Naprawiono problem z niemożliwym kliknięciem lewym przyciskiem w League of Legends

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier akcji dla wielu graczy; po raz pierwszy uruchomiona w 2009 roku. League of Legends zyskała na popularności i jest ulubieńcem społeczności graczy. W grę codziennie grają tysiące użytkowników. Jak każda inna gra online, League of Legends również napotyka pewne błędy; większość z tych błędów jest związana z serwerami gier i plikami programów. Jednak czasami gracze mogą również otrzymywać błędy ze swoim sprzętem. Jednym z takich błędów jest niemożność kliknięcia lewym przyciskiem w League of Legends. Jest to błąd kontroli League of Legends, który może być wywołany różnymi przyczynami, takimi jak problemy z oprogramowaniem antywirusowym, problemy z profilem użytkownika i problemy ze sprzętem. W tym przewodniku omówimy błędy myszy LoL i metody ich naprawy.

Jak naprawić problem z niemożliwością kliknięcia lewym przyciskiem w League of Legends

Istnieje wiele powodów, dla których nie można kliknąć lewym przyciskiem myszy w przypadku problemów z League of Legends; niektóre z możliwych przyczyn są wymienione tutaj.

  • Najczęstszą przyczyną tego błędu są problemy ze sprzętem i niewłaściwa konfiguracja
  • Uszkodzone pliki systemowe mogą również powodować ten błąd
  • Ustawienia antywirusowe mogą również powodować błąd myszy w LoL
  • Nieprawidłowe ustawienia systemowe, takie jak ustawienia touchpada, ustawienia blokady kliknięć i ustawienia profilu użytkownika, mogą również wywołać ten błąd
  • Za ten błąd odpowiadają również uszkodzone sterowniki systemowe i sterowniki myszy

Poniższy przewodnik zawiera metody rozwiązania problemu, którego nie można kliknąć lewym przyciskiem myszy League of Legends gra.

Metoda 1: Rozwiąż problemy ze sprzętem

Ogólnie rzecz biorąc, problemy z myszą i innymi problemami sprzętowymi są związane z błędami sprzętowymi i niewłaściwą konfiguracją. Uszkodzone kable USB lub myszy oraz gniazda USB mogą powodować problemy z niemożnością kliknięcia lewym przyciskiem myszy w grze League of Legends na twoim komputerze. Aby rozwiązać problemy ze sprzętem, możesz przetestować mysz w innych systemach. Zamień również kable myszy na różne gniazda USB w komputerze i sprawdź, czy problem dotyczy gniazda lub kabla. Jeśli nie znajdziesz problemu ze sprzętem komputerowym, przejdź do następnej metody.

Metoda 2: Napraw pliki systemowe

Innym częstym powodem występowania tego błędu kontroli League of Legends w systemie Windows 10 są uszkodzone pliki systemowe. Te uszkodzone pliki systemowe mogą powodować różne błędy myszy LoL z komputerem, w tym nie można kliknąć lewym przyciskiem myszy w grze League of Legends. Możesz zapoznać się z przewodnikiem Jak naprawić pliki systemowe w systemie Windows 10, aby wykonać skanowanie SFC i dism w celu naprawy plików systemowych na komputerze.

Metoda 3: Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Twój program antywirusowy może powodować błędy myszy, często niektóre programy antywirusowe powodują różne błędy w oprogramowaniu i plikach do gier. Jeśli twój program antywirusowy powoduje błędy w plikach gry, możesz spróbować tymczasowo wyłączyć program antywirusowy. Zapoznaj się z przewodnikiem Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10, aby bezpiecznie wyłączyć aplikację antywirusową na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 4: Wyłącz touchpad

Wielu użytkowników stwierdziło, że wyłączenie wbudowanego panelu dotykowego Windows może rozwiązać problemy z grą League of Legends za pomocą kliknięcia lewym przyciskiem myszy. Możesz wykonać te proste kroki, aby wyłączyć touchpad na komputerze z systemem Windows 10.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Kliknij Ustawienia urządzeń.

3. Z panelu po lewej stronie przejdź do opcji Mysz.

4. Tutaj kliknij Dodatkowe opcje myszy.

5. Przejdź do zakładki Sprzęt i kliknij Właściwości.

6. Teraz przejdź do zakładki Sterownik.

7. Tutaj kliknij opcję Wyłącz urządzenie i kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 5: Zaktualizuj sterowniki myszy

Uszkodzone lub przestarzałe sterowniki myszy są jedną z głównych przyczyn tego błędu w grze League of Legends. Aby rozwiązać ten problem, możesz spróbować zaktualizować sterowniki myszy na swoim komputerze. Przeczytaj nasz przewodnik na temat aktualizacji sterowników urządzeń w systemie Windows 10.

Metoda 6: Włącz blokadę kliknięć

Często użytkownicy mają problemy z przytrzymaniem lewego przycisku myszy podczas gry w League of Legends. Powoduje to niemożność kliknięcia lewym przyciskiem w League of Legends. Ten problem ze sterowaniem League of Legends można rozwiązać, włączając opcję blokady kliknięć na swoim komputerze.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz panel sterowania, a następnie kliknij Otwórz.

2. Ustaw Widok według > Kategoria, a następnie kliknij Sprzęt i dźwięk.

3. Tutaj zlokalizuj opcję Mysz w obszarze Urządzenia i drukarki.

4. Przejdź do zakładki Przycisk i zaznacz pole Włącz ClickLock.

5. Kliknij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 7: Usuń ostatnio zainstalowane sterowniki

Czasami, gdy instalujesz nowe sterowniki na swoim komputerze, mogą one zmieniać różne ustawienia w twoim systemie, co może powodować szereg błędów kontroli League of Legends na komputerze. Aby rozwiązać problemy z myszą LoL spowodowane przez nowe sterowniki, możesz spróbować odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki systemowe. Możesz zapoznać się z przewodnikiem Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10, aby bezpiecznie odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki.

Metoda 8: Zmień uszkodzony profil użytkownika

Jeśli twój profil użytkownika Windows jest uszkodzony, jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których nie możesz kliknąć lewym przyciskiem myszy w grze League of Legends. Aby rozwiązać ten problem, możesz spróbować zmienić uszkodzony profil użytkownika na nowy profil. Przeczytaj nasz przewodnik, jak utworzyć lokalne konto użytkownika w systemie Windows 10.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Dlaczego moja mysz nie działa w LoL?

Odp. Twoja mysz może nie działać z powodu niewłaściwych ustawień systemu lub uszkodzonych sterowników myszy. Możesz spróbować rozwiązać ten błąd, naprawiając pliki systemowe lub aktualizując sterowniki systemowe.

Q2. Jak naprawić problemy związane z myszą?

Odp. Możesz zastosować kilka metod, aby rozwiązać problemy związane z myszą; takie jak skanowanie systemu w celu przywrócenia uszkodzonych plików, wyłączenie programu antywirusowego i zmiana ustawień systemu.

Q3. Co powoduje błędy myszy podczas grania w League of Legends?

Odp. Przyczyn błędów myszy podczas grania w League of Legends może być wiele; niektóre z możliwych przyczyn to uszkodzone profile użytkowników, problemy ze sprzętem, wadliwe porty USB itp.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny i udało Ci się naprawić błąd niemożliwości kliknięcia lewym przyciskiem w grze League of Legends. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.