Napraw system Windows 10 Podjęto próbę odniesienia się do tokena

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy aktualizujesz system Windows 10, często nowa aktualizacja zawiera błędy i błędy; te błędy mogą powodować różne błędy w systemie. Po zaktualizowaniu systemu Windows użytkownicy stwierdzili, że w systemie Windows 10 podjęto próbę odniesienia się do błędu tokena w ich systemie. Teraz zrozummy, co oznacza token nie istnieje. Zasadniczo ten błąd powodują uszkodzone pliki na komputerze. Możesz naprawić próbę odwołania się do błędu tokena, czyszcząc komputer z uszkodzonych plików. Kontynuuj czytanie!

Jak naprawić system Windows 10 Podjęto próbę odniesienia się do błędu tokena?

Jeśli konta nie zostaną poprawnie skonfigurowane, może to spowodować wspomniany błąd. Ponieważ wiesz, co oznacza, że ​​token nie istnieje, może być wiele przyczyn błędu tokena na twoim komputerze. Poniżej przedstawiono możliwe powody, dla których w systemie Windows 10 podjęto próbę odwołania się do błędu tokena na komputerze.

  • Uszkodzone pliki w Twoim systemie
  • Błędy spowodowane nową aktualizacją systemu Windows 10
  • Atak złośliwego oprogramowania na twoim komputerze

Metoda 1: Wykonaj czysty rozruch

Używając czystego rozruchu, możesz uruchomić komputer i przeprowadzić testy diagnostyczne, aby dowiedzieć się, które etapy zwykłego procesu rozruchu są nieprawidłowe. Ta metoda może wykryć główną przyczynę tego problemu z systemem Windows 10. Przeczytaj nasz przewodnik Jak wykonać czysty rozruch w systemie Windows 10, aby zrobić to samo.

  Jak włączyć obsługę sieci Webp w Edge w systemie Windows 10

Po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, odinstaluj wszystkie najnowsze programy lub aplikacje dodane do systemu.

Metoda 2: Zaktualizuj system Windows

Zawsze dobrze jest aktualizować system, ponieważ system Windows jest niesławny z powodu błędów i awarii spowodowanych przez poprzednią wersję. Dzięki nowym aktualizacjom wprowadzają nowe ulepszenia i poprawki. Ponieważ powyższy błąd jest spowodowany nową aktualizacją, możesz spróbować zainstalować najnowszą wersję, w której błąd zostałby naprawiony. Przeczytaj nasz przewodnik na temat pobierania i instalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 i zaimplementuj to samo.

Uwaga: pamiętaj, że instalacja nowej aktualizacji zajmie trochę czasu, w zależności od szybkości Internetu i wymagań systemowych. Nie wyłączaj również urządzenia podczas instalacji.

Metoda 3: Napraw uszkodzone pliki DLL

Możliwym powodem, dla którego podjęto próbę odniesienia się do błędu tokena w systemie Windows 10, może być uszkodzenie plików DLL. Możesz rozwiązać te problemy, uruchamiając wiersz polecenia. Korzystając z wiersza polecenia, możesz wykonać następujące kroki, aby naprawić próbę bezpiecznego odwołania się do problemu z tokenem.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz cmd i kliknij Uruchom jako administrator.

2. Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter.

cd %WINDIR%System32

3. Następnie wpisz podane polecenie i naciśnij klawisz Enter, aby naprawić serię uszkodzonych plików DLL.

for /f %s in ('dir /b *.dll') do regsvr32 /s %s

4. Zamknij okno wiersza polecenia i uruchom ponownie komputer.

Metoda 4: Napraw pliki systemowe

Skanowanie SFC jest szeroko stosowane do rozwiązywania problemów związanych z systemem Windows 10. Narzędzie SFC służy do rozwiązywania wszelkich problemów z plikami systemowymi, które mogą powodować problemy podczas pracy na komputerze użytkownika. Możesz także uruchomić skanowanie DISM, aby naprawić uszkodzone pliki systemowe. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby naprawić pliki systemowe w systemie Windows 10.

  Jak zainstalować rozszerzenia spoza sklepu Windows w Microsoft Edge

Poczekaj na wykonanie poleceń i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 5: Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Infekcja wirusem lub złośliwym oprogramowaniem może również powodować ten błąd, co jest rzadkie. Szybkie skanowanie może wykryć i usunąć je z systemu, którego dotyczy problem. Dlatego zaleca się przeskanowanie systemu zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów na moim komputerze?

Ponadto, jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10.

Metoda 6: Przywróć poprzednią wersję systemu Windows

Często po zaktualizowaniu systemu Windows na komputerze mogą wystąpić problemy z nowymi aktualizacjami. Nowe aktualizacje nie zawsze są wydajne i mogą powodować błędy i błędy, powodujące słabą wydajność systemu. Jeśli aktualizacja systemu Windows powoduje, że system Windows 10 próbuje odwołać się do problemu z tokenem w systemie, możesz go rozwiązać, cofając aktualizację systemu Windows 10 na komputerze. Możesz wykonać te proste kroki, aby bezpiecznie cofnąć aktualizacje systemu Windows 10.

1. Naciśnij Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia.

3. Wybierz menu Odzyskiwanie w lewym okienku.

4. W obszarze Uruchamianie zaawansowane kliknij Uruchom ponownie teraz.

5. Poczekaj na ekran Wybierz opcję i wybierz Rozwiązywanie problemów.

6. Wybierz Opcje zaawansowane, a następnie Wróć do poprzedniej kompilacji.

Metoda 7: Zresetuj komputer

Jeśli poprzednie metody nie działają i nadal pojawia się ten sam błąd w systemie Windows 10, jedyną pozostałą opcją jest zresetowanie komputera z systemem Windows 10.

Uwaga: zresetowanie komputera spowoduje usunięcie wszystkich niepotrzebnych danych z komputera, w tym plików, które mogą powodować błędy systemu Windows 10.

  Co to jest tryb testowy w systemie Windows 10?

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zresetować system Windows 10 bez utraty danych i zaimplementuj to samo.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co oznacza token nie istnieje w systemie Windows 10?

Odp. Po zaktualizowaniu systemu Windows 10 wielu użytkowników stwierdziło, że ich system wyświetla błąd, że token nie istnieje. Uszkodzone pliki na komputerze mogą powodować ten błąd i może być konieczne wyczyszczenie komputera.

Q2. Jak naprawić pliki systemu Windows 10?

Odp. Możesz wybrać kilka metod naprawy plików systemowych na komputerze, w tym skanowanie SFC, naprawę plików DLL, a nawet skanowanie antywirusowe innej firmy.

Q3. Czy mogę wycofać nowe aktualizacje systemu Windows 10?

Odp. Tak, jeśli komputer nie działa dobrze po aktualizacji systemu Windows, możesz cofnąć aktualizację systemu Windows 10, przechodząc do ustawienia uruchamiania zaawansowanego.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w naprawie systemu Windows 10, podjęto próbę odniesienia się do problemu z tokenem na twoim komputerze i byłeś w stanie wiedzieć, co oznacza token nie istnieje. Skomentuj i daj nam znać, która metoda zadziałała dla Ciebie. Ponadto, jeśli masz pytania, zapytania lub sugestie, podziel się nimi z nami.

x