Google URL Shortener to świetny nieoficjalny klient Goo.gl na Androida

Skracacze adresów URL, takie jak bit.ly czy tinyurl, nie są nowe. Stały się coraz bardziej popularne w udostępnianiu linków w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze. Dla niewtajemniczonych usługi te po prostu powodują, że długie hiperłącza są znacznie krótsze, co pozwala na udostępnianie ich bez martwienia się o limit znaków. Wiele popularnych programów do skracania linków może również monitorować różne statystyki, takie jak liczba kliknięć, i oferować dostosowywanie linków. Google prowadzi usługę skracania adresów URL o nazwie Goo.gl, ale gigant wyszukiwania nie zaoferował jeszcze oficjalnego klienta dla Androida. Do tego czasu możesz używać do tego celu narzędzia Google URL Shortener innej firmy.

Aplikacja umożliwia po prostu korzystanie z Goo.gl bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, umożliwiając logowanie się do konta, monitorowanie statystyk i skracanie linków w podróży.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji pojawi się prośba o zalogowanie się na konto Google. Poza tym aplikacja wyświetla ekran główny, który jest podzielony na karty Ostatnie i Oznaczone gwiazdką. Wcześniej skrócone linki pojawiają się w sekcji Ostatnie, a wszystkie ulubione linki są wysyłane do sekcji Oznaczone gwiazdką.

Google-URL-Shortener_Main_ Google URL Shortener_Notification

Istnieją dwa sposoby na skrócenie łącza za pomocą narzędzia Google URL Shortener. Pierwszym, bardziej oczywistym sposobem na skopiowanie linku, jest dotknięcie przycisku „+” w aplikacji, wklejenie w polu adresu, które następuje i dotknij „Gotowe”, aby uzyskać jego skróconą wersję. Aplikacja umożliwia następnie wybranie skrótu do dalszych działań, takich jak skopiowanie go do schowka lub otwarcie go w domyślnej przeglądarce, a także wyświetla powiadomienie z możliwością działania z tymi samymi opcjami.

Drugi sposób pochodzi z menu Udostępnij w innych aplikacjach. Na przykład, aby skrócić link do strony, którą przeglądasz w swojej ulubionej przeglądarce internetowej na Androida, po prostu otwórz menu Udostępnij i wybierz z listy Google URL Shortener. Następnie zostanie wyświetlony ruchomy panel z dalszymi działaniami. Możesz również przenieść te działania do obszaru powiadomień w formie powiadomienia z możliwością podjęcia działań.

Google-URL-Shortener-Share-menu Google-URL-Shortener-for-Android-Goo.gl-client

Wybranie skróconego linku z opcji Ostatnie lub Oznaczone gwiazdką umożliwia również przeglądanie statystyk, takich jak liczba kliknięć z ostatnich dwóch godzin, ostatniego dnia, tygodnia, miesiąca lub całego okresu. Ponieważ wszystkie Twoje dane są automatycznie synchronizowane z serwerami Goo.gl, możesz uzyskać dostęp do informacji o linkach, które skróciłeś na swoim Androidzie, z przeglądarki internetowej na komputerze i odwrotnie.

Google URL Shortener_Starred Google URL Shortener_Metrics

Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia, przełączyć automatyczną synchronizację lub określić domyślny interwał, możesz to zrobić na ekranie Ustawienia aplikacji. Dodatkowo możesz zmodyfikować domyślny filtr analizy kliknięć, o którym wspomniałem wcześniej, oraz dostosować ustawienia dźwięku, wibracji i diod LED dla powiadomień.

Ustawienia Google URL Shortener

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play. Pobierz go na swoje urządzenie, korzystając z linku podanego poniżej.

Zainstaluj Google URL Shortener ze Sklepu Play