Udostępnij teraz w social media:

Ludzie z dominującą lewą ręką często znajdują się w niekorzystnej sytuacji prawie wszędzie, gdzie się znajdują. Nawet technologia faworyzuje tych, którzy mają dominującą prawą rękę nad tymi, którzy są leworęczni. Laptopy rzadko są budowane dla osób leworęcznych, a nawet telefony nie są zbudowane z myślą o użytkownikach leworęcznych. W przypadku telefonów, szczególnie tych z większymi ekranami, nawigacja jedną ręką jest często niemożliwa, jednak jeśli uda Ci się użyć dużego telefonu jedną ręką, prawdopodobnie jedna jest Twoją prawą. Jeśli jesteś leworęczny, a domyślna klawiatura utrudnia Ci pisanie dominującą ręką, rozważ użycie klawiatury jednoręcznej.

Sprawdź -   Przestań obserwować ludzi na Facebooku, aby uzyskać szczęśliwsze życie

Klawiatura jednoręczna została tak skonstruowana, że ​​do pisania nie trzeba używać kciuków i palców wskazujących. Możesz pisać jedną ręką, a drugą trzymać filiżankę kawy. Większość klawiatur jednoręcznych również bierze pod uwagę fakt, że użytkownik może chcieć pisać lewą lub prawą ręką. Zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu obu potrzeb, dzięki czemu osoby leworęczne mogą wygodniej pisać.

Użytkownicy iPhone’ów mogą korzystać z klawiatury Word Flow firmy Microsoft. Ma układ łukowy w prawo, dzięki czemu klawisz Enter, klawisz Shift / Caps i klawisz Backspace są łatwiejsze do osiągnięcia. Użytkownicy Androida mogą po prostu korzystać z klawiatury Google, która od wersji 5.0 obsługuje teraz pisanie jedną ręką. Ma układ zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych użytkowników.

Sprawdź -   AVG Wifi Assistant automatycznie przełącza Wi-Fi w systemie Android, aby oszczędzać baterię

google-keyboard-left

Istnieje oczywiście wiele innych niesamowitych klawiatur, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych, dostępnych zarówno na Androida, jak i iOS, których możesz używać, aby uzyskać lepsze wrażenia z pisania, jeśli jesteś leworęczny, ale te dwie są nie tylko dobrze opracowane, ale także bezpłatne i dostępne dla najnowszych wersji odpowiednich systemów operacyjnych, na których działają.

Klawiatura Google powinna za kilka dni automatycznie zaktualizować się do wersji 5.0. Jeśli bardzo chcesz wypróbować nowe środowisko pisania, będziesz musiał poszukać pliku APK aplikacji. Gdy już go złapiesz, naciśnij i przytrzymaj klawisz przecinka, aby przejść do trybu pisania jednoręcznego.

Zainstaluj klawiaturę przepływu pracy z App Store

Sprawdź -   Jak przekonwertować wiadomość e-mail na format PDF w systemie Windows 10

Zainstaluj klawiaturę Google ze sklepu Google Play