Przewodnik po lokalnym SEO

Pozycjonowanie lokalne, zwłaszcza w wyszukiwarce Google, to łatwy i opłacalny sposób na organiczne przyciągnięcie większej liczby potencjalnych klientów i konsumentów.

Optymalizacja firmy pod kątem wyszukiwań „W pobliżu mnie” pomaga udoskonalić lokalną strategię SEO.

Liczba wyszukiwań „W pobliżu mnie” rośnie od pięciu lat. Google Trends pokazuje, że konsumenci w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, RPA i coraz częściej używają tego wyrażenia kluczowego.

Czytaj do końca i zdobądź ekspercką wiedzę na temat tworzenia lokalnych strategii SEO i optymalizacji wyszukiwania „Near Me”.

Co to jest lokalne SEO?

Praktyka optymalizacji pod kątem wyszukiwarek dla lokalnych wyników wyszukiwania jest znana jako lokalne SEO. Lokalne SEO Google oznacza, że ​​Twoja firma lub marka pojawia się częściej w Google Map Pack lub Google Search Local Pack.

Google SERP zawsze stara się zapewnić najlepsze wyniki wyszukiwania, aby pomóc użytkownikowi. Na przykład użytkownik wyszukuje w wyszukiwarce Google hasło „księgarnie „W pobliżu”. Wykorzystując Wi-Fi, dane komórkowe, GPS i inne technologie lokalizacyjne, Google SERP pokaże trzy najlepsze profile Google Business jako pakiet lokalny lub pakiet map.

Google SERP analizuje wszystkie dane w profilach Google Moja Firma odpowiednich firm i klasyfikuje trzy najlepsze marki w pakiecie lokalnym lub pakiecie map. Dlatego pomocne będzie, jeśli wizytówka Twojej firmy zawiera pełny profil, taki jak nazwa firmy, numer telefonu, godzina otwarcia, godzina zamknięcia, link do witryny, filmy, zdjęcia, oceny, recenzje i inne.

Dlaczego potrzebujesz lokalnego SEO?

Lokalne słowa kluczowe mają wyższą pozycję w Google

Aby zaoszczędzić czas i wysiłek, konsumenci wolą wybierać usługi i produkty dostępne w ich sąsiedztwie lub pobliskiej miejscowości. Dlatego ranking według lokalnych słów kluczowych jest korzystniejszy dla firmy niż ranking krajowy lub międzynarodowy. Z tego powodu coraz więcej firm skupia się na rankingu na lokalne słowa kluczowe.

Łatwo konwertuj zapytania online na zakupy offline

W dzisiejszych czasach większość ludzi szuka produktu w Internecie, zanim odwiedzi sklep stacjonarny, aby go kupić. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu Twoja firma może pojawić się w czołówce wyników, a jeśli konsumentom się spodoba, skończą kupować Twój produkt lub usługę zamiast odwiedzać sklep.

Zwiększony ruch w witrynie od lokalnych użytkowników

Lokalne SEO oznacza uzyskanie większej widoczności wśród lokalnych klientów. W większości przypadków ludzie odwiedzają strony internetowe wyników rankingu. Twoja witryna będzie miała większą widoczność, ruch i reklamę marki. Powoduje to również wzrost sprzedaży.

Bezpłatna reklama lokalna

Lokalne SEO działa również jako bezpłatna reklama online Twojej firmy. Pozwala łączyć się z konsumentami bez żadnych kosztów. Potencjalnym klientom możesz wyświetlić wszystkie istotne informacje, takie jak adres, numer kontaktowy, adres e-mail, menu produktów, godziny otwarcia, święta itp.

Wyszukiwanie „W pobliżu mnie” to technika uzyskiwania hiperlokalnych wyników wyszukiwania z kompatybilnych wyszukiwarek. Oto jak to działa:

 • Użytkownik otwiera wyszukiwarkę, taką jak Google, Yahoo lub Bing.
 • Wpisują produkt lub usługę, której potrzebują, i dodają frazę „W pobliżu”.
 • Na przykład księgarnie „W pobliżu”, restauracje „W pobliżu”, stacje benzynowe „W pobliżu” i tak dalej.
 • Wyrażenie „W pobliżu mnie” wskazuje, że użytkownik szuka tylko wyników lokalnych.
 • W związku z tym wyszukiwarka oferuje najlepsze opcje według danych i recenzji na górze wszystkich wyników wyszukiwania.

Wyszukiwarka Google jest wysoce zgodna z wyszukiwaniami „W pobliżu”. Oferuje dedykowane karty na stronie wyników wyszukiwania, dzięki czemu użytkownik może szybko zidentyfikować najlepsze firmy. Na przykład, gdy wyszukujesz w Google wyniki „W pobliżu mnie”, otrzymasz kartę Pakiet lokalny nad wszystkimi wynikami. Jeśli powtórzysz to w Mapach Google, otrzymasz również najwyższe oceny w pakiecie map.

Analiza danych Google Trend pokazuje, że wyszukiwanie „Near Me” jest popularne od kilku lat. Według Google Trend, wyszukiwanie „W pobliżu mnie” ma średnio 90 wyników zainteresowania w czasie w 2022 roku. Oznacza to, że wyszukiwana fraza cieszy się szczytową popularnością.

Znajdź poniżej listę popularności wyszukiwania „Blisko mnie” w poszczególnych krajach:

 • Stany Zjednoczone 100
 • Australia 47
 • Wielka Brytania 46
 • Kanada 44
 • Malezja 35

Lokalne firmy mogą znacznie zyskać na optymalizacji wyszukiwania „W pobliżu”. Jeśli zastosują właściwe podejście do SEO i treści dla Map Google i Google Business, mogą czerpać następujące korzyści:

 • Częste wyświetlanie ich firm na kartach Local Pack i Map Pack.
 • Więcej użytkowników uzyska informacje o Twojej firmie, takie jak numery telefonów, adresy witryn internetowych, adresy e-mail itp.
 • Użytkownicy mogą dzwonić do działu pomocy w celu uzyskania zapytań dotyczących produktów lub usług.
 • Twój zespół marketingowy może zbierać różne dane potencjalnego klienta z połączeń telefonicznych, e-maili i ścieżek kliknięć w witrynie.
 • Zespół ds. sprzedaży lub marketingu może zaprojektować spersonalizowane oferty produktów lub usług dla przychodzących klientów i szybko pozyskać zamówienia i kontrakty.

Wpływ najnowszej aktualizacji wyszukiwania lokalnego Google

W listopadzie 2021 r. Google wdrożyło aktualizację algorytmu o nazwie Aktualizacja w sąsiedztwie dotycząca wyników wyszukiwania lokalnego. Ta aktualizacja zrównoważyła czynniki rankingowe odpowiedzialne za generowanie lokalnych wyników wyszukiwania.

Google poprosił firmy, aby nadal stosowały najlepsze lokalne praktyki SEO, aby pozycjonować się w wyszukiwaniach „W pobliżu mnie”. Uwzględniono również główne czynniki rankingowe do generowania lokalnych wyników wyszukiwania. Czynniki to:

#1. Trafność: oznacza, jak trafny jest profil Twojej firmy w porównaniu z wyszukiwanym hasłem. Jeśli profil Twojej firmy koncentruje się na cieście czekoladowym, będzie miał większą szansę na umieszczenie go w rankingu dla tego samego zapytania w porównaniu z profilem, który koncentruje się na cieście truskawkowym.

#2. Odległość: Google uwzględni również odległość lokalizacji Twojej firmy od lokalizacji wymienionej w wyszukiwaniu. Najbliższe firmy będą miały wyższy priorytet w lokalnych wynikach wyszukiwania.

#3. Wyeksponowanie: to, jak popularna lub znana jest Twoja firma, będzie również brane pod uwagę podczas umieszczania jej w wynikach wyszukiwania. Im bardziej popularna jest Twoja firma (na podstawie ocen i recenzji), tym większa szansa na wpisanie lokalnego wyszukiwania.

Ponieważ waga każdego czynnika została ponownie zrównoważona, a Google nigdy nie ujawnia dokładnej wagi każdego czynnika rankingowego, ponowne zrównoważenie wysiłków jest najlepszym sposobem odpowiedzi na tę aktualizację.

Jeśli chcesz służyć swojej lokalnej społeczności za pomocą swojej firmy, dostosowanie firmy do wyszukiwania „W pobliżu mnie” powinno być Twoim priorytetem. Oto kilka wskazówek, które warto wypróbować, aby odnieść sukces w wyszukiwaniu lokalnym w Google:

Utwórz profil Google Moja Firma

Pierwszym krokiem do osiągnięcia doskonałości w wyszukiwaniu „W pobliżu mnie” jest posiadanie strony profilu firmy Google dla Twojej firmy. Ten profil to bezpłatne narzędzie Google, które przedsiębiorcy z małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacje non-profit mogą wykorzystać do promowania swoich firm w Mapach Google i wyszukiwarce Google.

Wszystkie dane, które wpisujesz we wpisie w profilu firmy Google, powinny być aktualne i dokładne. W przeciwnym razie Google nie wyświetli nazwy Twojej firmy, gdy ktoś poprosi o usługę „W pobliżu mnie”, którą zapewnia Twoja firma. Ponadto oferuje klientom dodatkowe informacje, które pomagają im zdecydować, czy chcą wybrać Twoją firmę, czy nie.

Obrazy geokodowe

Dodanie niezbędnych informacji nie wystarczy do wyszukiwania „W pobliżu mnie”; musisz również dodać odpowiednie zdjęcia. Często potencjalni klienci przeglądają obrazy, aby uzyskać jasny obraz Twoich produktów, usług lub firmy jako całości.

Z tego powodu nigdy nie używaj zdjęć stockowych i prezentuj swoją firmę za pomocą oryginalnych zdjęć sklepu, personelu, produktów i menu (jeśli jesteś właścicielem restauracji). Nie zapomnij również dodać dokładnych i zoptymalizowanych tagów alt i tagów tytułowych do zdjęcia. Używanie docelowych słów kluczowych jako tagów alt i title zwiększa Twoje szanse na pozycję w wyszukiwaniu lokalnym.

NAP i pozytywne recenzje

NAP oznacza nazwę, adres i numer telefonu. Profil Twojej firmy w Google powinien zawierać te trzy informacje w formacie indeksu, który każdy może łatwo odczytać. Dodaj godziny otwarcia, adres URL witryny i poprawną kategorię działalności.

We wszystkich wykazach znajduje się sekcja recenzji, którą klienci sprawdzają przed przejściem do firmy lub firmy. Im więcej pozytywnych recenzji zbierzesz, tym więcej osób zainteresuje się Twoją firmą. Oprócz proszenia lojalnych klientów o dobre oceny i recenzje, odpowiadaj na wszystkie recenzje, aby pokazać, że jesteś aktywny.

Zabytki i nazwy okolic

Wiele firm cieszy się popularnością w świecie offline pod inną nazwą. Jeśli tak jest w przypadku Twojej firmy, musisz uwzględnić ją w lokalnych wynikach wyszukiwania. To z pewnością pozytywnie wpłynie na lokalny ranking. Jeśli Twój sklep jest oficjalnie znany jako Pizza World, ale lokalni mieszkańcy nazywają go Henry’s Pizza, musisz również dodać drugie imię do profilu swojej firmy.

Co więcej, nie zapomnij dodać punktów orientacyjnych dla swojego sklepu lub firmy. Jeśli ktoś z okolicy chce Cię odwiedzić osobiście, punkt orientacyjny ułatwi mu dotarcie do Ciebie.

Kotwica geograficzna

Jeśli chcesz, aby Twoja firma znalazła się w czołówce rankingów wyszukiwań „W pobliżu mnie”, konieczne jest uzyskanie odpowiednich i wiarygodnych linków zwrotnych dla bogatego geograficznie tekstu kotwicy. Pomoże Ci to poprawić rankingi Twojej firmy w wyszukiwarce lokalnej Google.

Na przykład, jeśli chcesz uszeregować wyszukiwania „W pobliżu mnie” dla „najlepszych restauracji w pobliżu wieży Eiffla”, musisz uzyskać linki zwrotne z innych witryn w tekście zakotwiczenia, takim jak „najlepsze restauracje w Paryżu”, „restauracje w pobliżu wieży Eiffla”, „ najlepsze restauracje w pobliżu Wieży Eiffla” i podobne.

Dodanie sekcji bloga do swojej witryny i regularne publikowanie odpowiednich artykułów zwiększa Twoje szanse na wyższą pozycję w wyszukiwaniach „W pobliżu mnie”. W ten sposób możesz szybko uzyskać wewnętrzne linki do swoich stron docelowych na preferowane słowa kluczowe.

Możesz używać tych blogów do promowania swoich produktów lub firmy, jednocześnie informując czytelników o swoich najnowszych produktach. Tutaj możesz również publikować wywiady z niektórymi influencerami promującymi Twoją firmę lub artykuły informacyjne, które odpowiadają na często zadawane pytania użytkowników dotyczące Twoich usług.

Strony internetowe przyjazne dla urządzeń mobilnych

W połowie 2019 r. Google wdrożył strategię indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych. Oznacza to, że Google będzie traktować priorytetowo witryny responsywne lub przyjazne dla urządzeń mobilnych. Powód tej zasady jest prosty — większość wyszukiwań w Google odbywa się z urządzeń mobilnych.

Aby w pełni to wykorzystać, musisz mieć responsywne witryny internetowe, które oferują spersonalizowane wrażenia dla osób uzyskujących dostęp z dowolnego urządzenia. Nie używaj też oddzielnych adresów URL dla witryny na komputery i witryny mobilnej. W takim przypadku mobilny adres URL zostanie zindeksowany jako pierwszy.

Oznaczenia schematu

Jednym z przydatnych sposobów wyróżnienia swojej firmy na tle konkurencji jest znacznik schematu. Umożliwia wyszukiwarkom takim jak Google pozyskiwanie informacji o Twojej firmie i wyświetlanie ich jako fragmentów rozszerzonych. Fragment zawierający wszystkie niezbędne dane (adres, dane kontaktowe, godziny pracy) to wszystko, czego potrzebujesz, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

Aby zapewnić dokładność i wyświetlanie w Panelu wiedzy, dodaj znaczniki schematu strony głównej. Jednak w znacznikach schematu uwzględnij tylko dane, które chcesz wyświetlić na stronie sieci Web.

Twórz strony dla wszystkich lokalizacji, w których działa Twoja firma

Jeśli prowadzisz firmę w wielu lokalizacjach, możesz umieścić wszystkie adresy na jednej stronie, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Cóż, może to wpłynąć na Twoją lokalną wizytówkę. Dlatego powinieneś mieć indywidualne strony docelowe, które zawierają informacje o każdej lokalizacji, takie jak adres, personel i godziny otwarcia.

Nawet jeśli masz oddziały w wielu krajach lub różnych miejscach w tym samym mieście, powinieneś przestrzegać tej wskazówki.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwania głosowego „W pobliżu mnie”

Wzrost popularności wyszukiwania głosowego oznacza, że ​​firmy muszą odpowiednio zoptymalizować swoją lokalną strategię wyszukiwania. Powodem jest to, że sposób wyszukiwania werbalnego i pisania na klawiaturze bardzo się różni. Ludzie często używają nieformalnego języka i zadają pytania w formie pełnych pytań, gdy pytają inteligentnych asystentów domowych, takich jak Alexa, Siri i Google Home.

Na przykład, pytając ustnie, możesz powiedzieć, gdzie mogę uzyskać najlepsze usługi manicure „Near Me”, podczas gdy możesz napisać „najlepszy manicure „Near Me” w formacie czcionek. Dlatego SEO wyszukiwania głosowego dla wyszukiwania lokalnego jest niezbędne, ponieważ zapewni Ci więcej potencjalnych klientów.

Wniosek

W tym artykule omówiono wszystkie podstawy wyszukiwania „W pobliżu”. Teraz, gdy wiesz, jak ważne jest lokalne SEO i jak możesz zoptymalizować profil swojej firmy, aby uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwaniach „W pobliżu mnie”, zaimplementuj je, aby Twoja firma rozwijała się.

Możesz również wypróbować te najlepsze w branży interfejsy API SEO, aby w pełni wykorzystać SEO.

x