Udostępnij teraz w social media:

Jednym z najważniejszych narzędzi w walce z COVID-19 są testy. Testy należy przeprowadzić na populacji ogólnej, a im więcej testów jest wykonywanych, tym lepiej można kontrolować pandemię. Niestety nie jest to łatwe. Jest to zupełnie nowy wirus i trzeba było opracować dla niego zestawy testowe. W ciągu 3-4 miesięcy od rozprzestrzenienia się wirusa nastąpiła znaczna poprawa wydajności testu, a produkcja wzrosła. Chociaż obecnie dostępnych jest więcej zestawów testowych niż miesiąc temu, świat jest zbiorowo krótki. W związku z tym testy są przeprowadzane tylko wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś zostanie zarażony.

To nasuwa pytanie, kiedy poddać się testom na COVID-19. Firma Apple wydała narzędzie online, które pomaga określić, czy należy poddać się testom. Jeśli obawiasz się, że masz objawy, wypróbuj to narzędzie.

Sprawdź -   Odinstaluj lub wyłącz iTunes w systemie Mac OS X [Guide]

O narzędziu

Narzędzie Apple dotyczące COVID-19 to narzędzie online, które oznacza, że ​​każdy może z niego korzystać na dowolnym urządzeniu. Sugestie przedstawiają sposób postępowania, między innymi dotyczący tego, czy należy poddać się badaniom, czy też należy się izolować. Są one zgodne z zaleceniami CDC w USA. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym przeprowadzane są masowe testy i wszyscy są zachęcani do poddania się testom, powinieneś postępować zgodnie z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi sugestii tego narzędzia. Przetestuj, jeśli test jest dostępny.

Narzędzie do badania przesiewowego COVID-19 firmy Apple

Odwiedź narzędzie w dowolnej przeglądarce internetowej. Jest zoptymalizowany pod kątem przeglądarek mobilnych. Kliknij przycisk „Rozpocznij badanie przesiewowe”.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy serwery Pokemon Go działają bez logowania się do gry

Narzędzie zada serię pytań. Te pytania są tego samego rodzaju, co pytania, które zostaną zadane, jeśli zadzwonisz na krajową infolinię COVID-19 w Twojej okolicy.

W szczególności narzędzie pyta, czy ty lub ktoś inny ma jeden z pięciu objawów zaawansowanego stadium, w którym to przypadku zachęca się do natychmiastowego wezwania pomocy. Jeśli nie, zapyta,

W jakiej grupie demograficznej się znajdujesz
Jeśli doświadczasz innych objawów, takich jak ból gardła, bóle, gorączka itp.
Jeśli masz jakieś wcześniej istniejące warunki
Jeśli podróżowałeś za granicę
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś na obszarze, na którym COVID-19 jest powszechny
Jeśli mieszkasz z osobą chorą na COVID-19 lub byłeś w jej pobliżu, tj. Byłeś na nią bezpośrednio narażony
Jeśli pracujesz w zakładzie opieki zdrowotnej lub podobnym

Sprawdź -   Jak napisać skrypt AutoHotkey

Gdy już odpowiesz na pytania, narzędzie doradzi Ci, jaki jest najlepszy sposób działania. Nadal możesz zadzwonić do lokalnej infolinii lub szpitala. Prawdopodobnie zadadzą ci te same pytania i przedstawią podobny sposób postępowania.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie kwalifikujesz się do testu, nadal musisz pozostawać w zamknięciu i dystansować się społecznie. Możesz nie być chory, ale mimo wszystko możesz być nosicielem i możesz zarazić innych, którzy są bardziej podatni na tę chorobę. Regularnie myj ręce i używaj środka odkażającego do rąk, gdy mydło i woda nie są dostępne.