Używaj Facebook Messenger w przeglądarce bez dodatku lub rozszerzenia


Funkcja czatu na Facebooku jest jedną z najpopularniejszych funkcji sieci społecznościowej. Dostępnych jest wiele rozszerzeń zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i Firefox, które umożliwiają korzystanie z funkcji przesyłania wiadomości jako samodzielnej aplikacji zamiast wyłącznie na Facebooku, ponieważ jest to bardzo rozpraszające. Facebook wydał teraz niezależny interfejs sieciowy poświęcony wyłącznie funkcji czatu o nazwie Messenger. Logujesz się za pomocą swojego konta na Facebooku i kontynuujesz rozmowę. Twoja historia czatów jest tam i nie musisz otwierać Facebooka w zakładce. Oto krótki przegląd nowej funkcji.

Odwiedź łącze na końcu tego posta i zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

Możesz utworzyć nową wiadomość za pomocą przycisku Utwórz w prawym górnym rogu wątków konwersacji lub wybrać wątek konwersacji, aby kontynuować rozmowę. Jeśli Twój kontakt jest dostępny, możesz również zainicjować połączenie głosowe lub wideo. Warto zaznaczyć, że skrzynka „Inne” nie posiada dedykowanej zakładki w Messengerze. Możesz wysyłać zdjęcia, naklejki i naklejkę z kciukiem w górę z Messengera, jednak nie możesz wysyłać plików.

Sieć komunikatora

Messenger obsługuje powiadomienia na pulpicie o nowych wiadomościach czatu. Aby je włączyć, kliknij przycisk koła zębatego u góry i wybierz Ustawienia. Po wyświetleniu monitu będziesz musiał udzielić mu pozwolenia w przeglądarce. Aby wyłączyć powiadomienia dla pojedynczego kontaktu, zachowując je jednocześnie aktywne dla wszystkich innych, kliknij przycisk informacji obok nazwy kontaktu i wyłącz powiadomienia na stronie szczegółów kontaktu.

Messenger - powiadomienia na pulpicie

Messenger dla sieci Web ma responsywny wygląd, a jeszcze lepsze jest to, że czytanie wiadomości jest wykładniczo łatwiejsze w porównaniu z czytaniem ich w małym wyskakującym okienku na Facebooku, a nawet na stronie Wiadomości.

Odwiedź Facebook Messenger w sieci

x