Prawdopodobnie nie dostaniesz 25 USD z rozliczenia Apple iPhone Throttling Settlement

Apple zgodził się na ugodę w wysokości 500 milionów dolarów za potajemne ograniczenie wydajności iPhone’a. Nie jest to jeszcze sfinalizowane, ale Apple zapłaci „do” 25 dolarów każdemu, kto kupił urządzenie iPhone 6 lub iPhone 7. Prawdopodobnie nie dostaniesz tak dużo pieniędzy.

Jak zwykle w przypadku tych rozliczeń, dużo przeczytasz w Internecie o tym, jak Apple zapłaci Ci 25 USD za urządzenie. To już właściwie dość niskie, jeśli kupiłeś nowy iPhone, aby zastąpić istniejący iPhone, który w tajemniczy sposób przestał działać dobrze. Ale prawdopodobnie nie dostaniesz nawet tych 25 dolarów.

Przeczytaj drobnym drukiem, za Prawo Bloomberga:

Członkowie klasy otrzymają 25 USD za każdego posiadanego iPhone’a. Jednak kwota ta może się zwiększyć lub zmniejszyć w zależności częściowo od liczby zatwierdzonych roszczeń, stwierdza zgłoszenie.

Maksymalne rozliczenie wynosi 500 milionów dolarów. 93 miliony dolarów pójdą na honoraria prawników – czyli jak zwykle zarabiają tutaj prawdziwe pieniądze – i „do 1,5 miliona” na wydatki. Osoby faktycznie wymienione w pozwie otrzymają od 1500 do 3500 dolarów. Wszyscy inni będą walczyć o to, co zostało.

Jeśli wiele osób usłyszy o tym pozwie i złoży wniosek online – będzie to ważna wiadomość i łatwa do zrobienia – wtedy nie zostanie zbyt wiele gotówki. Zostanie on podzielony między wszystkich, którzy złożą roszczenie, więc możesz dostać tylko kilka dolarów.

W końcu to właśnie stało się z naruszeniem Equifax. Wszyscy słyszeli o tym, jak byli uprawnieni do żądania 125 dolarów z ugody po tym, jak agencja raportująca Equifax ujawniła szczegóły dotyczące setek milionów Amerykanów.

Te czeki rozliczeniowe Equifax jeszcze nie wyszły, ale wiele osób o tym słyszało i zażądało gotówki. Plik Ostrzegł FTC że „publiczna reakcja na ugodę była przytłaczająca” i że „każda osoba, która wybierze opcję pieniężną, otrzyma tylko niewielką sumę pieniędzy”. FTC radziła ludziom, aby zamiast niewielkiej ilości gotówki wybrali bezpłatne monitorowanie kredytów, aby chronić się przed złodziejami tożsamości.

Więc na pewno wkrótce będziesz mógł odebrać trochę gotówki, jeśli kupiłeś urządzenie iPhone 6, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus lub SE. Ale bylibyśmy zszokowani, gdyby faktycznie obiecane 25 USD za urządzenie. Nie tak działają te rozliczenia.

x