Usuń sugerowany kanał z YouTube


YouTube to jeden z moich ulubionych sposobów na zwlekanie. Nie mogę nawet zliczyć, ile razy widziałem świąteczną reklamę Sainsbury’ego w 2014 roku i wiele razy widziałem ją jako reklamę, co oznacza, że ​​po niej pojawił się film, który później obejrzałem. Dobre czasy. Teraz, ponieważ oglądam tak wiele filmów i nie mam filtru tego, co kliknę, YouTube zaczyna myśleć, że interesują mnie najdziwniejsze rzeczy. To algorytm, więc nie mogę oczekiwać, że zrozumie, że moje nawyki oglądania są po prostu leniwe, ale staje się problemem, gdy moja strona główna jest wypełniona sugerowanymi kanałami, które mnie nie interesują. Te sugestie nie są złe i znalazłem w ten sposób dobre kanały, ale powtarzają się, boleśnie powtarzają się, a jeśli ktoś mnie nie interesuje, to po prostu spam. Co więcej, nowe sugestie nie pojawią się, dopóki te stare nie zostaną usunięte. Oto, jak możesz nakazać YouTube, aby przestał pokazywać Ci określony rodzaj wideo lub całkowicie usunął kanał z sugerowanych. Nie wymaga to rozszerzenia ani dodatku, więc będzie działać w KAŻDEJ przeglądarce.

Upewnij się, że jesteś zalogowany. Jeśli korzystasz z YouTube bez logowania, będzie on nadal poznawał Twoje nawyki przeglądania na podstawie historii przeglądania i plików cookie przechowywanych w przeglądarce. Niestety, uczenie YouTube o swoich preferencjach jest znacznie mniej skuteczne, gdy nie jesteś zalogowany. Jeśli nie jesteś zalogowany, jedyne co możesz zrobić, to oznaczyć filmy, które Cię nie interesują. Aby to zrobić, umieść kursor myszy w prawym dolnym rogu miniatury filmu, a pojawi się przycisk. Kliknij go i wybierz opcję „Nie interesuje mnie”. Ten konkretny film ostatecznie przestanie pojawiać się w sugestiach. Nie odnieśliśmy wielkiego sukcesu, a YouTube okazał się dość uparty.

youtube nie jest zainteresowany

Ta metoda jest znacznie bardziej skuteczna i ma zastosowanie do całych kanałów, gdy jesteś zalogowany. I jest absolutna. Zaloguj się i przejdź do swojej strony głównej. Zamiast najeżdżać kursorem myszy na wideo (ta metoda działa również w przypadku, gdy chcesz zatrzymać wyświetlanie wideo), kliknij przycisk obok przycisku subskrypcji i liczby subskrybentów tego kanału i wybierz opcję „Nie interesuje mnie” opcja. Kanał nie będzie już wyświetlany na Twojej stronie głównej, a zamiast tego YouTube zaproponuje Ci coś nowego.

nie zainteresowany youtube

YouTube nadal będzie wykorzystywać Twoją historię wyszukiwania do oceny Twoich zainteresowań, więc jeśli określony film (lub filmy) powoduje sugestie, które Ci się nie podobają, lepszym rozwiązaniem jest usunięcie tych filmów z historii. To nie jest historia przeglądarki, ale raczej historia oglądania w YouTube. Aby usunąć filmy, kliknij Historia w prawym panelu i przejdź do filmu, który Twoim zdaniem wpływa na sugestie. Najedź myszą na prawy górny róg filmu i wybierz „Usuń z historii oglądania” i gotowe. Ta metoda jest świetna do unikania spoilerów filmów i / lub gier.

usuń historię youtube

Możesz także zacząć od nowa, usuwając całą historię, ale to dość ekstremalny środek. Nie dotyczy to polecanych filmów, które pojawiają się z boku podczas oglądania.