Skróty w systemie Windows 10 mają małą strzałkę nałożoną na ikonę, dla której skrót jest przeznaczony. Wskazuje, że skrót jest w rzeczywistości skrótem, a nie plikiem. Z punktu widzenia UX jest to dobra rzecz, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, że ikona jest skrótem, a nie samym plikiem. Niestety patrzenie na to jest brzydkie, a Microsoft nie poprawiał go od lat. Jeśli chcesz, możesz usunąć strzałkę ze wszystkich skrótów na pulpicie. Oto jak.

Pusty plik ikony

Aby usunąć strzałkę ze skrótu, musisz zastąpić ją pustą ikoną. Szczegółowo opisaliśmy, w jaki sposób możesz utworzyć pusty plik ikony tutaj. Śmiało i stwórz jeden.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd Netflix U7353-5101 w systemie Windows 10

Usuń strzałkę ze skrótu na pulpicie

W tym celu musisz edytować rejestr systemu Windows, ale najpierw musisz przenieść utworzony plik ikony do odpowiedniego folderu. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do następującej lokalizacji. Wklej tutaj plik ikony.

C:WindowsSystem32

Aby wkleić plik tutaj, potrzebujesz uprawnień administratora. Po wklejeniu skopiuj pełną ścieżkę do pliku.

Po wklejeniu pliku zamknij Eksplorator plików. Naciśnij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wpisz następujące dane i dotknij Enter.

regedit

Spowoduje to otwarcie edytora rejestru. Przejdź do następującego klucza.

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer Shell Icons

Jeśli klucz Ikony powłoki nie istnieje, przejdź do klucza Eksploratora.

Sprawdź -   Jak wyłączyć Skype podczas uruchamiania w systemie Windows 10

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer

Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Explorer i wybierz Nowy> Klucz z menu kontekstowego. Nazwij ten klucz Ikony powłoki.

Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz ikon powłoki i wybierz Nowy> Ciąg z menu kontekstowego. Nazwij go 29. W polu danych wartości wprowadź pełną ścieżkę do pliku ikony wklejonego do folderu System32.

Kliknij OK. Teraz musisz ponownie uruchomić Eksploratora plików. Otwórz Menedżera zadań i poszukaj Eksploratora Windows na karcie procesów. Wybierz i kliknij przycisk Uruchom ponownie u dołu.

Po ponownym uruchomieniu Eksploratora strzałka ze wszystkich skrótów na pulpicie zniknie. Aby odzyskać ikonę, możesz usunąć utworzoną wartość ciągu. Pamiętaj o ponownym uruchomieniu Eksploratora plików po usunięciu wartości. Strzałka zostanie przywrócona do wszystkich skrótów na pulpicie.

Sprawdź -   Jak wyłączyć aplikacje startowe w systemie Windows 10

Skrót będzie nadal działał tak samo jak wcześniej. Jeśli skrót ma w tytule słowo „Skrót”, możesz go usunąć z nazwy, zmieniając jego nazwę. Wszystkie skróty, które utworzysz od tego momentu, zostaną utworzone bez strzałki dodanej u góry ich ikony.