Skrzynka pocztowa dla Androida jest dostępna dzięki gestom przesuwania i inteligentnemu wyszukiwaniu

Po miesiącach spekulacji i dokuczania Dropbox w końcu uruchomił swojego popularnego klienta poczty Mailbox dla systemu operacyjnego Android. Pierwotnie zaprojektowany dla iOS, Mailbox został dodany do zawsze lukratywnego portfolio Dropbox w 2013 roku, kiedy firma działająca w chmurze nabyła go za nie mniej niż 100 milionów dolarów. Od tego czasu Dropbox pracował nad swoją wersją na Androida, która została wreszcie opublikowana w Google Play jako darmowe pobieranie. Wygląda na to, że warto było czekać, ponieważ zamiast prostego portu iOS, wariant Androida zawiera raczej kilka naprawdę przydatnych funkcji, z których najbardziej godnym uwagi jest „ Automatyczne przesuwanie ”, które nie tylko umożliwia archiwizowanie niechcianych wiadomości e-mail za pomocą prosty gest machnięcia, ale także automatycznie archiwizuje podobne wiadomości, które otrzymujesz w przyszłości. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszą pełną recenzją.

Oryginalna skrzynka Mailbox na iOS wprowadziła różnorodne funkcje zarządzania pocztą e-mail, które odniosły natychmiastowy sukces i na szczęście wersja na Androida zawiera je wszystkie. Po uruchomieniu Mailbox natychmiast wyświetla monit o zalogowanie się na konto Dropbox, a gdy to zrobisz, możesz zalogować się na swoje konto Gmail lub iCloud, aby rozpocząć. Użytkownicy Yahoo lub Outlooka mogą chwilę poczekać, aż Dropbox doda obsługę tych dwóch w przyszłych aktualizacjach.

Po krótkiej synchronizacji z kontem Dropbox i wprowadzającym kreatorze, który poprowadzi Cię przez funkcje gestów aplikacji (więcej na ten temat), zostaniesz przeniesiony do skrzynki odbiorczej. Mailbox na Androida obsługuje dobrze wyglądający interfejs. Jest dość minimalistyczny, ale może w najlepszym wydaniu. Przyciski nawigacyjne znajdują się u góry, zapewniając natychmiastowy dostęp, a przeciągnięcie w dół odświeża listę. To powiedziawszy, jeśli znasz aplikację Gmail na swoim Androidzie, nie będziesz miał trudności z przystosowaniem się do Mailbox.

Mailbox_Zaloguj się Mailbox_Main

Podobnie po otwarciu wiadomości możesz szybko odpowiedzieć na nią, przesłać ją dalej, a także zarchiwizować lub usunąć wiadomość bez żadnych kłopotów.

Główną funkcją skrzynki pocztowej są różne elementy sterujące gestami przesuwania, które ułatwiają porządkowanie wiadomości; to jest przesunięcie w prawo, długie przesunięcie w prawo, przesunięcie w lewo i długie przesunięcie w lewo. Różnica między prostymi i długimi przesunięciami polega na tym, że oba wykonują inną akcję. Na przykład przesunięcie palcem po wiadomości do połowy w prawo powoduje jej archiwizację, a przesunięcie do końca w prawo powoduje przeniesienie jej do kosza. Archiwizacja pomaga unikać spamerskich wiadomości e-mail. Kiedy archiwizujesz wiadomość, włącza się funkcja Auto-swipe Mailbox, która pozwala jej nauczyć się wzorców dotyczących tego, czego nie chcesz widzieć, i automatycznie unika powiadamiania o tych wiadomościach w przyszłości.

Mailbox_Read Mailbox_Archive Mailbox_Trash

Podobnie, przesunięcie do połowy w lewo pozwala dodać ten e-mail do listy „Przeczytaj później”. Możesz jednak wybrać porę, w której chcesz ją przeczytać, na przykład później dzisiaj, jutro lub wieczorem. Gdy stukniesz wiadomość e-mail i przeciągniesz ją do końca w lewo, efekt będzie zupełnie inny; umożliwia dodanie tej wiadomości do niestandardowych list (do przeczytania, kupienia lub obejrzenia). Wybrane listy niestandardowe można łatwo utworzyć na ekranie preferencji aplikacji.

Mailbox_Read Later Mailbox_Read kiedy Mailbox_List

Skrzynka pocztowa umożliwia przechodzenie do różnych obszarów, takich jak lista archiwów, kosz, wysłane i przeczytane listy z szuflady nawigacji. Oferuje superszybką funkcję wyszukiwania, która pozwala szybko znaleźć konkretny e-mail według adresu, nazwy, tematu lub innego podobnego słowa kluczowego.

Mailbox_Choose list Mailbox_Sidemenu Mailbox_Search

Ogólnie rzecz biorąc, Mailbox na Androida to genialny klient poczty e-mail, który oferuje mnóstwo funkcji i atrakcyjny interfejs użytkownika. Dropbox pracuje również nad wersją komputerową, którą firma planuje uruchomić w najbliższych tygodniach.

Zainstaluj skrzynkę pocztową ze Sklepu Play

x