Praktycznie z Facebook Messenger dla Windows Phone 8

Windows Phone od dawna ma szczególne powiązania z Facebookiem. Już w czasach Mango Facebook cieszył się głęboką integracją z platformą mobilną Microsoftu, z centrum People łączącym kontakty z profilami Facebooka i standardową aplikacją Messaging oferującą zakładkę do czatu na Facebooku. Tak duży nacisk na integrację Facebooka z systemem operacyjnym doprowadził do tego, że oficjalna aplikacja Facebook dla WP pozostała trochę niedogotowana. Aplikacja ma swoje zalety, ale nie można zaprzeczyć, że nie jest tak bogata w funkcje, jak jej odpowiedniki na iOS i Androida. Brak samodzielnej aplikacji do komunikatora na Facebooku to kolejna rzecz, która została spowodowana integracją WP8 z Facebookiem. Chociaż funkcja czatu w Wiadomościach jest wystarczająco dobra do prostej komunikacji, nie ma żadnych dzwonków i gwizdków, które zwykle są dostarczane z aplikacjami komunikatorów. Właśnie dlatego wiele osób spieszyło się do WP Store, aby zdobyć nowo wydaną aplikację Facebook Messenger dla WP8!

Rozmowa FB Messenger WP8 Kontakty FB Messenger WP8

Podobnie jak aplikacja Messenger na innych platformach, Facebook Messenger dla WP8 wymaga od użytkowników podania danych logowania do konta lub numeru telefonu, zanim będą mogli rozpocząć. Po zalogowaniu ładowane są wszystkie Twoje ostatnie wątki na czacie i lista aktywnych kontaktów. Tekst pod bąbelkiem każdego kontaktu wskazuje źródło, z którego dana osoba jest online. Aby rozpocząć czat, po prostu dotknij żądanego wątku lub utwórz nową rozmowę, naciskając przycisk „+” na dolnym pasku.

Wątek FB Messenger WP8 Wiadomość WP8 komunikatora FB

W ramach wątków na czacie można dołączać zdjęcia lub udostępniać naklejki znajomym. Aplikacja oferuje pełną gamę naklejek i sklep z naklejkami, który jest dostępny na innych platformach mobilnych. Domyślnie funkcjonuje kilka grup naklejek, resztę trzeba dokupić osobno.

Długie naciśnięcie określonej wiadomości powoduje wyświetlenie opcji, takich jak „Usuń” i „Wyświetl szczegóły”. Te szczegóły obejmują lokalizację, z której wiadomość została wysłana (jeśli zezwala na to nadawca) i sygnaturę czasową wiadomości. Aby przejść do osi czasu nadawcy, przejdź do dolnego menu i wybierz odpowiednią opcję. Inne opcje w tym menu pozwalają zgłosić treść i rozpocząć rozmowę grupową.

Płytka FB Messenger WP8 Ustawienia FB Messenger WP8

Facebook Messenger zawiera kafelek na żywo, powiadomienia na ekranie blokady i powiadomienia wyskakujące. Aktywny kafelek można zmienić na standardowe trzy wymiary i wyświetla podgląd najnowszej wiadomości z Twojego konta wraz z liczbą nieprzeczytanych wiadomości. W ustawieniach aplikacji możesz uczynić rzeczy bardziej (lub mniej) interesującymi, przełączając powiadomienia, dźwięki, lokalizację i wibracje.

Jedyne, czego brakuje w Facebook Messenger dla WP8, to połączenie z oficjalną aplikacją Facebooka. Nie ma łatwego sposobu na przeskakiwanie między dwiema aplikacjami, tak jak na innych głównych platformach mobilnych. Poza tym aplikacja jest całkowicie warta wypróbowania.

Jeśli znudzi Ci się raczej nijaka natywna funkcja czatu w WP8, przejdź do poniższego linku i pobierz Facebook Messenger dla WP8, nie wydając nic.

Zainstaluj Facebook Messenger ze sklepu Windows Phone

x