Twórz linki wewnętrzne za pomocą 10 najlepszych wtyczek WordPress

Budowanie linków jest jednym z kluczowych elementów skutecznej strategii SEO. Podobnie jak zewnętrzne linki zwrotne, linki wewnętrzne są również niezbędne do budowania linków.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy rozwijasz witrynę z produktami SaaS, tworzenie wartościowych treści to tylko jedna część historii. Ważne jest, aby stale budować linki wokół treści, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Chociaż SEO udaje się uzyskać linki zwrotne z witryn o wysokim autorytecie domeny, zaniedbują znaczenie linkowania wewnętrznego w swojej witrynie.

Ten artykuł pokaże Ci, jak ważne jest budowanie linków wewnętrznych i jak możesz zautomatyzować proces budowania linków wewnętrznych za pomocą wtyczek WordPress.

Linki wewnętrzne mają wyższą wartość w rankingu i są uważane za istotne dla wyszukiwarek. Jest to proces przekazywania wystarczającej ilości soku linków w witrynie i łączenia różnych postów w celu poprawy trafności treści.

Ponieważ trafność jest czynnikiem rankingowym, budowanie wewnętrznych linków pomaga botom wyszukiwarek indeksować i indeksować nowo opublikowane odpowiednie treści. Im więcej masz linków wewnętrznych, tym bardziej Twoja witryna jest postrzegana jako witryna autorytatywna na dany temat.

Oto kilka korzyści z budowania linków wewnętrznych:

  • Poprawia SEO: Przekazywanie soku linków do odpowiedniej treści witryny pomaga poprawić SEO.
  • Indeksowanie witryny: linki wewnętrzne usprawniają proces nawigacji w witrynie dla botów wyszukiwarek i poprawiają widoczność w wyszukiwarkach.
  • Dystrybucja ruchu: Tworzenie wewnętrznych linków pomaga dystrybuować ruch i kierować użytkowników do starych opublikowanych postów i artykułów w Twojej witrynie.

Teraz, gdy już wiesz, jak ważne jest budowanie linków wewnętrznych, nadszedł czas, aby sprawdzić, w jaki sposób wtyczki WordPress mogą pomóc w budowaniu linków.

Jak wtyczki WordPress mogą pomóc w budowaniu linków?

Sprawdzanie każdego artykułu i znajdowanie słów kluczowych w celu dodania możliwości linkowania wewnętrznego pochłonie znaczną część Twojego czasu.

Zamiast ręcznie tworzyć linki wewnętrzne, korzystanie z wtyczek WordPress do tworzenia linków wewnętrznych ma swoje zalety.

Wtyczki WordPress z linkami wewnętrznymi pomogą Ci szybciej tworzyć linki wewnętrzne i sprawią, że Twoja witryna będzie bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek. W ten sposób skonfigurujesz linki wewnętrzne w postach, stronach i kategoriach bloga oraz będziesz mieć lepszą kontrolę nad linkami wewnętrznymi w swojej witrynie.

Oto kilka powodów, dla których warto używać wtyczek WordPress z linkami wewnętrznymi:

  • Oszczędza czas: ręczne tworzenie linków wewnętrznych może zająć dużo czasu.
  • Możliwości linków: Zawsze można przegapić ważne okazje do linków podczas pracy z zespołem pisarzy.
  • Wykorzystanie sztucznej inteligencji: Wiele narzędzi i wtyczek wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania wewnętrznych linków, które dodają wartość kontekstową, która może być bardziej precyzyjna niż techniki SEO.
  • Automatyczne osadzanie: nawet jeśli stale dodajesz nowe treści do swojej witryny, większość z tych wtyczek zajmie się automatycznym osadzaniem linków wewnętrznych.

Powiedziawszy to, zacznijmy od naszej listy najlepszych wtyczek WordPress z linkami wewnętrznymi.

LinkSzept

Link Whisper to popularne narzędzie WordPress, które pomaga dodawać linki wewnętrzne bez ręcznego ich tworzenia. Automatycznie sugeruje odpowiednie linki wewnętrzne, gdy piszesz swój artykuł w WordPressie, korzystając z funkcji sztucznej inteligencji.

Możesz także sprawdzić raporty dotyczące linków, które zawierają wgląd w linki wewnętrzne i zewnętrzne dla konkretnego artykułu. Mają też wtyczkę premium, która automatycznie pozwala dodawać wiele linków do wszystkich postów bez edytowania każdego posta.

Niektóre z ich popularnych funkcji premium obejmują automatyczne łączenie, zbiorczą zmianę linków, sprawdzanie uszkodzonych linków i docelowe słowa kluczowe z wtyczek SEO, takich jak Yoast, RankMath i inne wtyczki SEO.

LinkWhisper zapewnia ustawienia umożliwiające dopracowanie wewnętrznej procedury budowania linków i ignorowanie niektórych słów lub fraz, aby wyglądały naturalnie dla robotów wyszukiwarek.

Rankmath

RankMath to popularna wtyczka SEO, która oferuje funkcje śledzenia linków i wiele innych funkcji związanych z SEO w jednej wtyczce. Jest bezpłatny w repozytorium wtyczek WordPress i został pobrany ponad milion razy.

Na swojej stronie RankMath wspomniał, że doda funkcję Internal Link Builder, która automatycznie tworzy wewnętrzne linki pasujące do podanych słów kluczowych. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas na ręcznym tworzeniu linków wewnętrznych i automatycznie doda linki w nadchodzących nowych postach.

Wszystko, co mają teraz, to funkcja licznika linków, która pokazuje liczbę linków wewnętrznych, zewnętrznych i przychodzących w panelu postów. Pomaga uzyskać wgląd w linki wewnętrzne bez wchodzenia indywidualnie w każdy post.

Siteseeer.io

Wcześniej Zyppy, teraz przemianowany na SiteSeer, to oprogramowanie oparte na SEO, które pomaga dostarczać sugestie SEO, takie jak zoptymalizowane tytuły, ulepszanie linków wewnętrznych i uzyskiwanie dokładnych analiz na temat najskuteczniejszych słów kluczowych.

SiteSeer zapewnia potężną funkcję wewnętrznego audytu linków, która przeszukuje całą witrynę i analizuje linki na podstawie różnych parametrów.

Na przykład sprawdza rozmieszczenie linków, zakotwiczone teksty, linki wychodzące oraz liczbę linków obecnych w poszczególnych fragmentach treści. Na podstawie tych parametrów znajdziesz zalecenia dotyczące dodawania linków wewnętrznych i optymalizacji ogólnej wydajności SEO.

Daext to bezpłatna wtyczka do linków, która pomaga dodawać wewnętrzne linki do twoich postów i zawartości strony.

Działa poprzez automatyczną konwersję zdefiniowanych słów kluczowych na linki. Możesz dostosować ustawienia dopasowania słów kluczowych i wybrać słowa kluczowe na podstawie różnych parametrów.

Na przykład możesz wybrać słowa kluczowe w zależności od pozycji słowa kluczowego, rozróżniania wielkości liter, takich jak wielkie lub małe litery, sprawdzić konkretny znak lub słowo występujące przed słowem kluczowym i nie tylko.

Wtyczka Daext oferuje również metodę Random Prioritization do losowania linków na podstawie postów. Zapewnia lepszą dystrybucję autolinków, ale zachowuje ten sam priorytet.

Internal Link Juicer to wtyczka freemium do automatycznych linków wewnętrznych dla witryn WordPress. Jego system konfiguracji per-post pomaga dodawać linki do pożądanych słów kluczowych, poprawiając ogólne SEO na stronie.

Jego inteligentna funkcja zastępcza zapewnia różnorodne teksty zakotwiczeń i szeroką gamę możliwych linków. Zapewnia to również naturalne zachowanie linkowania.

Linkowanie stron nie musi być wykonywane ręcznie za każdym razem, gdy piszesz nowy post. Automatycznie zbuduje linki po skonfigurowaniu słów kluczowych.

Internal Link Juicer oferuje wersję Pro, która zapewnia szczegółowy widok wszystkich linków i możesz zarządzać linkami za pośrednictwem WP-CLI.

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) to bogata w funkcje wtyczka, która wykorzystuje algorytm do sprawdzania tytułów postów, tagów i niestandardowych taksonomii w celu znalezienia powiązanych treści w Twojej witrynie.

W chwili pisania tego artykułu ma ponad 100 000 aktywnych instalacji. Zamiast budować linki kontekstowe, działa poprzez dodawanie powiązanych postów pod głównym postem.

Korzystając z gotowego lub dostosowanego szablonu YARPP, możesz łatwo dodawać powiązane posty, aby przekazać wewnętrzny sok linków. Wtyczka oferuje również system buforowania do przechowywania wyników powiązanych wyszukiwań postów.

W ten sposób przekazujesz ciąg linków do innych stron z treścią i zwiększasz zaangażowanie użytkowników w swojej witrynie lub sklepie eCommerce.

SEO

Dzięki Yoast SEO możesz śledzić swój wewnętrzny proces linkowania.

Z perspektywy strony udostępnia parametr linków wewnętrznych, aby potwierdzić, czy dodajesz wystarczającą liczbę linków do treści w swojej witrynie. Poza tym narzędzie licznika linków tekstowych na pulpicie nawigacyjnym posta pokazuje całkowitą liczbę linków wewnętrznych wskazujących na post.

Jeśli jednak nadal szukasz dedykowanego narzędzia do budowania linków wewnętrznych, możesz uaktualnić do wtyczki Yoast SEO Premium.

Funkcja sugestii linków wewnętrznych Yoast SEO skanuje zawartość Twojej witryny WordPress i sugeruje linki wewnętrzne podczas pisania posta. Podczas pisania artykułu znajdziesz również inne sugestie dotyczące linków wewnętrznych na pasku bocznym Yoast.

Kluczowość

Keytunity to wyjątkowe rozwiązanie SEO, które łączy się z Google Search Console i wyświetla unikalne sugestie słów kluczowych, których szukają ludzie.

Ponieważ łączy się bezpośrednio z Google w celu uzyskania danych, możesz znaleźć możliwości unikalne dla Twojej firmy. Możesz korzystać z tych spersonalizowanych rekomendacji dotyczących treści i tworzyć atrakcyjne treści dotyczące tych tematów.

Keytunity skanuje słowa kluczowe, które próbujesz uszeregować, oraz strony powiązane ze słowami kluczowymi. Na podstawie tych danych otrzymujesz ukryte zestawy słów kluczowych, których prawdopodobnie Twój konkurent nie jest świadomy.

Wtyczka IntellyWP Inline Related Posts pomaga dodawać powiązane pola postów w treści, a nie tylko na końcu postu, jak inne wtyczki powiązanych postów. Wtyczka została zainstalowana ponad 90 000 razy w momencie pisania tego artykułu, dzięki czemu możesz zaufać autorom wtyczek za ich pracę.

Inline Related Posts automatycznie wykrywa podziały wierszy i dodaje wiele kontekstowych pól związanych z treścią w Twoich postach. Możesz wybierać spośród ponad 20 kombinacji stylów motywów i kolorów.

Dodając linki kontekstowe, wtyczka pomaga zwiększyć zaangażowanie użytkowników i zwiększyć liczbę wyświetleń stron w Twojej witrynie. Chociaż bezpłatna wtyczka wystarczyłaby na podstawowe potrzeby, mają również płatne plany, które oferują dostęp do motywów premium, nieograniczoną liczbę powiązanych skrzynek i priorytetowe wsparcie online.

Wtyczka AIOSEO

AIOSEO to popularna wtyczka SEO WordPress z ponad 3 milionami aktywnych instalacji. Wtyczka jest łatwa w użyciu i oferuje podstawowe funkcje SEO w darmowej wersji.

Wersja AIOSEO Pro oferuje funkcję asystenta linków, która pokazuje wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne linki do twoich treści na dedykowanym pulpicie nawigacyjnym. Możesz uzyskać przejrzysty widok swoich linków i zoptymalizować przepływ linków, aby poprawić widoczność wyszukiwania.

Asystent linków skanuje zawartość witryny i pomaga dodawać linki wewnętrzne z pulpitu nawigacyjnego bez wchodzenia do poszczególnych postów. Możesz skorzystać z tych sugestii linków i ulepszyć wewnętrzne linki w swojej witrynie.

AIOSEO zapewnia również raport linków, który pokazuje wszystkie informacje o wpisie, takie jak tytuł posta, data publikacji, wewnętrzne i zewnętrzne linki wskazujące na treść oraz sugestie linków.

Wniosek

Ponieważ zdecydowałeś się na WordPress, zbadaliśmy najlepsze wtyczki WordPress do tworzenia linków wewnętrznych.

Ten artykuł pozwala łatwo wybrać najlepszą wtyczkę WordPress do tworzenia linków wewnętrznych. Z czasem ta prosta strategia poprawi SEO Twojej witryny i zwiększy ruch.

Nie zapomnij sprawdzić naszej listy narzędzi do linków zwrotnych SEO, aby poprawić ogólną strategię budowania linków.