyn błędu to nieprawidłowe ustawienia strony.

Q2. Jakie gry mogę tworzyć na Roll20?

Odp. Za pomocą platformy Roll20.net użytkownik może stworzyć dużą liczbę stołowych gier fabularnych.

Q3. Jak zalogować się do Roll20?

Odp. Możesz zalogować się do Roll20, odwiedzając stronę internetową i tworząc konto z prawidłowym adresem e-mail.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny i udało Ci się naprawić niedziałający problem z zaawansowaną mgłą wojny Roll20. Daj nam znać, która metoda zadziałała dla Ciebie. Jeśli masz do nas jakieś sugestie lub pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy.