Narzędzie do badań przesiewowych, które pomaga zdecydować, kiedy należy przeprowadzić test

Jednym z najważniejszych narzędzi w walce z COVID-19 jest testowanie. Testy należy przeprowadzić na populacji ogólnej, a im więcej testów zostanie przeprowadzonych, tym lepiej można kontrolować pandemię. Niestety nie jest to łatwe. Jest to zupełnie nowy wirus i należało opracować zestawy testowe. W ciągu 3-4 miesięcy od rozprzestrzenienia się wirusa nastąpiła znaczna poprawa wydajności testu, a produkcja została zwiększona. Choć dostępnych jest dziś więcej zestawów testowych niż miesiąc temu, świat jest ogólnie krótki. W związku z tym testy są przeprowadzane tylko wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś zostanie zainfekowany.

To nasuwa pytanie, kiedy należy przetestować COVID-19. Firma Apple wydała narzędzie online, które pomaga ustalić, czy należy poddać się testowi. Jeśli martwisz się, że masz objawy, wypróbuj narzędzie.

O narzędziu

Narzędzie COVID-19 firmy Apple to narzędzie online, które oznacza każdego, na dowolnym urządzeniu, może z niego korzystać. Sugestie podają sposób działania, między innymi, czy powinieneś zostać przetestowany, czy też powinieneś samodzielnie się izolować. Są one zgodne z zaleceniami CDC w USA. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym przeprowadzane są masowe testy, a wszyscy są zachęcani do poddania się testom, postępuj zgodnie z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi sugestii tego narzędzia. Przetestuj, jeśli test jest dostępny.

Narzędzie do sprawdzania Apple COVID-19

Odwiedź narzędzie w dowolnej przeglądarce internetowej. Jest zoptymalizowany dla przeglądarek mobilnych. Kliknij przycisk „Rozpocznij badanie”.

Narzędzie zadaje serię pytań. Te pytania są tego samego rodzaju, które zostaną zadane, jeśli zadzwonisz do krajowej linii pomocy COVID-19 w Twojej okolicy.

W szczególności narzędzie pyta, czy ty lub ktoś inny ma jeden z pięciu symptomów zaawansowanego stadium, w którym to przypadku zachęcamy do natychmiastowego wezwania pomocy. Jeśli nie, zapyta:

  • W jakim wieku jesteś demograficzny
  • Jeśli występują inne objawy, takie jak ból gardła, bóle, gorączka itp.
  • Jeśli masz jakieś wcześniej istniejące warunki
  • Jeśli podróżowałeś za granicę
  • Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś w obszarze, w którym COVID-19 jest szeroko rozpowszechniony
  • Jeśli mieszkasz lub byłeś w pobliżu osoby z COVID-19, tj. Jeśli byłeś narażony na nią bezpośrednio
  • Jeśli pracujesz w zakładzie opieki zdrowotnej lub podobnym

Po przejściu przez pytania narzędzie doradzi, jaki jest najlepszy sposób działania. Nadal możesz zadzwonić do lokalnej infolinii lub szpitala. Prawdopodobnie zadadzą ci te same pytania i zapewnią podobny sposób działania.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie kwalifikujesz się do testu, nadal musisz pozostać w pozycji zamkniętej i dystansować się społecznie. Możesz nie być chory, ale możesz być nosicielem i możesz zarazić innych, którzy są bardziej podatni na tę chorobę. Regularnie myj ręce i używaj środka dezynfekującego do rąk, gdy mydło i woda nie są dostępne.