Udostępnij teraz w social media:

Twitter jest obecnie dość popularny i wiele osób używa go do śledzenia bieżących wydarzeń, celebrytów i innych zainteresowań. Jednak witryna Twittera jest niezgrabna, powolna i nie jest najlepsza w użyciu na komputerze.

Jeśli jesteś użytkownikiem Linuksa i uwielbiasz korzystać z Twittera, jest lepszy sposób. Przedstawiamy Choqok, szybkiego i łatwego w użyciu klienta Twittera, zbudowanego dla platformy Linux. Oto, jak sprawić, by działał w twoim systemie.

Instalowanie Choqok w systemie Linux

Uruchomienie klienta Choqok na Twitterze i uruchomienie go na komputerze z systemem Linux powinno być łatwe. Dlaczego? Aplikacja jest częścią projektu KDE, w wyniku czego jest rozpowszechniana w prawie każdym systemie operacyjnym Linux, który ma również dostępny pulpit KDE Plasma.

Aby zainstalować Choqok na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu.

Ubuntu

Aplikację Choqok można zainstalować w systemie Ubuntu z repozytorium oprogramowania „Universe”. Jednak nie wszyscy użytkownicy Ubuntu mają włączone repozytorium „Universe”. Aby go włączyć, wprowadź poniższe polecenie add-apt-repository.

sudo add-apt-repository universe

Użyj polecenia aktualizacji, aby odświeżyć źródła oprogramowania Ubuntu. To polecenie umożliwi dostęp do „Universe” w systemie Ubuntu.

sudo apt update

Gdy repozytorium oprogramowania „Universe” działa, zainstaluj klienta Choqok Twitter na komputerze z systemem Linux.

sudo apt install choqok

Debian

Używasz Debiana Linux? Możesz zainstalować Choqok za pomocą poniższego polecenia apt-get.

sudo apt-get install choqok

Arch Linux

Użytkownicy Arch Linuksa będą mogli zainstalować klienta Choqok na Twitterze za pomocą polecenia pacman w terminalu.

sudo pacman -S choqok

Fedora

Użytkownicy Fedory Linux mogą szybko zainstalować Choqok za pomocą polecenia dnf w terminalu.

sudo dnf install choqok

OpenSUSE

W OpenSUSE będziesz mógł zainstalować Choqok za pomocą poniższego polecenia zypper.

sudo zypper install choqok

Ogólny Linux

Jeśli chcesz, aby aplikacja Choqok działała w dystrybucji, której nie ma w tym przewodniku, musisz pobrać kod źródłowy i samodzielnie go skompilować. Aby zdobyć kod źródłowy, przejdź do Strona Choqok w witrynie KDE Apps.

Sprawdź -   Jak zablokować aktualizację Catalina systemu macOS

Alternatywnie, jeśli nie chcesz kompilować aplikacji z kodu źródłowego, spróbuj wyszukać „choqok” w menedżerze pakietów i zainstaluj go w sposób, w jaki zwykle instalujesz aplikacje.

Logowanie do Choqok

Zanim zaczniesz korzystać z Twittera w Choqok, musisz zalogować się na swoje konto na Twitterze. Aby się zalogować, zacznij od otwarcia Choqok z menu aplikacji na pulpicie systemu Linux. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Po otwarciu Choqok na ekranie pojawi się komunikat. Ta wiadomość mówi: „Aby korzystać z Choqok, potrzebujesz konta w jednej z obsługiwanych usług mikroblogowania. Czy chcesz teraz dodać swoje konto? ”

Kliknij przycisk „Tak”, aby kontynuować.

Sprawdź -   Jak znaleźć kontakty w nowym interfejsie internetowym Gmaila

Krok 2: Po kliknięciu „Tak” pojawi się okno konfiguracji Choqok. W tym oknie konfiguracji znajdź ikonę „Konta” i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do ustawień konta.

Krok 3: W obszarze „Konta” znajdź przycisk „+ Dodaj” i kliknij go myszą. Po wykonaniu tej czynności zobaczysz podmenu. W tym podmenu znajdź „Twitter” i wybierz go.

Krok 4: Klikając „Twitter”, zobaczysz „Dodaj nowe konto”. Kliknij przycisk „Uwierzytelnij za pomocą usługi Twitter”.

Kliknięcie „Uwierzytelnij za pomocą usługi Twitter” spowoduje wyświetlenie strony logowania na Twitterze w domyślnej przeglądarce. Użyj go, aby zalogować się na swoje konto na Twitterze. Po zakończeniu naciśnij „OK” w oknie „Dodaj nowe konto”.

Publikowanie tweetów z Choqok

Aby opublikować tweeta z Choqok z pulpitu Linux, otwórz interfejs klienta Choqok, klikając ikonę ptaka w zasobniku systemowym. Następnie znajdź pole tekstowe pod „Więcej” i kliknij je myszą.

Sprawdź -   Jak wyłączyć interaktywne wyskakujące reklamy na telewizorze Roku

Za pomocą klawiszy na klawiaturze wpisz swój tweet. Podczas wpisywania zaczyna odliczać zielony numer, informując, że limit znaków zbliża się do maksimum (280 znaków).

Po wpisaniu tweeta w kliencie Choqok naciśnij klawisz Enter, aby opublikować go na swoim koncie.

Wysyłanie prywatnych wiadomości z Choqok

Oprócz wysyłania tweetów Choqok może również wchodzić w interakcje z systemem wiadomości prywatnych Twittera. Oto jak to zrobić.

Najpierw znajdź przycisk „Więcej” i kliknij go, aby wyświetlić opcje. Następnie kliknij przycisk „Wyślij prywatną wiadomość”.

Po kliknięciu przycisku „Wyślij prywatną wiadomość” pojawi się okno „Wyślij prywatną wiadomość”. Znajdź menu rozwijane „Do” i wybierz je.

Po wybraniu menu rozwijanego „Do” zobaczysz listę osób, które obserwuje Twoje konto na Twitterze. Wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość z listy. Następnie napisz wiadomość w polu tekstowym i kliknij „Wyślij”, aby ją do nich wysłać.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich istniejących wiadomości prywatnych, kliknij ikonę wiadomości na pasku bocznym.