Mac

Przetłumacz żargon medyczny na prosty angielski za pomocą rozszerzenia Chrome

Udostępnij teraz w social media:


W którymś momencie naszego życia wszyscy poczuliśmy się chorzy i zdecydowaliśmy, że zamiast skonsultować się z certyfikowanym lekarzem, który chodził do szkoły medycznej i studiował medycynę przez dobre cztery lata, powinniśmy po prostu wygooglować nasze objawy, aby dowiedzieć się, co jest z nami nie tak. Zwykle odpowiedź brzmi, że mamy jakiś rodzaj raka lub że jeden z naszych objawów wskazuje na raka. To bez wątpienia przesada, ale możliwe, że nie czytamy informacji prawidłowo. Nawet jeśli czytamy tylko o chorobie, która może być przenoszona genetycznie lub o czymś, co lekarz ostrzegł nas, że możemy być zagrożeni, wiele informacji medycznych dostępnych w Internecie nie jest napisanych w kategoriach laika. Iodine’s Medical Translator to rozszerzenie Chrome, które to naprawia. Znajduje terminy medyczne na stronie internetowej i tłumaczy je na zwykły angielski, który możemy zrozumieć.

  Jak naprawić problemy z myszą i klawiaturą Corsair w systemach macOS i Linux

Zainstaluj Medical Translator i Google jako objaw, chorobę lub tylko jedno z wielu słów wymienionych w raporcie krwi. Kiedy odwiedzasz stronę z terminologią medyczną, rozszerzenie podświetla je i powiadamia za pośrednictwem paska u góry, że na stronie wykryto żargon medyczny. Możesz wyłączyć rozszerzenie dla określonej strony z tego paska.

Najedź kursorem myszy na łącze i poczekaj, aż pojawi się wyskakujące okienko, i przetłumacz je na normalny angielski. Powtórz dla każdego podświetlonego słowa, aby uzyskać podobne wyjaśnienie.

przetłumaczony jod

Możesz edytować listę witryn internetowych umieszczonych na białej liście w opcjach rozszerzenia. Usuń każdą witrynę, której nie chcesz już wykluczać z Medical Translator, lub wklej adres URL dowolnej witryny, którą chcesz wykluczyć z rozszerzenia. Pamiętaj, że wykluczając witrynę internetową, musisz użyć domeny, a nie adresu URL bieżącej strony, którą przeglądasz w tej witrynie. Nie trzeba dodawać, że łatwiej jest wykluczyć strony internetowe z paska Medical Translator.

  Jak wyłączyć znaczące lokalizacje w macOS High Sierra

Zastrzeżenie: Nie zachęcamy czytelników do samodzielnej diagnozy, a strony medyczne powinny być wykorzystywane jako źródło informacji, a nie leczenie. Jeśli źle się poczujesz, udaj się do lekarza.

Zainstaluj tłumacz medyczny firmy Iodine z Chrome Web Store

[ via Lifehacker ]

x