Slack dla komputerów stacjonarnych i sieci Web przechodzi w tryb ciemny – oto jak go włączyć

Miesiące po wprowadzeniu na Androida, iPhone’a i iPada Slack wprowadził tryb ciemny do swojego aplikacje komputerowe i internetowe w systemie Windows, macOS i Linux. Motyw jest połączeniem czerni i szarości z białym tekstem, dzięki czemu jest łatwy do odczytania przez cały dzień pracy.

W chwili pisania tego tekstu Slack stwierdza, że ​​musisz ręcznie włączyć tryb ciemny. W przyszłej aktualizacji usługa powinna mieć możliwość automatycznego przełączania się między trybem jasnym i ciemnym na podstawie ustawień systemu operacyjnego.

Uwaga: tryb ciemny pozostanie zależny od urządzenia. Oznacza to, że jeśli włączysz tryb ciemny na swoim smartfonie, tryb ciemny na pulpicie nie włączy się automatycznie i odwrotnie.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację komputerową Slack lub odwiedź witrynę obszar roboczy w Internecie. Następnie kliknij nazwę swojego obszaru roboczego znajdującą się u góry lewego paska bocznego.

Slack for Desktop Kliknij nazwę obszaru roboczego

Wybierz „Preferencje” znajdujące się w górnej części wyskakującego menu.

Slack for Desktop Kliknij Preferencje

Na następnym ekranie kliknij „Motywy”, a następnie wybierz „Ciemny”. Spowoduje to odwrócenie większości kolorów, sprawiając, że jasne i białe kolory będą czarne, a ciemne i czarne kolory – białymi.

Slack for Desktop Click Themes, a następnie kliknij Dark

Uwaga: z nieznanych powodów niektórzy użytkownicy zgłaszają, że opcja „Motywy” jest ukryta w menu „Pasek boczny” ich aplikacji komputerowych i internetowych. Jeśli nie widzisz od razu opcji menu „Motywy”, poszukaj jej na „Pasku bocznym”.

Po włączeniu trybu ciemnego możesz dodatkowo dostosować motyw paska bocznego Slacka. Wbudowane opcje kolorów powinny być dostępne bezpośrednio w sekcji trybu ciemnego.

Slack for Desktop Dostosuj motyw paska bocznego

Tryb ciemny niekoniecznie przedłuży żywotność baterii, jeśli pracujesz z laptopa, ale wygląda lepiej niż kilka jasnych białych pikseli, jeśli nas o to poprosisz.