Połączenia telefoniczne w systemie Windows 10 będą obsługiwać wszystkie telefony z systemem Android 7+


Microsoft ogłosił wezwanie na scenie podczas wydarzenia Samsung w sierpniu, ale ta funkcja będzie dostępna dla wszystkich telefonów z systemem Android 7 lub nowszym. Część aplikacji Twój telefon „Calling” jest teraz udostępniana niejawnym testerom systemu Windows.

Jeśli masz telefon z systemem Android, funkcja Połączenia umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych na komputerze, inicjowanie połączeń telefonicznych z komputera, dostęp do historii połączeń w aplikacji Twój telefon i bezproblemowe przenoszenie połączeń między komputerem a telefonem z systemem Android na połączenie. Możesz nawet odrzucić połączenie z komputera i wysłać w odpowiedzi niestandardową wiadomość tekstową lub po prostu wysłać ją do poczty głosowej.

Wszystko, czego potrzebujesz, to telefon z Androidem w wersji 7.0 lub nowszej oraz komputer z systemem Windows 10 z radiem Bluetooth – nie jest wymagany żaden konkretny numer wersji Bluetooth ani funkcje sprzętowe, w przeciwieństwie do dublowania ekranu z telefonu na komputer.

Ostatecznie Microsoft twierdzi, że ta funkcja będzie działać tak długo, jak długo używasz systemu Windows 10 19H1 (to jest aktualna stabilna aktualizacja z maja 2019 r.) Z numerem kompilacji systemu operacyjnego 18362.356 lub nowszym. Na razie jest on wprowadzany do Windows Insiderów przy użyciu wersji rozwojowych aktualizacji Windows 10 19H2, która prawdopodobnie stanie się stabilna w październiku.

Ta funkcja została ogłoszona w poście na blogu na temat kompilacja 18999 dla nadchodzącej aktualizacji systemu Windows 10, która ma zostać wydana około kwietnia 2020 r.