Przeglądaj, przesyłaj i pobieraj filmy Vine z Chrome za pomocą VineClient

Dla tych, którzy nie znają, Vine to aplikacja mobilna należąca do Twittera, która umożliwia przechwytywanie, edytowanie i przesyłanie sześciosekundowej pętli wideo, z dźwiękiem lub bez, i udostępnianie jej online innym. Wspominając własny pomysł Twittera, że ​​mniej znaczy więcej, Vine jest jak odpowiednik wideo tweeta o długości 140 znaków. W styczniu Twitter udostępnił również Vine for Web, aby umożliwić użytkownikom dostęp do ich konta z komputera, ale pulpit nawigacyjny sieci nie umożliwia przesyłania pętli wideo bezpośrednio do Vine. Dlatego warto wypróbować to bogate w funkcje rozszerzenie Chrome innej firmy, oznaczone jako VineClient. Nie tylko zapewnia dostęp do wszystkich funkcji Vine, ale także umożliwia przesyłanie klipów wideo z komputera.

VineClient działa całkowicie poza siecią, ale, co zaskakujące, wymaga do tego rozszerzenia Chrome. Więc jeśli używasz Firefoksa, Safari lub IE jako podstawowej przeglądarki internetowej, nie masz szczęścia. Rozpoczęcie pracy jest łatwe; po prostu zainstaluj rozszerzenie, kliknij ikonę VineClient obok paska adresu URL, a następnie zaloguj się na swoje konto Vine.

Podobnie jak Vine For Chrome, podobne rozszerzenie, które omówiłem w listopadzie 2013, VineClient nie działa z nazwą użytkownika i hasłem Twittera, więc będziesz musiał powiązać adres e-mail ze swoim kontem Vine.

VineClient - Zaloguj się

Po wskoczeniu na główny pulpit nawigacyjny zapoznanie się z działaniem VineClient nie zajmuje dużo czasu. Projekt podobny do Pinteresta jest dość łatwy w nawigacji. Po prawej stronie górnego paska znajduje się przycisk strony głównej, który zapewnia dostęp do sekcji Strona główna, Eksploruj, Profil i Aktywność Vine, a także opcji przesyłania i wylogowywania.

VineClient - Strona główna

Używając przycisków u góry każdego filmu Vine, możesz je polubić, komentować, przeglądać, udostępniać, a nawet pobierać. Winorośl jest pobierana w formacie MP4. W przeciwieństwie do Vines w aplikacji mobilnej i tych, które znajdują się na stronach internetowych, te w VineClient nie zaczynają grać, dopóki nie klikniesz ich miniatur.

VineClient - Pobierz

Reszta aplikacji jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od internetowej wersji Vine. Wszystkie te same funkcje są rozmieszczone w celu ułatwienia przeglądania.

VineClient - Przeglądaj

Jeśli chodzi o funkcję przesyłania, umożliwia ona wysyłanie plików wideo z komputera o rozmiarze nie większym niż 5 MB i długości 6,8 sekundy. Obsługiwane są praktycznie wszystkie główne formaty wideo, takie jak 3GP, MP4, WMV, MKV, MOB, żeby wymienić tylko kilka.

Aby opublikować nowy film, kliknij „Wybierz plik”, dodaj podpis, wybierz kanał i kliknij „Rozpocznij przesyłanie”.

VineClient - Prześlij wideo

Gdy wideo zostanie przesłane na Twoje konto, VineClient umożliwia podgląd wideo w wyskakującym okienku.

VineClient - Prześlij podgląd wideo

Bezpłatną aplikację VineClient można pobrać z Chrome Web Store, korzystając z poniższego łącza.

Zainstaluj VineClient z Chrome Web Store

x