12/05/2021

Nowe funkcje Firefoksa 41 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Udostępnij teraz w social media:

Firefox 41 trafił na stabilny kanał i jest sporo zmian dla użytkowników końcowych. aktualizacja zawiera zwykłe poprawki bezpieczeństwa i kilka nowych rzeczy dla programistów, ale najważniejsze są funkcje, które zostały wprowadzone dla użytkowników końcowych. Kilka wersji temu Firefox wprowadził Hello, wbudowane narzędzie do rozmów głosowych i wideo, i brakowało mu opcji komunikatora dla każdego, kto może używać wolnego połączenia. W przeglądarce Firefox 41 opcja wiadomości błyskawicznych nie została zintegrowana z przeglądarką Firefox Hello. Ponadto użytkownicy mogą ustawić zdjęcie profilowe dla swojego konta Firefox. Nie będzie widoczne nigdzie w przeglądarce, chyba że przejdziesz do strony Opcje, ale jest tam i prawdopodobnie pomoże użytkownikom na innych platformach i forach Mozilli. Dla Android; Menedżer logowania został nieco ulepszony. Użytkownicy mogą wyszukiwać i wybierać dane logowania, jeśli nie zostaną one prawidłowo wypełnione automatycznie, oraz mogą edytować zapisane dane logowania, jeśli są one nieprawidłowo zapisane. Wreszcie, wpisując wyszukiwanie w pasku wyszukiwania, użytkownicy mogą w locie wybrać usługę, którą chcą wyszukiwać.

Sprawdź -   Najlepsza sieć VPN dla Węgier w celu ochrony bezpłatnej wypowiedzi i prywatności

Firefox na komputery stacjonarne

IM W przeglądarce Firefox Hello

Kiedy zaczynasz rozmowę w Firefox Hello, pole wejściowe na samym dole umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, które pojawią się pod obrazem z kamery na żywo. Interfejs użytkownika wymaga pracy i wydaje się być nieco błędny, ponieważ opcja wiadomości błyskawicznych nie zawsze się pojawia i musisz wyjść i wrócić do rozmowy, aby ją odzyskać.

ff41-hello-IM

Ustaw zdjęcie profilowe Firefoksa

Kliknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu okna przeglądarki Firefox i kliknij swoje konto (lub zaloguj się, jeśli nie jesteś zalogowany). Kliknięcie swojego konta przeniesie Cię do about: preferences # sync, gdzie możesz dotknąć pustego obszaru obrazu profilu i załadować obraz, zabrać się za pomocą kamery internetowej lub zaimportować go z Gavatar. Będziesz mógł skalować i obracać obraz.

Sprawdź -   Jak ukryć pasek zadań aplikacji Teams Meeting Control

obraz-profilu-ff41

Oto, jak to wygląda po ustawieniu;

ff41-profile-image1

Firefox dla systemu Android

Wyszukaj ręcznie dane logowania

To coś, co istniało w przeglądarkach na komputery stacjonarne od wieków, gdzie możesz w locie wybrać, jakie informacje autouzupełniania mają zostać dodane do pola. Jest to przydatne, ponieważ witryny internetowe często nie identyfikują poprawnie pól formularzy w taki sposób, aby przeglądarki mogły je odczytać i wypełnić. Dzięki temu możesz wybrać z dostępnych informacji, które chcesz wypełnić.

ff41-overlay-pw

Wybierz dostawcę wyszukiwania z panelu wyszukiwania

Kiedy wpiszesz coś do przeszukania na pasku wyszukiwania, będziesz mógł zobaczyć wszystkie wyszukiwarki dodane do Firefoksa i dotykając jednej z nich, twoje zapytanie zostanie wysłane do tego dostawcy. Jest to łatwiejsze niż przejście do wybranego dostawcy wyszukiwania, a następnie wykonanie wyszukiwania.

Sprawdź -   Google Keep - Czytaj tekst w obrazach, ustawienia listy, kosz na notatki

dostawcy wyszukiwania ff41

W tej wersji jest oczywiście wiele innych funkcji, takich jak funkcja przeciągnij, aby zamknąć dla kart otwartych w przeglądarce Firefox, ale jest dostępna tylko na tabletach z Androidem. Możesz przeczytać pełne informacje o wersji dla Firefox na komputer i Firefox dla Androida uczyć się więcej.

Pobierz przeglądarkę Firefox 41 na komputer

Pobierz Firefoksa ze sklepu Google Play

x