Niech te 9 programów do automatyzacji marketingu pomoże Twojej firmie

Marketing jest integralną częścią każdego biznesu, a kiedy robisz to dobrze, możesz zaobserwować zauważalne różnice w bazie klientów, generowaniu leadów i współczynnikach konwersji.

To powiedziawszy, świat wokół nas ewoluuje, podobnie jak Twoi klienci. W rezultacie branża marketingowa rozwija się wielostronnie, a teraz mamy różne formy i strategie marketingowe, w tym offline i online.

Oznacza to, że musisz być zawsze gotowy na rozwiązania zgodne z wymaganiami użytkowników i najnowszymi trendami, aby rozwijać się w Twojej firmie. Ale próba zrobienia wszystkiego samodzielnie lub ręcznie wymaga dużo wysiłku i czasu.

Automatyzacja marketingu pojawiła się, aby rozwiązać ten problem i skierować Twoje wysiłki na obszary, które wymagają Twojej uwagi, a nie na wykonywanie czasochłonnych, powtarzalnych zadań.

Dlatego najpierw zrozummy nieco więcej o automatyzacji marketingu i o tym, jak może Ci ona pomóc.

Czym jest Marketing Automation?

Automatyzacja marketingu obejmuje oprogramowanie lub narzędzia, które mogą automatyzować, mierzyć i usprawniać zadania marketingowe i przepływy pracy, aby pomóc firmom poprawić ich wydajność operacyjną i zaoszczędzić czas na powtarzalnych, ręcznych zadaniach.

Pomaga nadążać za klientami i najnowszymi trendami, oferuje lepsze kierowanie, planowanie kampanii z wyprzedzeniem i wiele innych korzyści z dokładnością.

Właśnie dlatego marki z całego świata wprowadzają pewną formę automatyzacji marketingu do swojego przepływu pracy, aby mieć czas na skupienie się na innych ważnych aspektach i rozwijanie swojej działalności.

Według raportuokoło 51% marek korzysta obecnie z automatyzacji marketingu, a 58% firm B2B planuje ją wdrożyć w przyszłości.

Ale dlaczego ludzie gadają o automatyzacji marketingu?

Dowiedzmy Się.

Oszczędza dużo czasu ⏱️

Narzędzie do automatyzacji marketingu pomaga zaoszczędzić dużo czasu, automatyzując powtarzające się zadania, takie jak planowanie postów w mediach społecznościowych, wysyłanie e-maili i nie tylko. Automatyzacja tych ręcznych zadań daje mnóstwo czasu na skupienie się na innych działaniach marketingowych, takich jak opracowywanie strategii, planowanie i kreatywność.

Mierzy skuteczność marketingową 📊

Musisz znać swoje marketingowe KPI, aby móc mierzyć sukces kampanii marketingowych. Korzystanie z rozwiązania do automatyzacji marketingu pozwala uniknąć korzystania z wielu narzędzi i dużych wydatków na nie oraz kłopotów z przełączaniem platform.

Przyzwoite narzędzie do automatyzacji marketingu pozwala wykonywać wszystkie działania marketingowe z lepszym obrazem ruchu, kliknięć, liczby wygenerowanych leadów, współczynników konwersji itp. pod jednym parasolem.

Każdy klient jest wyjątkowy, podobnie jak jego potrzeby, bolączki i preferencje. A ich zachowania są nieprzewidywalne i ciągle się zmieniają, więc trudno jest przedstawić rozwiązanie, które spełni ich wymagania. Dlatego ważne jest poznanie ludzi indywidualnie, a nie przyjmowanie założeń na podstawie danych demograficznych lub całej grupy docelowej.

Narzędzia do automatyzacji marketingu pomagają lepiej zrozumieć klientów, aktualne trendy i ich zachowania, co można wykorzystać do kształtowania przepływów pracy, wyzwalania reklam retargetingowych oraz efektywnego personalizowania wiadomości i kampanii.

Sprawia, że ​​Twój CRM jest bardziej wydajny 💪

Chociaż zarówno oprogramowanie CRM, jak i oprogramowanie do automatyzacji marketingu są różne, możesz je połączyć, aby uzyskać potężne możliwości.

Oprogramowanie CRM jest zorientowane na kontakt i sprzedaż z informacjami, takimi jak nazwa potencjalnego/klienta, adres, dane kontaktowe, rozmowy itp. Natomiast oprogramowanie do automatyzacji marketingu koncentruje się na aspektach marketingowych tylko z danymi takimi jak kontakty, lokalizacja, zasoby, z których korzysta kontakty, odwiedzane strony internetowe itp.

Kiedy je połączysz, możesz cieszyć się ogromnymi korzyściami, takimi jak przeglądanie w jednym miejscu wszystkich działań marketingowych i sprzedażowych kontaktów, ich relacji z Twoją marką i nie tylko. Upraszcza strategie docierania, takie jak wysyłanie ukierunkowanych wiadomości e-mail.

Oprócz tego oprogramowanie do automatyzacji marketingu przynosi Twojej firmie wiele innych korzyści, w tym dbanie o leady, szybsze pozyskiwanie klientów, lepszą wydajność kampanii, natychmiastowe działania następcze i wiele innych.

Teraz nadszedł czas, aby ujawnić jedne z najlepszych programów do automatyzacji marketingu, które pomogą Twojej firmie rozwijać się.

Aktywna kampania

Chcesz zaoszczędzić czas na powtarzających się zadaniach?

ActiveCampaign to doskonałe oprogramowanie, które może przejąć te obowiązki i obsługiwać wiele kanałów marketingowych, aby pomóc Ci rozwinąć firmę. Oferuje automatyzację poczty e-mail, istotną część każdej strategii marketingowej i umożliwia śledzenie zaangażowania za pomocą tagów, raportowania wydajności i analiz, pól niestandardowych itp.

Możesz pobierać informacje zarówno z kanałów offline, jak i online, takich jak czaty na żywo, wiadomości tekstowe, media społecznościowe, strony docelowe itp., Aby zautomatyzować przepływ pracy. ActiveCampaign nie wymaga od Ciebie bycia ekspertem technicznym podczas korzystania z tego narzędzia do automatyzacji marketingu. Po prostu przeciągnij i upuść pliki w kreatorze automatyzacji i szybko skonfiguruj swoje przepływy pracy.

W kolejnym kroku możesz dodać automatyzację poczty e-mail, reklamy na Facebooku, lead nurture, smsy, lead scoring lub dowolną część cyklu życia użytkownika. ActiveCampaign pozwala również na segmentację danych klientów, aby wysyłać właściwe informacje do właściwego klienta.

Dodając automatyzację do segmentu, możesz wysyłać follow-upy z treścią e-maili, utrzymywać przepływ testów A/B i tworzyć bardziej efektywne kampanie kroplowe. Możesz także sprawdzić każdy raport wydajności i dostosować rzeczy tam, gdzie chcesz w jednym oknie.

ActiveCampaign umożliwia integrację z ponad 850 narzędziami marketingowymi, w tym stronami docelowymi, oprogramowaniem CRM, narzędziami integracyjnymi, takimi jak Zapier, sklepami eCommerce, takimi jak Shopify i CMS, takimi jak WordPress. Oprócz tego otrzymujesz więcej funkcji, takich jak podzielona akcja, e-maile z powiadomieniami, scoring potencjalnych klientów, atrybucja klientów, usługa migracji kontaktów, e-maili i formularzy.

Określ rodzaj swojej działalności, wybierz liczbę kontaktów i uzyskaj plan oparty na swoich wymaganiach w cenie początkowej 9 USD/miesiąc. Możesz także skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej, aby upewnić się, że korzystasz z lepszego oprogramowania.

To powinno przejść do #2

Kampania

Campaigner to inteligentne oprogramowanie do e-mail marketingu, które pozwala zautomatyzować marketing i eksperymentować z wieloma strategiami w celu osiągnięcia maksymalnych wyników.

To oprogramowanie do automatyzacji marketingu jest oparte na bezproblemowych wizualnych przepływach pracy i autoresponderach, dzięki czemu marketing e-mailowy jest łatwy.

Poza tym możesz ustawić wyzwalacze wysyłania cyklicznych kampanii e-mailowych, a także korzystać z wszechmocnego marketingu SMS-owego, aby uzyskać lepszy zasięg. Campaigner pomaga rozróżniać kontakty na podstawie ich aktywności, danych demograficznych i zachowań zakupowych.

Dodatkowo jego dynamiczna zawartość pomaga w personalizacji wiadomości e-mail w celu zwiększenia sprzedaży. To oprogramowanie pozwala na powtarzalne używanie bloków treści, aby skrócić czas projektowania wiadomości e-mail. A dzięki tłumaczeniu można z łatwością przekazać wiadomość.

Ale najlepsze jest eksperymentowanie. Możesz przetestować wiele wierszy tematu, nazw nadawców, czasu dostawy, treści i praktycznie każdego aspektu za pomocą testów A/B, aby zobaczyć, co działa najlepiej.

Możesz synchronizować informacje o zakupach, integrując wiele sklepów eCommerce, takich jak Shopify, Magento itp.

Wreszcie, uproszczony edytor „przeciągnij i upuść” oraz doskonała analityka sprawiają, że jest to niezbędne, kompleksowe narzędzie marketingowe.

Omnisend

Zwiększ sprzedaż w różnych kanałach dzięki jednej platformie automatyzacji Omnisend, co jest najlepsze dla firm zajmujących się handlem elektronicznym. Dzięki Omnisend możesz łatwo przeciągać i upuszczać wiele kanałów w jednym przepływie pracy i zapewniać spersonalizowane i spójne doświadczenie swoim klientom, docierając do nich w wybranych przez nich kanałach komunikacji.

Omnisend zapewnia gotowe wiersze tematu, ustawienia przepływu pracy i wiadomości, dzięki czemu możesz szybko zakończyć. Dzięki Automation Editor możesz również dostosować dowolne zmiany. Funkcje, takie jak gotowe wiadomości dla serii powitalnych, porzucenie produktu, porzucenie koszyka, potwierdzenie zamówienia, potwierdzenie wysyłki i sprzedaż krzyżowa, pozwalają efektywnie zarządzać rzeczami i skupić się na tym, co jest konieczne.

Spersonalizuj swoje wiadomości za pomocą specjalnych ofert lub zachęt w ramach przepływu pracy. Za pomocą testów podziału A/B możesz sprawdzić, która zachęta, temat lub kanał wpływa na Twoje konwersje. Ponadto podejmuj decyzje po każdym zgłoszeniu, aby usprawnić swoje przepływy pracy.

Omnisend zapewnia skalowalne sposoby, takie jak warunkowe bloki treści, spersonalizowane rekomendacje, podziały automatyzacji itp., Aby Twoje e-maile lub wiadomości były bardziej osobiste i ukierunkowane. Zwiększ sprzedaż, a nie obciążenie pracą, wybierając idealny plan dla siebie; wybierz darmowy plan lub skorzystaj z płatnych planów już od 16 USD/miesiąc.

HubSpot

Zdobądź wszystkie swoje narzędzia marketingowe pod jednym dachem z HubSpot. Przyciągnij odwiedzających za pomocą mediów społecznościowych, reklam, blogów i nie tylko. Przekształć ich w klientów za pośrednictwem poczty e-mail, stron docelowych, ABM, automatyzacji marketingu itp.

Możesz śledzić ROI za pomocą raportów atrybucji przychodów, a wszystkie dane klientów są dostępne w Twoim CRM dla lepszej personalizacji. HubSpot ułatwia pracę nowym marketerom, którzy wcześniej zmagali się z używaniem różnych rozwiązań lub utknęli przy zaawansowanych narzędziach, ale nie wiedzieli, jak z nich korzystać.

Dzięki HubSpot wszystkie dane i narzędzia są solidne i łatwe w użyciu, oszczędzając Twój czas i umożliwiając spersonalizowaną obsługę klienta, która może przyciągać i konwertować. Ponadto zawiera popularne funkcje, takie jak analityka marketingowa, integracja z Salesforce i niestandardowe obiekty. W rezultacie możesz lepiej obsługiwać kampanie marketingowe bez marnowania czasu na powtarzalne zadania.

Wybierz plan bezpłatny lub premium już od 45 USD miesięcznie i skorzystaj z większej liczby korzyści.

Zachowaj

Oszczędzaj czas i zwiększaj sprzedaż dzięki oprogramowaniu do automatyzacji firmy Keap. Jego platformy marketingowe, CRM i sprzedażowe pomagają wykonywać pracę bez marnowania czasu i skupiania się na ważniejszych rzeczach, aby utrzymać firmę na szczycie.

Korzystając z tego oprogramowania, otrzymasz wiele wysokiej jakości kontaktów, które możesz dodać do segmentowanych list i wysyłać spersonalizowane wiadomości do klientów. Możesz łatwo przekształcić widzów w stałych klientów, angażując się z nimi bardziej i wysyłając ukierunkowane działania następcze.

Twórz formularze kontaktowe i dodawaj je do swojej witryny lub stron docelowych, aby uruchomić automatyzację. Poprzez strony docelowe zbieraj leady z mediów społecznościowych lub witryny i łącz je w zautomatyzowane kampanie marketingowe i sprzedaż. Ponieważ klienci zawsze oczekują szybkiej odpowiedzi, Keap pomaga być na bieżąco z każdą informacją, aby byli zadowoleni.

Co więcej, możesz łatwo śledzić sprzedaż z wizualnego pulpitu nawigacyjnego, aby utrzymać obiecujący potok sprzedaży. Ich gotowe szablony umożliwiają również tworzenie przypomnień o fakturach. Ponadto Keap obsługuje płatności z natywnymi integracjami PayPal, Stripe i WePay.

Określ siłę kontaktu i wybierz plan, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. Cena zaczyna się od 79 USD miesięcznie, co jest odpowiednie dla nowych firm i samotnych przedsiębiorców.

Pardot

Czy jesteś gotowy, aby wykorzystać oprogramowanie do automatyzacji marketingu, aby zwiększyć sprzedaż i zarabiać?

Iść z Pardot, jeden z najlepszych CRM, który zapewnia kompletne rozwiązanie, które pomaga marketerom w generowaniu usprawnionego lejka sprzedaży, zwiększaniu sprzedaży i tworzeniu połączeń w celu zawarcia transakcji. Pomaga również zwiększyć zaangażowanie poprzez skuteczne zarządzanie i skutecznie sprzedawać, docierając do prawdziwych klientów we właściwym czasie.

Zawsze zaopatruj swój potok dzięki stałemu generowaniu leadów, korzystając z formularzy Pardot, stron docelowych, łączników społecznościowych i narzędzi wyszukiwania. Ponadto synchronizuj sprzedaż i marketing oraz twórz wspaniałe kampanie e-mailowe, aby łatwiej sprzedawać swoje produkty.

Pardot umożliwia śledzenie ROI za pomocą raportowania, aby zrozumieć, co działa, a co należy poprawić. Możesz także wykorzystać moc sztucznej inteligencji do transformacji działań sprzedażowych i marketingowych oraz użyć inteligentnych programów opartych na danych, aby przyspieszyć sprzedaż i generować leady.

Dzięki potężnemu kreatorowi możesz stworzyć takie same wrażenia dla klientów, jak chcesz, oraz tworzyć wieloaspektowe i dynamiczne kampanie. Oferują dostęp do wizualizacji pełnej mapy i zrozumienia doświadczenia każdego klienta i przepływów pracy marketingowej. Pomoże Ci to naprawić luki w kampanii przed startem.

Możesz sprawdzić swoje statystyki bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym, aby szczegółowo poznać indywidualne wyniki i aktywność potencjalnych klientów. Tak więc napędzaj rozwój marketingu dzięki temu oprogramowaniu do automatyzacji w cenie początkowej 1250 USD miesięcznie za 10 000 kontaktów.

Mailchimp

Wybierz platformę automatyzacji, która jest zawsze aktywna, nawet gdy jesteś zajęty innymi zadaniami. Tak, mówimy o Mailchimp która pozwala zmienić widzów w lojalnych klientów. Zapewnia spersonalizowane i zautomatyzowane przepływy pracy dla każdego klienta, aby pomóc Ci tworzyć i wysyłać wiadomości e-mail za każdym razem, gdy masz coś do poinformowania.

Poprzez Mailchimp API wysyłaj wiadomości o aktywności na koncie i zakupach. Posiada funkcje, takie jak niestandardowe wyzwalacze, wizualne podróże, wstępnie zbudowana automatyzacja, narzędzia do planowania i wiele innych, które pomogą Ci spędzić więcej czasu na niezbędnych rzeczach.

Automatyzacja Mailchimp dodaje osobistego odczucia bez żadnego indywidualnego wysiłku. Wyślij poprawną wiadomość we właściwym momencie do właściwego klienta. Znajomość klienta jest obecnie niezbędna do dostarczania odpowiednich wiadomości e-mail w oparciu o to, jak łączą się z Twoją firmą.

Sprzedawaj i sprzedawaj w jednym miejscu, wybierając dowolny plan już od 299 USD miesięcznie za 10 000 kontaktów i inne ekscytujące korzyści.

Zaangażuj Bay

Zaangażuj Bay to rozwiązanie marketingowe do automatyzacji przepływów pracy, które jest idealne dla małych firm. To oprogramowanie do automatyzacji pomaga małym firmom zautomatyzować procesy sprzedaży i marketingu w celu poprawy ogólnej wydajności ich działalności online.

Ponieważ skutecznie obsługuje automatyzację, prawdopodobieństwo wystąpienia błędów jest mniejsze, a Ty będziesz mieć czas na zajęcie się kluczowymi zadaniami. EngageBay nie ogranicza się do marketingu; chodzi o obsługę całego procesu klienta w zespołach sprzedaży, obsługi i marketingu.

Użyj zintegrowanych platform sprzedażowych, marketingowych, CRM i usługowych, aby segmentować wszystkie procesy i ustalić pewne reguły korzystania z platformy automatyzacji. Zwiększ wydajność, przyspiesz rozwój swojej firmy i używaj kreatora „przeciągnij i upuść”, aby zaprojektować przepływy pracy związane ze sprzedażą i marketingiem za pomocą wizualnego narzędzia do budowania bez konieczności uczenia się.

Zdefiniuj e-maile w kolejce i zaplanuj ich wysłanie do klientów zgodnie z określoną godziną i datą. EngageBay udostępnia znaczniki scalania do personalizacji wiadomości e-mail według nazwy firmy, lokalizacji, nazwy kontaktu, zainteresowań i nie tylko.

Dzięki potężnemu narzędziu śledzącemu możesz śledzić każde działanie, aby skuteczniej przetwarzać sprzedaż i marketing. Pomaga zwiększyć konwersje, monitorując zachowanie klientów i konfigurując formularze internetowe, aby angażować odwiedzających i przekształcać ich w potencjalnych klientów.

Pobierz bezpłatne oprogramowanie do automatyzacji z 500 kontaktami i 1000 markowych wiadomości e-mail lub wybierz jeden z wielu planów.

Sendinblue

Sendinblue Oprogramowanie do automatyzacji marketingu pomaga zautomatyzować zadania, dzięki czemu możesz czerpać więcej korzyści przy mniejszym nakładzie pracy. Pomaga uzupełnić strategię marketingową o marketing e-mailowy, marketing SMS, czat, skrzynkę odbiorczą itp. i być wszędzie dla swoich klientów.

Spersonalizuj każdy krok, dodając wartościowe wiadomości, takie jak CRM, e-mail transakcyjny itp., dla swoich lojalnych klientów. Dzięki tym funkcjom możesz zaplanować godzinę i datę, aby każda wiadomość e-mail lub wiadomość została dostarczona we właściwym czasie bez opóźnień. Dodatkowo zwiększ wskaźniki zaangażowania, wysyłając wiadomości sprzedażowe do docelowych odbiorców.

Korzystając ze stron docelowych, formularzy rejestracji, reklam na Facebooku itp., możesz zmienić swoich widzów w klientów i powiększyć swoją listę kontaktów, aby wysyłać aktualizacje, promocje itp. Sprawdź raporty i analizy, aby poznać każdą skuteczność i podejmuj odpowiednie kroki w celu zwiększenia zautomatyzowanego marketingu i sprzedaż.

Dzięki Email Heat Map nawiąż kontakt z klientami i dowiedz się, jak reagują na każdą wiadomość, aby ulepszyć przyszłe kampanie. Możesz także przeprowadzić testy A/B i wybrać najlepszą dla siebie strategię. Niezależnie od posiadanej wiedzy technicznej, możesz zintegrować się z różnymi wtyczkami lub narzędziami, aby ułatwić sobie pracę.

Bezpłatny plan Sendinblue obejmuje nieograniczoną liczbę kontaktów i do 300 e-maili dziennie. Możesz również wybrać inne plany cenowe, aby uzyskać więcej korzyści.

Wniosek

Oprogramowanie do automatyzacji marketingu zmienia sposób, w jaki robimy marketing. Uprościł przepływy pracy i zadania dzięki mocy automatyzacji, aby zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność kampanii. Ostatecznie pomaga osiągnąć lepsze współczynniki konwersji i zwiększyć przychody.

Dlatego sprawdź powyższe platformy automatyzacji marketingu i wybierz najbardziej odpowiednią dla swojego rodzaju działalności i odbiorców, a także rozwijaj swój biznes.

Związane z:

Microsoft Power i jego zastosowania w automatyzacji.

Obejrzyj poniżej wersję wideo tego artykułu.
Polub i zasubskrybuj newsblog.pl kanał Youtube.