Nowe funkcje Firefoksa 43 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Firefox 43 jest już dostępny, a najważniejszą wiadomością związaną z tym wydaniem jest to, że wersja 64-bitowa dla systemu Windows jest wreszcie dostępna. To następne wydanie odpowiada również na pilne pytanie, tj. Czy Firefox dla iOS zostanie zaktualizowany wraz z wersjami na Androida i komputery stacjonarne. Odpowiedź brzmi: nie. Wersja na iOS nie otrzymała aktualizacji, a oficjalna strona Mozilli pokazuje najnowszą wersję, która ma zostać wydana w listopadzie. Ta nowa wersja na komputery stacjonarne zapobiega teraz instalowaniu niepodpisanych dodatków, nawet jeśli wyraźnie na to zezwolisz. Użytkownicy mogą teraz włączyć sugestie wyszukiwania na pasku Awesome, a oprócz wielu funkcji dla programistów, pasek narzędzi dewelopera w przeglądarce Firefox dodał możliwość ustawiania rozdzielczości zrzutów ekranu. Firefox dla Androida dodał wskaźnik na kartach, który pokazuje, która karta odtwarza dźwięk, a użytkownicy mogą teraz oznaczać elementy na liście Czytane jako przeczytane lub nieprzeczytane.

baner-ff-43

Firefox 43 Desktop

Wersja 64-bitowa dla systemu Windows

Wersja 64-bitowa długo czekała i wreszcie została wydana. Jeśli zdecydujesz się zaktualizować bieżącą instalację Firefoksa, nie zapyta Cię, czy chcesz przełączyć się na wersję 64-bitową. Aby pobrać wersję, odwiedź Firefox wszystkie systemy strona.

ff 43 64-bitowy

Niepodpisane dodatki nie są już dozwolone

Od wersji 43 niepodpisane dodatki do Firefoksa nie będą już dozwolone. Kiedy próbujesz zainstalować dodatek, zapyta Cię, czy chcesz go kontynuować. Jest przycisk „Zezwalaj”, który po kliknięciu nadal nie pozwala na zainstalowanie dodatku.

ff 43 dodatek bez znaku

Włącz sugestie wyszukiwania

Sugestie wyszukiwania to w zasadzie wyszukiwane hasła, które są podobne do tego, czego szukasz. Są dostarczane przez wyszukiwarki. Gdybyś zaczął wpisywać wyszukiwanie w Google, zobaczyłbyś listę wielu podobnych wyszukiwań. Firefox 43 pozwala teraz włączać je na pasku Awesome. Wpisz cokolwiek w pasku Awesome, a pojawi się pytanie, czy chcesz włączyć tę funkcję, czy nie.

ff 43 sugestie wyszukiwania

Określ rozdzielczość zrzutu ekranu na pasku narzędzi programisty

Pasek narzędzi programisty (Shift + F2) jest nadal eksperymentalny, ale nie oznacza to, że nie są do niego dodawane nowe funkcje. W przeglądarce Firefox 43 dodano nowe polecenie –dpi, dzięki czemu można ustawić rozdzielczość wykonywanego zrzutu ekranu.

ff 43 dpi zrzutu ekranu

Firefox 43 Android

Oznacz elementy jako przeczytane / nieprzeczytane na liście do przeczytania

Możesz teraz oznaczać elementy na liście Czytelnia jako przeczytane lub nieprzeczytane. Stuknij i przytrzymaj element. W menu, które się pojawi, zobaczysz nową opcję oznaczania elementu jako przeczytanego lub nieprzeczytanego.

ff 43 android czytajff 43 Android nieprzeczytany

Wskaźnik dźwiękowy na zakładkach

Podczas przełączania się między kartami w przeglądarce Firefox 43 zobaczysz teraz małą ikonę głośnika, która wskazuje, czy karta odtwarza dźwięk.

ff 43 android wskaźnik audio

Możesz przeczytać pełne informacje o wydaniu przeglądarki Firefox 43 dla pulpit i Android na oficjalnej stronie Mozilli, aby przeczytać o mniejszych funkcjach, które pominęliśmy.

Pobierz przeglądarkę Firefox 43 na komputer

Pobierz Firefoksa ze sklepu Google Play