Jak zdecydować, który przełącznik Nintendo jest odpowiedni dla Ciebie

Chcesz odebrać nowy Nintendo Switch? Jeśli tak, masz teraz do wyboru trzy opcje, w tym oryginalną konsolę, nieco zaktualizowany model i Switch Lite. Oto, jak wybrać najlepszy dla swoich potrzeb i budżetu.

Nintendo Switch po raz pierwszy trafił do sklepów detalicznych w marcu 2017 r. Został po cichu zaktualizowany w sierpniu 2019 r., A wkrótce potem jego tańszy, bardziej przyjazny w podróży odpowiednik, Nintendo Switch Lite (199 USD). Nintendo nadal sprzedaje starszy model w sklepie Nintendo i ma tę samą cenę (299 USD), co zaktualizowany model (więcej o tym później).

Przełącznik Nintendo dokonał wielu wspaniałych rzeczy w świecie gier wideo. Był prawdziwym pionierem w udostępnianiu gier konsolowych na urządzeniach przenośnych i oferuje wiele gier dla wielu graczy. Nintendo Zmień stronę produktu radzi sobie całkiem nieźle z porównywaniem i kontrastowaniem różnych modeli, ale który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

Przełącznik Nintendo „Red Box”

W marcu 2017 roku, kiedy Nintendo ogłosiło pierwszą wersję Switcha (tę, która pojawiła się w białym pudełku), ujawniło również datę premiery dla The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ludzie byli sceptyczni. Przenośne urządzenie do gier, które poradzi sobie z grafiką konsoli domowej? Absolutnie! I to był hit.

Od tego czasu kilka tytułów na konsole, jak Wiedźmin, Super Mario Party, i Skyrim, zostały wydane na Nintendo Switch i wszystkie grają bezbłędnie. Największym problemem była krótka żywotność baterii.

Wersja 2 Nintendo Switch (znana z czerwonego pudełka) nie jest nową konsolą, taką jak Nintendo Switch Lite (lub podobno Nintendo Switch Pro). Jest to raczej zaktualizowany model. Według Nintendo, ten nowszy przełącznik zapewnia około dwóch dodatkowych godzin pracy na baterii. Oznacza to, że szacowane użycie wynosi od 4,5 do 9 godzin. Starszy Switch ma szacunkową żywotność baterii od 2,5 do 6,5 godziny.

Nowy model kosztuje 100 dolarów więcej niż Lite, ale ma większy ekran i stacja dokująca do Twojego telewizora. Elastyczność konsoli pozwala na zabawę z odłączanymi kontrolerami Joy-Con z wygodnej kanapy lub w trybie ręcznym.

Należy zauważyć, że najważniejszą słabością sprzętu Nintendo Switch jest jego ekran. W porównaniu z większością urządzeń, które nosimy na co dzień (smartfon, tablet itp.) Switch ma niską częstotliwość odświeżania, a czasem słabą reprodukcję kolorów i kontrast. Możesz jednak uniknąć tych słabości, zadokując system i podłączając go do telewizora.

Pudełko to najłatwiejszy sposób na odróżnienie starszych i nowszych modeli. Ponownie, nowy, zaktualizowany Switch jest w jasnoczerwonym pudełku (jak pokazano powyżej), a starsza wersja była w biało-czerwonym pudełku.

A co, jeśli kupujesz Switch z drugiej ręki i nie masz dostępu do oryginalnego opakowania? W takim przypadku odwróć system i sprawdź jego numer modelu (będzie napisany małym, białym nadrukiem).

Porównaj go z numerami modeli podanymi poniżej:

Stary przełącznik: HAC-001; Numer seryjny zaczyna się od „XA”
Nowy przełącznik: HAC-001-01; Numer seryjny zaczyna się od „XK”

Strona źródłowa Nintendo Switch ma również plik przewodnik po zdjęciach To dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób możesz dostrzec różnicę i upewnić się, że uzyskasz najlepszą ofertę. Krótko mówiąc, jeśli otrzymujesz Switcha, zdobądź ten z czerwonego pudełka – nie kosztuje więcej niż starsza wersja.

A jeśli nadal nie jesteś przekonany, Nintendo wypuszcza absolutnie uroczą wersję Limited Edition Switch Przejście dla zwierząt. Nie martw się – to wciąż nowy model, tylko w innym kolorze.

Nintendo Switch Lite

Żółty Nintendo Switch Lite

Decyzja o zakupie Nintendo Switch Lite zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Czy chcesz mieć nieco większą maszynę, która zrobi wszystko? A może jesteś ciągle w ruchu i wolisz coś mniejszego, co nadal wykona swoje zadanie? Jeśli jesteś tym drugim, najlepszym rozwiązaniem jest Switch Lite.

Standardowy przełącznik Nintendo ma kilka całkiem fajnych zalet: jest przenośny, ma wbudowaną podpórkę, możesz go zadokować i grać na telewizorze, a kontrolery Joy-Con są odłączane. Dlaczego więc miałbyś płacić o 100 dolarów mniej za jego „słabszego” odpowiednika?

Cóż, Switch Lite nadrabia to, czego brakuje mu w wszechstronności dzięki naprawdę przenośnemu rozmiarowi. Jest mniejszy i co najmniej 4,3 uncji lżejszy niż większa wersja. Ponadto nierozłączne kontrolery Joy-Con ułatwiają podróżowanie.

Zanim jednak klikniesz przycisk zakupu, model Lite ma pewne wady. Dzięki aktualizacji konsoli Switch Lite nie może już żądać lepszej żywotności baterii. Oferuje siedem godzin, podczas gdy większy model oferuje dziewięć. Posiada również nieco mniejszy wyświetlacz LCD niższej jakości.

Ponadto możesz grać tylko w gry na Lite, które są oznaczone jako obsługiwane w trybie przenośnym. Nintendo strona produktu ma całkiem niezły przewodnik, który pomoże ci to rozgryźć, ale jest to ważny czynnik przy podejmowaniu decyzji, które gry kupić na Switch Lite. Popularne tytuły ruchome, takie jak Ring Fit Adventure i Super Mario Party, nie będzie działać na Switch Lite z powodu tego ograniczenia.

Jednak Lite ma kilka opcji kolorów i więcej pakietów niż większy model. Zamiast po prostu szary lub czerwony / niebieski Joy-Cons, wersja Lite jest dostępna w turkus, szary, i żółty.

Szybkie porównanie

Przełącznik Nintendo

Koszt: 299,99 USD
LCD: 6,2 cala
32 GB wbudowanej pamięci (z rozszerzeniem microSD)
4 cale wysokości, 9,4 cala długości, 0,55 cala głębokości (z dołączonym Joy-Con)
Około 0,88 funta (z podłączonym Joy-Conem)
Około. 4,5 do 9 godzin pracy na baterii
W zestawie jeden zestaw Joy-Cons
Kontrolery Joy-Con obejmują HD Rumble i IR Motion Camera
Zawiera stację dokującą Nintendo Switch i kabel HDMI

Nintendo Switch Lite

Koszt: 199,99 USD
LCD: 5,5 cala
32 GB wbudowanej pamięci (z rozszerzeniem microSD)
3,6 cala wysokości, 8,2 cala długości, 0,55 cala głębokości
Około 0,61 funta
Około 3 do 7 godzin pracy na baterii
W zestawie jedna para kontrolerów Joy-Con (nie można odłączyć)
System nie zawiera HD Rumble ani IR Motion Camera
Kompatybilny tylko z trybem ręcznym
Nie jest kompatybilny ze stacją dokującą Nintendo Switch; nie obsługuje wyjścia TV

Obie te konsole mają fantastyczną żywotność baterii, ale tak naprawdę zależy to od osobistych preferencji i stylu życia.

Jeśli szukasz czegoś, co lepiej pomieści szalony harmonogram podróży i nie masz nic przeciwko ograniczeniom, Switch Lite może być lepszą opcją. Jednak zapłacenie 100 dolarów więcej za ulepszony model Switcha z pewnością nie zaszkodzi.

x