Nugget to narzędzie do pobierania wiersza poleceń z całkowitym skanowaniem wirusów [Windows]


Ostrożnie najlepiej opisałbyś mnie, jeśli chodzi o instalowanie nieznanych aplikacji dla systemu Windows. Nawet najbezpieczniej wyglądający programiści czasami dodają coś więcej do pliku EXE, więc upewniam się, że skanuję te instalatory i pliki wykonywalne za pomocą Virus Total i zaoszczędziło mi to wiele bólu i cierpienia. Jeśli wolisz pobierać aplikacje z wiersza poleceń zamiast za pośrednictwem przeglądarki i jej menedżera pobierania lub dowolnego menedżera pobierania w tym zakresie, rozważ wypróbowanie Nugget. Oprócz tego, że jest narzędziem do pobierania z wiersza poleceń, skanuje również plik za pomocą Virus Total, więc nie musisz tego robić ręcznie.

Nugget to przenośne narzędzie, więc nie jest wymagana instalacja. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać link do pobrania i nacisnąć Enter. Nie tylko pozwala wkleić link ze schowka, a szkoda, ponieważ niektóre linki do pobrania mogą być wyjątkowo długie. Wprowadź link i naciśnij Enter. Możesz bez problemu używać łączy HTTP i HTTPS, ponieważ obsługuje oba.

łącze do modelu użytkowego

Po zakończeniu pobierania Nugget skanuje go za pomocą Virus Total i przedstawia raport (patrz zrzut ekranu poniżej). Aplikacja zamyka się automatycznie po zakończeniu pobierania i skanowania, chociaż myślę, że użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru, czy zamyka się automatycznie, ponieważ chcieliby spojrzeć na raport.

Pobieranie nuggetu zakończone

Przejdźmy do zalet i wad aplikacji. Rozumiem, że jest to narzędzie wiersza poleceń, ale biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z linkami do pobierania, użytkownik powinien być w stanie wkleić jeden skopiowany do schowka. To sprawia, że ​​narzędzie jest czymś, czego użytkownicy mogą unikać, a szkoda, ponieważ działa tak dobrze.

Wspaniałą rzeczą w Nugget, poza skanowaniem plików za pomocą Virus Total API, jest to, że działa on ze starszymi wersjami systemu operacyjnego Windows, począwszy od XP. Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows 8, możesz szydzić z tego, że jest to coś pozytywnego, ale ludzie naprawdę nadal używają starszej wersji i wszyscy chcą być bezpieczni. Podsumowując, dobre narzędzie, które przydałoby się drobnych poprawek. Ogromne podziękowania dla Svena, twórcy Nugget, za udostępnienie go nam.

Pobierz Nugget