Udostępnij teraz w social media:

Windows 11 ma pojawić się jeszcze w tym roku. Ta oś czasu może, ale nie musi być prawdziwa, ale firma Microsoft wydała minimalne wymagania sprzętowe dla systemu operacyjnego. Wydali również, a następnie usunęli aplikację do sprawdzania kondycji, która sprawdzała system pod kątem zgodności z systemem Windows 11.

Użytkownicy, którzy chcą uruchomić system Windows 11 na swoim obecnym systemie, zamiast kupować nowy, mają podstawowe wymagania, aby kontynuować, lub mogą spróbować zainstalować wersję beta, która powie im, czy ich system jest zgodny z systemem operacyjnym.

Dlaczego nie Windows 11?

Minimalne wymagania sprzętowe i kontrola zgodności są przydatne, ale wielu użytkowników uważa, że ​​ich systemy są nadal oznaczane jako niezgodne z nowym systemem operacyjnym, mimo że spełniają wymienione wymagania.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać pliki według słów kluczowych w Spotlight na macOS

Komponent sprzętowy, który powoduje, że system jest niezgodny z systemem Windows 11, nigdy nie jest wymieniony. Użytkownicy na ogół muszą sami to rozgryźć, dlatego właśnie pojawia się system Windows 11.

Dlaczego nie Windows 11 to darmowy skrypt do sprawdzania kondycji innej firmy o otwartym kodzie źródłowym, który informuje, w odniesieniu do komponentów, dlaczego system może nie być zgodny z systemem Windows 11.

Użyj Dlaczego nie Windows 11?

Aby skorzystać z funkcji Dlaczego nie systemu Windows 11, wykonaj następujące kroki.

Pobierz Dlaczego nie Windows 11 z Github.
Uruchom plik EXE.
Zezwól skryptowi na skanowanie systemu.
Komponenty sprzętowe, które nie są kompatybilne, zostaną wyróżnione z powodu.

Dlaczego nie wymagania i ograniczenia systemu Windows 11?

Dlaczego nie system Windows 11 ma pewne podstawowe wymagania dotyczące jego działania.

Sprawdź -   Dlaczego system Windows 10 mówi, że Twoja sieć Wi-Fi „nie jest bezpieczna”

Skrypt będzie działał w systemie Windows 8.1 i jest zgodny z najnowszą wersją systemu Windows 10
Skrypt nie będzie działał w systemie Windows 7.
W systemie Windows 8.1 może nie być w stanie dokładnie sprawdzić obsługi DirectX 12, która jest wymagana dla funkcji HDR, ale nie blokuje instalacji systemu Windows 11.
W systemie Windows 10 aplikacja będzie działać tylko w systemie 64-bitowym.
W systemie Windows 8.1 aplikacja będzie mogła działać zarówno w systemie 32-bitowym, jak i 64-bitowym.

Dokładność wyniku

Dlaczego nie Windows 11 jest dość dokładny. Powinieneś wiedzieć, że gdy system Windows 11 powie ci, że system nie jest kompatybilny podczas procesu aktualizacji, nie zawsze jest pewne, że system operacyjny nie będzie na nim działał. Może nie być w stanie uruchomić wszystkich funkcji systemu Windows 11, ale jeśli masz nieco nowy sprzęt, powinien działać bez żadnych problemów.

Sprawdź -   Jak grać w Psychonauts na Linuksie

Weź przykład skryptu uruchomionego w systemie z systemem Windows 11, a zobaczysz, że procesor jest oflagowany jako powód, dla którego system może nie być kompatybilny. Dlatego system Windows 11 również może to oznaczać, ale jak widać, system operacyjny działa dobrze.

Wniosek

Dlaczego nie system Windows 11 pomoże ci dowiedzieć się, co uniemożliwia systemowi uruchomienie systemu Windows 11. W niektórych przypadkach możesz rozwiązać problem, np. jeśli wyłączyłeś bezpieczny rozruch, możesz go włączyć i będziesz w stanie zainstalować system operacyjny. W innych przypadkach może być konieczna aktualizacja sprzętu, np. jeśli nie masz układu TPM lub jeśli układ TPM nie jest w wersji 2.0 (lub nowszej).