Ściągawka dla aplikacji do edycji wideo na Twój iPhone

Udostępnij teraz w social media:

iOS istnieje wystarczająco długo, aby opracować wiele świetnych aplikacji do prawie wszystkiego. Ilekroć chcę zrobić coś nowego, czego nigdy wcześniej nie robiłem na moim iPhonie, muszę najpierw poszukać odpowiedniej aplikacji. Niestety wyszukiwanie odpowiedniej aplikacji, takiej, która robi to, co chcę, jest często frustrujące. Wymaga wielu prób i błędów po prostu dlatego, że nie wiem, czy aplikacja zrobi to, czego chcę i jakie ma ograniczenia. Mając to na uwadze, ten przewodnik to szybka ściągawka aplikacji, która pozwala edytować filmy. Zamiast organizować przewodnik według aplikacji, został on uporządkowany według funkcji, dzięki czemu można określić, jaka jest bezpłatna aplikacja, której można użyć do wykonania określonej czynności edycyjnej na filmie. Aplikacje działają całkowicie na Twoim iPhonie bez konieczności łączenia się z komputerem PC lub Mac. Żadna z tych aplikacji nie pozostawia żadnego znaku wodnego.

Podstawowe wymagania: iPhone z systemem iOS 8

  Jak naprawić Slow Touch ID na iPhonie

Jailbreak: Nie ma znaczenia

Aplikacje przedstawione w tym przewodniku:

Przycinanie długości filmu

Nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, aby przyciąć długość filmu. Natywna aplikacja Zdjęcia może to zrobić, ale możesz poszukać aplikacji innej firmy z innych powodów. Odtwórz wideo i dotknij paska wyszukiwania u góry. Ściśnij, aby zwiększyć lub zmniejszyć długość klipu, a następnie dotknij Przytnij. Możesz go zapisać, aby nadpisał oryginał lub zapisać go jako inny klip.

photos_trim_video

Alternatywnymi aplikacjami, których można użyć, są iMovie, które pozwolą ci podzielić film i dodać klipy z innych filmów. Wybierz klip i przeciągnij uchwyt na początku, aby go przyciąć.

imovie_splitimovie_trim

Dla niektórych użytkowników iMovie to aplikacja, która może wymagać zakupu, więc alternatywną aplikacją, która jest bezpłatna i nieco tak samo wydajna, jeśli chodzi o przycinanie, jest przycinanie i przycinanie wideo. Aplikacja pozwala zapisać wideo jako plik MP4 lub MOV, a także wybrać jakość wyjściową.

  Jak skonfigurować stary laptop dla dzieci

trim_cut_select trim_cut

Połącz dwa klipy

Jeśli masz iMovie, nie będzie to trudne, ponieważ aplikacja jest prawie kompletnym zestawem do edycji wideo, ale dla tych, którzy potrzebują darmowego i prostszego rozwiązania, wypróbuj Video + Merger. Jedynym minusem aplikacji jest to, że kompresuje wideo. Jakość nie jest straszna, ale nie jest tak dobra, jak mogłaby być, gdyby wideo nie było skompresowane. Są też reklamy, ale nie są one zbyt nachalne. Po prostu dodaj klipy, które chcesz dodać, wybierz orientację końcowego wideo i dotknij Scal.

video_mergervideo_merger_orientation

Dodaj lub usuń dźwięk

AddAudio pozwala dodać plik audio z biblioteki iTunes, a także wyciszyć dźwięk lub szum w wideo. Możesz zmniejszyć głośność oryginalnego wideo do zera i pominąć dodawanie innej muzyki. Każdą dodawaną muzykę możesz kontrolować jej głośność i dodawać wiele ścieżek, aby stworzyć miks.

add_audioadd_audio_

Dodaj tekst na wideo

Over to popularna aplikacja do dodawania tekstu do zdjęć, ale musieliśmy trochę przeszukać, zanim znaleźliśmy coś podobnego do filmów. Musiał oczywiście być wolny, więc wyszukiwanie było nieco utrudnione, ale znaleźliśmy TextOnVideo. Jest to bezpłatna aplikacja z sześcioma bezpłatnymi czcionkami, możliwością wyboru rozmiaru i koloru czcionki oraz dodania podświetlenia koloru. Aplikacja zawiera również reklamy i kompresuje wideo podczas importowania. To jednak działa i bardzo dobrze.

  Jak zamknąć bez instalowania aktualizacji w systemie Windows 10

textonvideo_font textOnVideo

Istnieje wiele aplikacji do edycji wideo, które pozwalają bezpłatnie edytować jeden aspekt wideo. Jeśli chcesz bardziej kompleksowego rozwiązania typu „wszystko w jednym”, iMovies nie jest taki zły za 3,99 USD. Istnieje również wiele innych aplikacji do edycji wideo, które zrobią znacznie więcej niż te mniejsze, zorientowane na jedną funkcję, ale będą Cię kosztować. Musisz wybrać między tym, jak łatwa jest aplikacja i ile pieniędzy chcesz wydać.

x