Nie, inteligentne liczniki nie są niebezpieczne dla zdrowia

Zanim wyruszysz w poszukiwaniu inteligentnych liczników, musisz usłyszeć coś bardzo ważnego: inteligentne liczniki, jak każde inne urządzenie emitujące promieniowanie o częstotliwości radiowej, nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Obecnie w Internecie jest dużo szumu na temat zagrożeń związanych z inteligentnymi licznikami. Ludzie twierdzą, że ponieważ inteligentne liczniki wykorzystują częstotliwości radiowe, mogą powodować raka, niepokój, bezsenność i inne komplikacje. To nie są tylko nieszkodliwe spiski internetowe; są rzeczywiste protesty przeciwko przyjęciu inteligentnych liczników w całym stanie, a protestujący wymieniają ich zdrowie jako swoje główne zmartwienie. Ale czym są inteligentne liczniki, jak działają i dlaczego promieniowanie o częstotliwości radiowej jest nieszkodliwe?

Inteligentne liczniki to Walkie-Talkie, które mierzą zużycie energii

Inteligentne liczniki to cyfrowe urządzenia służące do pomiaru zużycia energii w Twoim domu. Dokładnie mierzą zużycie energii elektrycznej w kilowatogodzinach i wykorzystują technologię bezprzewodowej częstotliwości radiowej (RF) do przekazywania informacji o zużyciu energii do przedsiębiorstwa użyteczności publicznej w czasie rzeczywistym. To ta część, która według ludzi jest niebezpieczna – częstotliwości radiowe. Ale za chwilę do tego dojdziemy.

Liczniki elektryczne, zarówno inteligentne, jak i głupie, mierzą ilość zużywanej energii elektrycznej w kilowatogodzinach. Zazwyczaj są instalowane poza domem, ale jak można się domyślić, są podłączone do obwodu w budynku.

Stare liczniki mechaniczne mierzą zużycie energii za pomocą dwóch metalowych przewodników i aluminiowej płytki. Te dwa przewodniki wykorzystują energię elektryczną, która przepływa przez twój dom, do wytworzenia pola elektromagnetycznego (formy promieniowania), które powoduje obrót aluminiowej płyty. Płyta obraca się szybciej, gdy zużywasz więcej energii elektrycznej, i wolniej, gdy zużywasz mniej energii. Gdy płyta obraca się, włącza biegi na pięciopanelowym wyświetlaczu zwanym wskaźnikiem, który pokazuje zużycie energii w kilowatogodzinach.

Inteligentne liczniki wykorzystują czujniki prądu przemiennego do pomiaru napięcia i natężenia prądu w obwodzie domowym. Są to dokładne czujniki cyfrowe bez ruchomych części i nie są narażone na ryzyko awarii z powodu wad mechanicznych lub zużycia. W przeciwieństwie do liczników mechanicznych, inteligentne liczniki komunikują zużycie energii z przedsiębiorstwem użyteczności publicznej za pomocą częstotliwości radiowej, co eliminuje potrzebę sprawdzania liczników i umożliwia przedsiębiorstwu użyteczności publicznej podgląd zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Nie myl inteligentnych liczników z produktami do monitorowania energii, takimi jak Sens albo Smappee. Są to urządzenia podłączane do panelu elektrycznego i umożliwiające monitorowanie zużycia energii na telefonie lub tablecie, a także informujące o tym, jak można zaoszczędzić na rachunku za prąd.

O co tyle szumu?

niebezpieczny symbol promieniowania jonizującego

Wiele osób rozpowszechnia mit, że promieniowanie RF z inteligentnych liczników powoduje raka, bezsenność, niepokój i wiele innych problemów zdrowotnych. Ale inteligentne liczniki zostały zainstalowane w domach w USA od 2006i według amerykańskiej Energy Information Administration, prawie połowa wszystkich amerykańskich domów ma inteligentny licznik. Skąd się biorą te dezinformacje i dlaczego są tak nagłe?

Cóż, niektórzy Amerykanie obawiali się inteligentnych liczników kiedy zostały po raz pierwszy wprowadzone w 2006 roku, ale z biegiem czasu te obawy zaczęły zanikać. Ale Wielka Brytania niedawno rozpoczęła ogólnokrajowe przejście od liczników mechanicznych do inteligentnych liczników (które są fabrycznie wyposażone w monitory energii, szczęśliwi Brytyjczycy) i wywołało to trochę kontrowersji.

Początkowo tylko ułamek Wielkiej Brytanii był zaniepokojony wpływem inteligentnych liczników na ich zdrowie. Ale po tym, jak brytyjskie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej znalazły się w wiadomościach dla podnoszenie rachunków za energię elektryczną i ignorowanie wad produkcyjnych w tysiącach inteligentnych liczników „problem zdrowotny” inteligentnych liczników stał się powszechną skargą i gorącym tematem dla drugorzędnych internetowych serwisów informacyjnych, które chciały szybko zarobić. Ludzie szukali powodu, by nienawidzić inteligentnych liczników, więc na wpół upieczone strony internetowe zaczęły twierdzić, że inteligentne liczniki powodują raka. A ponieważ internet jest globalny, te nonsensowne obawy przedostały się za Atlantyk.

Ale te obawy to kompletny nonsens. Promieniowanie RF jest nieszkodliwe.

Promieniowanie o niskiej częstotliwości jest nieszkodliwe

Wyjaśniliśmy już, dlaczego Wi-Fi i inne aplikacje RF nie są niebezpieczne, ale zajmiemy chwilę, aby ponownie wyjaśnić. To trochę skomplikowane, ale jeśli o tym wiesz promieniowanie jonizujące jest niebezpieczny i to promieniowanie niejonizujące jest nieszkodliwy, wtedy wszystko będzie dobrze.

obraz widma promieniowania

Niebezpieczne promieniowanie, o którym słyszy się w filmach dokumentalnych o Czarnobylu i filmach Godzilla, to promieniowanie jonizujące. Te formy promieniowania o wysokiej częstotliwości zajmują dalszy koniec spektrum promieniowania i są wystarczająco silne, aby odebrać atomom i cząsteczkom ich elektrony. Najpotężniejszymi formami promieniowania jonizującego są promienie gamma i promienie rentgenowskie, które są spowodowane rozpadem międzyjądrowym i wewnątrzjądrowym.

Czy Twój inteligentny licznik spowoduje jakąkolwiek formę rozpadu jądrowego? Oczywiście nie. Twój dom wyparowałby.

Inteligentne liczniki działają między Pasma 902 MHz i 2,4 GHz, więc są klasyfikowane jako częstotliwości radiowe, które zajmują najniższy koniec widma promieniowania. Częstotliwości radiowe są niejonizujące i całkowicie nieszkodliwe. Są słabsze niż światło podczerwone w pilocie telewizora lub częstotliwości UV, które zasysasz na plaży, aby uzyskać ostrą opaleniznę.

Nie wierzysz mi? Najpotężniejsze routery Wi-Fi działają w formacie Pasmo 5,8 GHz, który jest znacznie wyższy niż jakikolwiek inteligentny licznik. Trzymaj rękę obok routera Wi-Fi i daj mi znać, jeśli się nagrzeje.

Ta nauka nie jest jednoznaczna; To fakt. Każdy Amerykanin, który żyje przez ostatnie 100 lat, spędził każdy dzień swojego życia bombardowany promieniowaniem RF, a jednak oczekiwana długość życia wciąż rośnie. Więcej testów zostały dokonane ze względu na bezpieczeństwo częstotliwości radiowych niż na chemikalia w Twoim dywanie lub paście do zębów.

Jak zarabiać na spisku online

Według badania przeprowadzonego przez amerykańską Energy Information Administration z 2011 r., Problemy zdrowotne są jedną z głównych przyczyn anulowania inteligentnego licznika lub odroczenia instalacji. To nieszkodliwy objaw bardzo poważnego problemu. Internet jest nasycony dezinformacją i wpływa na rzeczywisty świat.

W branży pisarskiej mamy coś, co nazywa się „niszą”. Nisza jest tym, co wyróżnia witrynę internetową lub pisarza z tłumu, daje władzę w społeczności internetowej i to przynosi pieniądze. Niestety, nawet jeśli witryna tworzy wysokiej jakości treści w niszy, trudno jest przyciągnąć ruch.

człowiek sprawiający, że pada deszcz z wieloma rachunkami za 100 $

Ale jeśli budujesz swój biznes wokół konspiracji, bardzo łatwo jest stworzyć niszę i osiągnąć zysk. Słowo pisane ma pewien autorytet, a jeśli zrobisz duże zamieszanie na temat czegoś, o czym przeciętny człowiek nie wie zbyt wiele (np. Promieniowanie o niskiej częstotliwości), istnieje duża szansa, że ​​ludzie uwierzą w cokolwiek powie , zwłaszcza jeśli powiesz im, że ich zdrowie jest zagrożone.

Chcesz zarabiać na spisku internetowym? Oto krótki przewodnik:

Znajdź coś powszechnego, ale tajemniczego i udawaj, że jest śmiertelne. Nie ma znaczenia, czy nauka jest przeciwko tobie, ponieważ ludzie nie wierzą nauce.
Zbuduj poczucie wspólnoty. Ludzie będą się nawzajem karmić, aby ich przekonania stały się ważniejsze.
Łatwe do odczytania referencje są warte ponad milion artykułów naukowych. Ale jeśli możesz znaleźć niedopieczony artykuł naukowy lub przestarzałe badanie, powinieneś go użyć.
Spróbuj dostać się do wiadomości. Chcą też zarabiać.
Wymyśl wezwanie do broni. Kiedy ludzie publicznie protestują przeciwko czemuś, rzadziej słuchają przeciwnych opinii.
Przekonaj ludzi, że należą do społeczności „prawdy” i że walczą z potężnym spiskiem.
Winić rząd. Ludzie nienawidzą rządu.
Dogodnie ignoruj ​​równoważność logiczną. W przypadku inteligentnych liczników warto zasugerować ludziom korzystanie z liczników mechanicznych, mimo że liczniki mechaniczne wytwarzają promieniowanie elektromagnetyczne.
Połącz ręce z innymi społecznościami konspiracyjnymi. Twoi obserwatorzy mogą się pokrywać.

Każda witryna internetowa lub post na blogu z referencjami, który zawiera oświadczenia dotyczące Twojego zdrowia, robi to dla zysku. Nie robią tego, ponieważ troszczą się o ciebie i nie robią tego, ponieważ chcą ratować dzieci; robią to, ponieważ każde kliknięcie w ich witrynie internetowej generuje jakąś formę przychodów z reklam.

Częstotliwości radiowe z inteligentnego licznika nie zabiją Cię, ale wiara w wszystko, co przeczytasz w Internecie, może spowodować, że podejmiesz głupie decyzje dotyczące zdrowia. Zawsze sprawdzaj, skąd witryna czerpie informacje, i staraj się rozważyć to w kategoriach dowodów, a nie spekulacji.

Źródła: FPL

x