3 powody, dla których warto korzystać z aplikacji Periscope do transmisji wideo na żywo

Bez wątpienia słyszałeś o Periscope, nowej aplikacji do transmisji na żywo uruchomionej przez Twittera, która ma rywalizować z Meerkat. Przy takim założeniu wydaje się, że ogranicza korzystanie z aplikacji do osób, które grają lub są zainteresowane grami. Chociaż mogą z tego skorzystać, jeśli chcą, aplikacja jest o wiele więcej. Używając go zaledwie pół dnia, jestem uzależniony. Aplikacja jest przeznaczona do przesyłania strumieniowego na żywo, ale połączenie jej z dużą bazą użytkowników Twittera otwiera zupełnie nowy sposób interakcji z ludźmi i uzyskiwania informacji. Oto trzy świetne sposoby, w jakie aplikacja jest obecnie używana, dzięki czemu warto do niej dołączyć.

Transmisje wiadomości na żywo

Bez wątpienia słyszałeś wczoraj o tragicznym pożarze w Nowym Jorku. Użytkownicy Periscope mogli oglądać transmisję na żywo z wydarzenia nie z serwisów informacyjnych, ale od przypadkowych osób, które znalazły się na miejscu zdarzenia za pośrednictwem tej aplikacji. To nowe narzędzie, które pozwala każdemu na nadawanie na cały świat i przekazywanie wiadomości tam, gdzie tradycyjne serwisy informacyjne zawodzą. Coś jak Twitter, tylko że to wideo.

Właśnie oglądałem transmisję na żywo z Nowego Jorku na Periscope. Każdy, kto mówi, że aplikacje takie jak ta lub Meerkat to moda lub nieistotne, nie może się bardziej mylić

– Jordan Merrick (@jordanmerrick) 26 marca 2015 r

Nowy sposób interakcji

Jeśli zastanawiasz się, kto nadaje na Periscope, dodaj do listy nazwiska takie jak Mashable i Commander Chris Hadfield. Jeśli obserwujesz ich na Twitterze, możesz wybrać automatyczne otrzymywanie alertów, gdy one (lub ktokolwiek inny obserwujesz) rozpocznie nadawanie w Periscope. Tak się składa, że ​​Komandor nadawał dzisiaj ze studia nagrań. Muzyka / album ukaże się w sierpniu tego roku. Oglądający transmisję przypomnieli dowódcy, aby obrócił telefon. Był w stanie odpowiadać na pytania na żywo, gdy ludzie je wpisywali, a także obracał telefon, aby każdy mógł uzyskać lepszy widok. Był krótki i absolutnie niesamowity.

periscope_chris_hadifield

Kampanie i promocje

Dzięki wszystkim społecznościom Periscope to kolejny świetny sposób dla firm na promowanie swoich marek i prowadzenie kampanii. Jeśli sądzisz, że kampanie na Twitterze mogą oszaleć, Periscope pokaże ci, co to znaczy być szalonym. To doskonały sposób, aby marki mogły promować transmisję na żywo. Weźmy na przykład popularny program nadawany na antenie. Czas na reklamy. Możesz oglądać reklamy na swoim telewizorze lub marka może wysłać powiadomienie, aby poinformować Cię, że nadaje, i możesz się na nie przełączyć.

Co więcej, jeśli korzystałeś z aplikacji, możesz wiedzieć, że dotknięcie ekranu podczas oglądania transmisji powoduje, że w strumieniu pojawiają się małe serduszka. Jestem gotów założyć się, że moja dobra nerka zostanie wykorzystana do pomiaru reakcji użytkowników i zaangażowania użytkowników w treści i może stać się częścią funkcji statystyk. To także świetny sposób na testy beta kampanii. Możliwości są nieograniczone.

Czy używasz Periscope i czy znalazłeś już świetny strumień do obejrzenia? Dajcie nam znać w komentarzach.

Zainstaluj Periscope z App Store