Ukrywanie minipaska narzędzi w pakiecie Office 2013

Udostępnij teraz w social media:

Microsoft dostał dużo ciepła dzięki Windows 8, a lojalni użytkownicy systemu Windows byli rozczarowani próbą innowacji firmy, ponieważ ostatecznie poświęciła ona dwie z najbardziej charakterystycznych funkcji systemu operacyjnego, ale Microsoft i jego produkty nie są wynikiem prób i błędów . Spójrz na Office 2013, a zobaczysz, że firma robi wiele rzeczy za jednym razem. Pakiet biurowy zawiera wszystko, czego możesz potrzebować do stworzenia solidnego, dobrze sformatowanego dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub prezentacji. Co więcej, zawiera również wiele opcji automatycznego wypełniania i pomocnych wyskakujących okienek, które ułatwiają formatowanie i tworzenie dokumentu lub prezentacji. To powiedziawszy, jedną z głównych niedogodności jest Mini Toolbar, który pojawia się we wszystkich aplikacjach biurowych po zaznaczeniu tekstu. Dla niektórych może to być pomocne, ale pojawia się nad tekstem i nie ma łatwego sposobu, aby go odrzucić. Możesz go jednak wyłączyć, jeśli cię to denerwuje. Oto jak.

  Jak naprawić awarie gier Steam podczas uruchamiania (pełny przewodnik)

Pasek narzędzi pojawia się w programach Excel, PowerPoint, Word, Outlook, a nawet w programie Publisher. W programie Excel, jeśli klikniesz tekst w komórce i zaznaczysz go, pojawi się pasek. We wszystkich innych aplikacjach wybranie tekstu (a nie samego kontenera tekstu) spowoduje wyświetlenie tego minipaska narzędzi.

Na szczęście Microsoft dodał proste rozwiązanie, aby go wyłączyć. Kliknij pozycję menu Plik w lewym górnym rogu. Użytkownicy starszej wersji MS Office mogą być zmuszeni do kliknięcia przycisku Office w tej samej lokalizacji. W menu Plik zobaczysz długą listę podmenu po lewej stronie, wybierz Opcje.

Otworzy się nowe okno z opcjami dostosowywania programu Word. Na karcie Ogólne w obszarze Opcje interfejsu użytkownika zostanie domyślnie włączona opcja „Pokaż minipasek opłaty drogowej przy wyborze”. Odznacz to, kliknij OK u dołu, a pasek narzędzi nie będzie się już pojawiać po zaznaczeniu tekstu. Ta sama metoda działa we wszystkich aplikacjach pakietu Office 2013 i prawdopodobnie będzie działać również w starszych wersjach pakietu Office. Nie musisz ponownie uruchamiać aplikacji pakietu Office, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

  Dlaczego system Windows nadal używa liter dla dysków?

Opcje słów

Czy jest coś, co Cię denerwuje w aplikacjach pakietu Office 2013? Daj nam znać, a możemy opublikować rozwiązanie tego problemu.

x