Odblokuj ograniczenia internetowe dzięki PureVPN [Hands-On Testing and Review]

Udostępnij teraz w social media:

Myślisz o korzystaniu z PureVPN? Czekać. Przejdź przez nasze praktyczne testy, aby sprawdzić wyniki przed odebraniem połączenia.

Cyfrowa anonimowość to luksus, którego obecnie nie ma. Jesteś wszędzie śledzony i odpowiednio cenzurowany.

W rezultacie brakuje ci w sieci WWW, że wolność w Internecie wydaje się bajką.

Ostatecznie, aby doświadczyć Internetu w jego natywnej formie, potrzeba trochę wysiłku.

Witamy w świecie VPN!

Co to jest VPN?

Wirtualne sieci prywatne (VPN) zapewniają maskę do swobodnego poruszania się po Internecie. Ta maska ​​ma postać adresu IP (serwera VPN), który ukrywa Twój prawdziwy.

W ten sposób widzisz to, czego nie powinieneś, przez cały czas ukrywając swoją pierwotną tożsamość.

I tak, publiczne WiFi znów staje się bezpieczne. Twoje dane są przesyłane jako zaszyfrowane pakiety, które pozostają niewykryte przed wścibskimi oczami cyberprzestępców.

Ponadto VPN jest Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli rezerwujesz bilety do dowolnego autorytarnego reżimu, takiego jak Chiny. Pamiętaj tylko, aby skonfigurować wcześniej, ponieważ niektóre z tych krajów sprawią, że Twoja aplikacja VPN stanie się bezużyteczna, gdy tylko wejdziesz na ich terytorium.

Krótko mówiąc, VPN ma:

 • Odblokuj cenzurowany Internet
 • Bezpieczne przeglądanie w sieciach publicznych
 • Uzyskaj prywatność od rządów, dostawców usług internetowych itp.
 • Ciesz się wolnością Internetu w regionach restrykcyjnych

Czysty VPN

PureVPN powstał w Hongkongu ponad 15 lat temu. A na początku 2021 r. przenieśli się na Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI). To był doskonały wybór, biorąc pod uwagę, że BVI nie jest członkiem Sojusz 5, 9 lub 14 oczu.

Pomaga PureVPN w poszanowaniu obaw o prywatność swoich użytkowników poprzez stosowanie ścisłej polityki braku logów.

Rzućmy okiem na niektóre z ich wyróżniających się funkcji przed rozpoczęciem testów praktycznych:

 • 6500+ serwerów w 78+ krajach
 • Jurysdykcja przyjazna VPN
 • Dziesięć jednoczesnych połączeń
 • Internetowy wyłącznik awaryjny
 • Dzielone tunelowanie
 • 256-bitowe szyfrowanie AES klasy bankowej
 • Automatyczna ochrona WiFi
 • nieograniczona przepustowość

Dodatkowo istnieje kilka dodatków premium, takich jak:

 • Ochrona DDoS: Blokowanie niepożądanego ruchu lub ataków sieciowych.
 • Dedykowany adres IP: dla uprzywilejowanego anonimowego doświadczenia.
 • Przekierowanie portów: umożliwia udostępnianie serwera VPN do gier, przesyłania plików itp.
 • Dedykowany adres IP z przekierowaniem portów: Najlepszy sposób na bezpieczny dostęp do zdalnych serwerów internetowych.

Ponadto PureVPN ma natywne aplikacje dla niemal każdego urządzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, PureVPN wydaje się dobry na papierze.

Ale bądź na bieżąco, gdy przeprowadzę Cię przez moje doświadczenia z tą siecią VPN z kilkoma kluczowymi wynikami w prawdziwym życiu.

Warto zauważyć, że te wyniki i ta pełna recenzja są zgodne z aplikacją PureVPN dla systemu Windows.

  5 najlepszych sieci VPN do handlu kryptowalutami (2023 marzec)

Pierwsze kroki

W chwili pisania tego tekstu możesz wybrać siedmiodniowy pełnoprawny okres próbny za mniej niż dolara. Następnie istnieje 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, aby wypróbować ją bez ryzyka.

Zwróć uwagę na cenę odnowienia za każdym razem, gdy subskrybujesz, ponieważ odnowienia są droższe niż zdyskontowane plany pierwszego roku. Ale to prawie tak samo w przypadku każdego dostawcy VPN.

Subskrypcje PureVPN są dostępne w formie planu miesięcznego, rocznego lub dwuletniego. Nie trzeba dodawać, że najdłuższy z nich jest najbardziej ekonomiczny z całej trójki.

Później pobieranie PureVPN do konkretnej platformy, zainstaluj i zaloguj się, aby korzystać z usług VPN.

Pulpit użytkownika jest niezwykle prosty. Pokazuje najlepszy serwer na podstawie lokalizacji użytkownika i ostatniego połączenia.

Ale nie daj się zwieść wyglądowi. Pod okładką jest wiele do odkrycia.

Wyłącznik awaryjny

Internet Kill Switch (IKS) pomaga pozostać w ukryciu w chwilach, gdy nie ma szyfrowanego połączenia. To pierwsza funkcja, której szukam, gdy próbuję nowej usługi VPN. Przyczyn może być wiele, takich jak usterka serwera, brak włączenia VPN itp.

W każdym razie PureVPN nie zawodzi. Upewnij się, że ta opcja jest włączona, zanim przejdziesz do trybu online.

Należy pamiętać, że wejdzie to w życie tylko wtedy, gdy wystąpi problem po stronie serwera. Nie zadziała, jeśli zapomnisz aktywować szyfrowane połączenie, jak w przypadku HideMyAss VPN lub Namecheap VPN.

Protokoły VPN

Protokół VPN to zestaw reguł używanych przez dostawców VPN do szybkiego szyfrowanego połączenia. Istnieją różne protokoły, a każdy z nich pasuje do konkretnego przypadku użycia.

PureVPN ma:

 • IKEv2
 • Otwórz VPN TCP
 • OpenVPN UDP
 • WireGuard

Nie będę wyjaśniał każdego z nich, ponieważ zostało to już zrobione w naszym artykule na temat zrozumienia protokołów VPN. Powinienem jednak wspomnieć o mile widzianym dodatku – WireGuard – w opcjach.

To najnowszy protokół, który jest postrzegany jako najlepszy na przyszłość. PureVPN zdecydowanie poprawił grę dzięki temu włączeniu.

To powiedziawszy, ich wsparcie potwierdziło, że nie jest to poprawiona wersja. Tak więc PureVPN używa protokołu w stanie natywnym, co nie jest idealne. Podsumowując, należy unikać używania tego protokołu do prac wymagających delikatności.

Dzielone tunelowanie

Jest to doskonała zaawansowana funkcja, którą wszyscy główni dostawcy VPN lubią obecnie dołączać.

Krótko mówiąc, Split Tunneling pomaga selektywnie korzystać z połączeń VPN. Dzięki temu możesz normalnie korzystać z innych aplikacji bez ograniczania prędkości, które zapewnia szyfrowanie. Pomaga to również w oszczędzaniu danych w planach VPN z ograniczoną ilością danych.

Przejdźmy teraz do testów, aby sprawdzić kilka istotnych parametrów.

Test prędkości

Szybkość to cenny atut, którego nie można zignorować.

Zgadzam się, żadna sieć VPN nie może działać bez wpływu na prędkość ze względu na takie czynniki, jak szyfrowanie i odległość między serwerami.

  Jak połączyć się z VPN na iPhonie 8 i iPhonie 8 Plus?

Jednak zbyt duża opłata za prędkość sieci może zrujnować całe twoje wrażenia online. W przypadku PureVPN prędkości pobierania były w większości dobre.

Oto wyniki uzyskane za pomocą protokołu PureVPN IKEv2:

serwer
Ping (ms)
Pobierz (Mb/s)
Prześlij (Mb/s)
Około. Odległość (km)
Domyślna
7
49.19
40,23
Nie dotyczy
Zalecana
46
45,52
7.39
1940
Singapur
79
40,32
15,63
6200
Londyn
271
38,12
8,3
6700
Los Angeles
268
44,36
5,77
13200

Zalecanym serwerem jest zwykle najbliższy. Wartość ping tego serwera wynosiła poniżej 50 ms, co jest zdecydowanie dobre, jeśli nie świetne w grach.

Te wyniki są ważne, ale mogą się radykalnie zmienić w zależności od chwilowych warunków serwera.

Test szyfrowania

Ponownie, jest to standardowy test dla VPN, który robimy tutaj na newsblog.pl. Chociaż nie ma łatwego sposobu na określenie rodzaju szyfrowania, możesz łatwo określić jego obecność.

Używamy Wiresharknarzędzie do analizy sieci, które sprawdza pakiety danych i weryfikuje szyfrowanie.

To było z jednego pakietu bez włączonego PureVPN:

Pakiety te udostępniają informacje, takie jak odwiedzane witryny, system operacyjny, przeglądarki, adres IP, porty łączące itp.

A przy zaledwie kilku aplikacjach i trzech stronach internetowych łączna liczba pakietów wyniosła dokładnie 11 829 w mniej niż minutę.

To bardzo dużo informacji dla złego aktora, który może spowodować kłopoty.

Szyfrowanie jest więc konieczne, zwłaszcza jeśli nie grasz tylko w gry wideo na swoim komputerze.

Po włączeniu PureVPN zaszyfrowane wyniki wyglądają tak:

Mówiąc najprościej, nie jest to zaszyfrowane, jeśli możesz coś z tego zrobić. Ale jeśli zobaczysz jakieś śmieci, które wydają się niemożliwą zagadką, powinieneś mieć pewność, że są one rzeczywiście zaszyfrowane.

I znowu, jeśli możesz powiedzieć o rodzaju szyfrowania, nie byłoby tak dobrze, jak powinno być, ponieważ proces przełamywania jakiegokolwiek szyfrowania zaczyna się od wykrycia jego typu.

Test szczelności DNS

Niestety, wielu użytkowników VPN daje się zwieść nieefektywnym sieciom VPN z zamaskowanym adresem IP. Użytkownicy ci naiwnie ufają fałszywej anonimowości, podczas gdy ich VPN po cichu wycieka żądania DNS, ujawniając ich rzeczywiste miejsce pobytu.

Podsumowując, w przypadku wycieku DNS Twój dostawca usług internetowych obsługuje Twoje żądania DNS, wiedząc wszystko o Twojej aktywności online, gdy nadal masz połączenie z VPN.

Mogą również sprzedawać Twoje dane i informować o Twojej fizycznej lokalizacji osobom trzecim bez Twojej zgody. Wreszcie, powierzenie swojemu dostawcy usług internetowych tego rodzaju informacji jest równoznaczne z całkowitym brakiem VPN.

Tak więc losowy anonimowy adres IP nie wystarczy; kto obsługuje Twoje żądania DNS również ma znaczenie.

Dla Test szczelności DNS, połączyłem się z serwerem PureVPN Singapur, aby przeprowadzić test szczelności. To zakończyło się kciukiem dla PureVPN, ponieważ nie było żadnego wycieku DNS.

Test odblokowania geograficznego

Zapewnienie użytkownikom dostępu do treści na lądzie znajduje się na szczycie programu każdej sieci VPN. Dlatego kluczowe było wyróżnienie tego segmentu w tej recenzji PureVPN.

  Jak korzystać z VPN na Chromebooku

Próbowałem odblokować Netflix (USA), BBC iPlayer, Hulu i Amazon Prime US. Jak dotąd PureVPN z łatwością sfałszował wszystkie te platformy strumieniowe.

Pamiętaj, że nie ma oznaczonych serwerów zoptymalizowanych pod kątem przesyłania strumieniowego. Możesz więc po prostu połączyć się z odpowiednią lokalizacją i spróbować uzyskać dostęp do preferowanych treści.

PureVPN odblokowuje jedynego w USA Cliffhangera na Netflix.

Jeszcze jedno, jest to odwieczna walka między platformami streamingowymi a dostawcami VPN. Firmy streamingowe wykrywają i blokują serwery VPN, a dostawcy VPN wciąż dodają nowe adresy IP.

Tak więc serwer działający dobrze w tej chwili może zawieść w następnym. To powiedziawszy, dobra sieć VPN nigdy nie zawiedzie i powinna umożliwiać użytkownikom oglądanie kontrolowanych treści przez cały czas.

Wycieki IP i WebRTC

Jest jeszcze kilka rzeczy, które mogą ujawnić twoją prawdziwą tożsamość. Jednym z nich jest wyciek IPv6. Ponieważ IPv6 nie zostało jeszcze w pełni zaimplementowane, niektórzy dostawcy VPN podają adres IPv6 abonenta, jeśli taki istnieje.

Możesz sprawdzić swoje na Test IPv6. Nie ma się czym martwić, jeśli nie masz takiego adresu IPv6 jak ja:

Ale nadszedł czas, aby sprawdzić ten problem, jeśli go masz. Wizyta Wycieki przeglądarkii sprawdź, czy adres IPv6 jest zgodny z Twoim.

Tuż pod adresem IPv6 znajduje się sekcja wycieku WebRTC, która również otrzymuje wiele wzmianek wśród zwolenników prywatności.

Tak więc istnieje wyciek WebRTC, jeśli widzisz publiczny adres IP (jak na poprzednim obrazku).

Możesz zainstalować rozszerzenie przeglądarki PureVPN, aby włączyć ochronę przed wyciekiem WebRTC. Działa nawet bez aktywnego połączenia VPN.

Jest to jednak luka w zabezpieczeniach przeglądarki, która nie ma nic wspólnego z VPN, chociaż niektóre firmy VPN zajmują się nią.

Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby: napraw wycieki WebRTC na podstawie Twojej przeglądarki internetowej.

PureVPN: werdykt

Nie znalazłem żadnych poważnych problemów z PureVPN.

Jednak zmodyfikowany WireGuard, ulepszony wyłącznik awaryjny i tryb ciemny w interfejsie użytkownika mogą dodatkowo pomóc PureVPN zasiąść w czołówce graczy.

To powiedziawszy, nadal jest to doskonały wybór, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz.

Na marginesie, nie zapomnij sprawdzić funkcji, które należy wziąć pod uwagę przed subskrybowaniem dowolnej sieci VPN.

x