Przeskanuj swoją sieć w kilka sekund za pomocą zaawansowanego skanera IP

Dzisiejszy świat oparty na protokole IP wymaga od Ciebie śledzenia wszystkich działań zachodzących w Twojej sieci i podłączonych urządzeniach.

Poza tym zasady przynoszenia własnego urządzenia (BYOD) i wdrażanie chmury jeszcze bardziej zwiększyły złożoność i pracę administratorów IT.

Musisz śledzić i skanować całe zasoby IP, aby urządzenia i użytkownicy w sieci mogli otrzymać nowe adresy IP podczas uzyskiwania dostępu do sieci.

Nie wspominając o tym, że wiele urządzeń stale łączy się i rozłącza z siecią, dlatego skanowanie zasobów IP staje się niezbędne dla stabilnej dostępności Twojej sieci.

Więc jakie jest na to rozwiązanie?

Wydajny skaner IP.

Szybki i bezproblemowy skaner IP to coś, na co wszyscy czekają. I Zaawansowany skaner IP jest jednym z najlepszych, jakie możesz uzyskać w tym zakresie.

W tym artykule omówię to narzędzie, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest ono warte Twojej uwagi, czy nie.

Zaczynajmy. Czy powinniśmy?

Zaawansowany skaner IP: szczegółowy widok

Zdobywszy zaufanie ponad 52 milionów użytkowników, Advanced IP Scanner firmy Famatech to darmowy i niezawodny skaner sieciowy.

Pokazuje całe urządzenia sieciowe, zapewnia zdalną kontrolę systemu i zapewnia dostęp nawet do udostępnionych folderów w celu lepszej analizy sieci poprzez skanowanie sieci Wi-Fi lub LAN.

Oprócz tego narzędzie może również pomóc w zdalnym wyłączaniu komputerów. Od instalacji i uruchomienia tego narzędzia do korzystania z niego, wszystko jest proste. Zaawansowany skaner IP został stworzony do współpracy z programem do zdalnej administracji Radmin, który dodatkowo zwiększa jego możliwości. Narzędzie jest przydatne dla administratorów sieci i zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć oko na swoją sieć.

Funkcje 🙋

Łatwy dostęp

Możesz wykryć routery Wi-Fi, urządzenia bezprzewodowe, foldery udostępnione, FTP i inne urządzenia sieciowe.

Radmina i RDP

Oprócz funkcji skanowania sieci narzędzie może również zajmować się złożonymi zadaniami. Z pomocą Radmin, Advanced IP Scanner pomaga zdalnie nawiązywać połączenia.

Skaner IP umożliwia przesyłanie plików, czat tekstowy, czat głosowy, nawiązywanie połączeń Telnet, ping, SSH i nie tylko. Jeśli chcesz połączyć się z urządzeniem na wiele sposobów, skorzystaj z jego menu Narzędzia.

Możesz także zapoznać się z dodatkowym oprogramowaniem do zdalnego pulpitu, aby zarządzać zdalnymi stacjami roboczymi.

Inne funkcje

 • Wykrywanie adresu MAC
 • Eksportuj wyniki do pliku CSV
 • Śledzenie zasobów
 • Spis zasobów w chmurze
 • Monitorowanie wydajności
 • Dzienniki zdarzeń
 • Zarządzanie zgodnością i licencjami

Możesz używać tego narzędzia na swoim komputerze bez konieczności jego instalowania. Po uruchomieniu instalatora zostaniesz poproszony o wybranie jednej z dwóch opcji:

 • Uruchom program
 • Przejdź przez standardowy proces konfiguracji.

Dzięki przenośnej wersji narzędzia nie tworzyłoby ono dodatkowych folderów ani plików w systemie. Dostajesz kilka tymczasowych, które są potrzebne do uruchomienia aplikacji. Oprócz tego narzędzie nigdy nie będzie manipulować wpisami rejestru obecnymi na komputerze.

Całkowicie darmowy w użyciu

Zaawansowany skaner IP jest dostępny całkowicie za darmo. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, ukrytych kosztów ani ograniczeń funkcji, które nakładają na Ciebie.

Minimalistyczny interfejs

Ten skaner IP jest wyposażony w prosty interfejs, z którego bez problemu mogą korzystać zarówno doświadczeni, jak i początkujący użytkownicy. Pomimo swojej prostoty zapewnia intuicyjne funkcje i przejrzystość informacji.

Dostęp do funkcji jest możliwy na dwa sposoby, które możesz wybrać na podstawie swoich preferencji:

 • Za pomocą przycisków paska narzędzi
 • Tradycyjne menu

Poza tym umożliwia interakcję ze wszystkimi urządzeniami, które zidentyfikował po skanowaniu. Aby wchodzić w interakcje z tymi urządzeniami, musisz kliknąć je prawym przyciskiem myszy i skorzystać z ich menu kontekstowego.

Wymagania systemowe

Wymagania wstępne lub wymagania systemowe Advanced IP Scanner są ograniczone do minimum. Nie ma jednak oficjalnych danych dotyczących wymagań dotyczących systemu operacyjnego, miejsca, pamięci lub procesora. Na oficjalnej stronie można było jedynie zobaczyć, że narzędzie jest kompatybilne z systemem Windows 10.

Tak więc, jeśli masz inną wersję systemu Windows, możesz wypróbować, czy działa ona z twoim systemem komputerowym, czy nie, ale są większe szanse, że tak.

Instalowanie i konfigurowanie zaawansowanego skanera IP

Wszystkie kroki instalacji i konfiguracji są proste. Po prostu wykonaj następujące kroki i gotowe!

Instalacja:

Krok 1: Aby zainstalować Advanced IP Scanner, przejdź do jego oficjalnej strony internetowej i kliknij „Bezpłatne pobieranie”.

Krok 2: Po zakończeniu pobierania programu możesz go otworzyć. Można było zobaczyć coś takiego:

Tutaj możesz zobaczyć dwie opcje. Idź z dowolnym wyborem, ale tutaj instaluję program, który zabierze Cię w głąb procesu, w jaki to się robi. W przeciwnym razie możesz przejść do wersji przenośnej, która nie wymaga instalacji.

Krok 3: Zaakceptuj umowę licencyjną, a następnie kliknij „Zainstaluj”.

Teraz możesz zobaczyć ten ekran.

Krok 4: Zainstalowałeś program i teraz możesz przeskanować swoją sieć, naciskając duży zielony przycisk „Skanuj”. Więc rozpocznij skanowanie!

Konfiguracja:

Jeśli nie jesteś zadowolony z ustawień domyślnych i nie ma w tym nic złego. Poznaj potencjał tego narzędzia, konfigurując je tak, jak chcesz z niego korzystać.

A najlepsze jest to, że pozwala na znacznie więcej rzeczy niż to, co dostajesz domyślnie. Najpierw możesz kliknąć przycisk – „Ustawienia” dostępny na pasku menu, a następnie wybrać „Opcje”.

Możesz zobaczyć nowe okno, w którym możesz dostosować jego ustawienia dotyczące zasobów, wydajności i innych przydatnych rzeczy.

Na przykład możesz ustawić skanowanie w stosunkowo powolny sposób. W rezultacie użycie procesora będzie niskie, ale czas potrzebny na wykonanie operacji będzie dłuższy. Wręcz przeciwnie, możesz także włączyć szybkie skanowanie, które zużyje więcej procesora.

Poza tym możesz ustawić skanowanie z wysoką dokładnością, aby uzyskać więcej wyników, ale w dłuższym czasie. Możesz przełączać skanowanie zasobów, w tym RDP, FTP, HTTP itp., Z kategorii – „Zasoby”.

Często zadawane pytania ☝️

Czy możesz skanować porty za pomocą zaawansowanego skanera IP?

Nie. Narzędzie umożliwia tylko skanowanie sieci i pobieranie adresów MAC i IP urządzeń w lokalnych sieciach bezprzewodowych lub przewodowych. Pomogłoby, gdybyś zbadał oprogramowanie skanera portów.

Czy narzędzie jest bezpieczne w użyciu?

Tak, Advanced IP Scanner jest zgodny z najwyższymi standardami bezpieczeństwa firmy Microsoft, aby zapewnić pomyślne działanie w systemie Windows.

Czy istnieje możliwość zapisania listy zidentyfikowanych urządzeń?

TAk. Wszystkie listy ze zidentyfikowanymi urządzeniami możesz zapisać w postaci plików CSV, HTML lub XML. W tym celu przejdź do menu Plik i kliknij „Zapisz jako” lub kliknij prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe.

Wniosek

Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz Zaawansowany skaner IP i co to narzędzie może dla Ciebie zrobić. Dlatego zacznij skanować swoją sieć i bądź na bieżąco informowany o tym, jakie systemy są połączone w Twojej sieci dzięki jej możliwościom, aby pozostać po bezpieczniejszej stronie.