Szybko obsługuj pocztę za pomocą akcji przeciągania aplikacji poczty Outlook

Jeśli korzystasz z poczty e-mail na telefonie, operacje przesuwania mogą pomóc Ci szybciej przeglądać skrzynkę odbiorczą. Oto, jak z nich korzystać w Outlooku i jak je zmienić, jeśli ustawienia domyślne nie działają.

Aby przesunąć wiadomość e-mail w programie Outlook, umieść palec na wiadomości e-mail i przesuń ją w prawo („przesuń w prawo”) lub w lewo („przesuń w lewo”). Domyślnie przesuwanie w prawo usuwa wiadomość e-mail (przenosi ją do folderu Elementy usunięte), a przesuwanie w lewo przenosi wiadomość e-mail do folderu Archiwum. To może ci wystarczyć, w takim przypadku dziękujemy za przeczytanie tego bardzo krótkiego artykułu i mamy nadzieję, że był przydatny.

Jeśli jednak chcesz zmienić domyślne czynności przeciągania – lub całkowicie je wyłączyć – czytaj dalej. Istnieje kilka różnych akcji przesuwania, które możesz wybrać w programie Outlook:

Usuń: przenosi wiadomość e-mail do folderu Elementy usunięte.
Archiwum: przenosi pocztę do folderu Archiwum.
Oznacz jako przeczytane: oznacza wiadomość e-mail jako przeczytaną, ale nie robi nic więcej.
Przenieś do folderu: Wyświetla listę folderów skrzynki pocztowej, aby można było przenieść wiadomość e-mail.
Flaga: dodaje flagę zadania do wiadomości e-mail.
Harmonogram: ukrywa wiadomość e-mail do określonego czasu.
Czytaj i archiwizuj: oznacza wiadomość e-mail jako przeczytaną, a następnie przenosi ją do folderu Archiwum.
Brak: skutecznie wyłącza operację przesuwania.

Możesz zastosować dowolne z tych działań do przesunięcia w lewo lub w prawo, a nawet zastosować tę samą akcję do przesunięcia w lewo i w prawo. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz przesuwania palcem i chcesz zmienić przesunięcie w lewo i w prawo na „Brak”.

Aby zmienić ruchy przesuwania, dotknij menu hamburgera w lewym górnym rogu aplikacji.

W lewym dolnym rogu kliknij ikonę „Ustawienia”.

Zębatka Ustawienia

W sekcji Poczta u góry kliknij „Opcje przesuwania”.

Plik

Spowoduje to wyświetlenie bieżących operacji przesuwania. Zamierzamy zmienić akcję „Przesuń w prawo”, dotykając dużej opcji „ZMIEŃ” po prawej stronie.

Domyślne akcje przesunięcia i opcja Zmień

Spowoduje to wyświetlenie opcji przesuwania. U góry informuje, czy zmieniasz opcję „Przesuń w prawo”, czy „Przesuń w lewo”, i podświetli aktualnie skonfigurowaną akcję przesunięcia. Zamierzamy zmienić nasze działanie na „Harmonogram”, dotykając go.

Opcje przesuwania pokazujące bieżącą akcję i wszystkie możliwe akcje

Spowoduje to zamknięcie tego panelu i powrót do opcji przesuwania, gdzie zobaczysz, że akcja zmieniła się na „Harmonogram”.

Kiedy wracamy do skrzynki odbiorczej i przesuwamy w prawo, pojawia się akcja Zaplanuj.

Akcja Zaplanuj stosowana do wiadomości e-mail w Skrzynce odbiorczej

To wszystko. W każdej chwili możesz zmienić swoje działania przesuwania. Jeśli obawiasz się, że możesz przenieść lub usunąć wiadomość e-mail, nie zdając sobie z tego sprawy, program Outlook udostępnia opcję Cofnij akcję przenoszenia przez pięć sekund po przesunięciu. (Będzie to wyświetlane również po usunięciu wiadomości e-mail, ponieważ usunięcie wiadomości e-mail powoduje przeniesienie jej do folderu Elementy usunięte).

Opcja Cofnij, która jest wyświetlana po przeniesieniu wiadomości

Kilka przydatnych wskazówek:

Akcja Archiwizuj, która jest domyślną akcją przesunięcia w lewo, nie oznacza wiadomości e-mail jako przeczytanych. To świetnie, jeśli chcesz przenieść nieprzeczytaną pocztę do archiwum w celu późniejszego przeczytania, ale jeśli chcesz oznaczyć ją jako przeczytaną, a następnie przenieść, musisz zmienić działanie przesunięcia w lewo na „Odczyt i archiwizuj”.
Opcja Harmonogram działa tylko w skrzynce odbiorczej. Uwielbiamy tę funkcję, ponieważ ukrywa ona Twoją pocztę do czasu wybranego przez Ciebie, co jest świetne do szybkiego usuwania rzeczy z widoku bez utraty ich śledzenia. Harmonogram jest doskonałym przykładem tego, jak pozwolić technologii robić nudne rzeczy (pamiętając, aby zająć się pocztą w późniejszym terminie), dzięki czemu możesz zająć się interesującymi rzeczami (czymś innym niż przypominanie sobie o wysłaniu wiadomości e-mail w przyszłym tygodniu).

Ogólnie rzecz biorąc, klient Outlook i aplikacja internetowa mają znacznie większą moc i funkcjonalność niż aplikacja mobilna, jak można się spodziewać. Ale operacje przesuwania, zwłaszcza gdy używasz tabletu lub monitora z ekranem dotykowym, to jedna z rzeczy, które zdecydowanie chcielibyśmy zobaczyć w następnej iteracji klienta Outlook i aplikacji internetowej.

x