Jak włączyć tryb ciemny Facebook Messenger

Udostępnij teraz w social media:

Facebook Messenger ma tryb ciemny, ale w przeciwieństwie do zwykłej funkcji, musisz go odblokować za pomocą prostej małej sztuczki. Tryb ciemny został prawdopodobnie dodany w jednej z ostatnich aktualizacji aplikacji (aktualizacje aplikacji raz na dwa tygodnie). Sprawdź, czy korzystasz z najnowszej wersji aplikacji i czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak włączyć tryb ciemny Facebook Messenger na iOS i Androidzie.

Tryb ciemny Facebook Messenger

Otwórz Facebook Messenger i wybierz dowolny wątek czatu, z którym chcesz się komunikować. Możesz wysyłać sobie wiadomości na Facebooku Messenger i to będzie działać idealnie w przypadku tej sztuczki.

  Jak transmitować na żywo na Facebooku z iOS i Androida

W wątku czatu stuknij ikonę buźki w polu wprowadzania wiadomości. Przejdź do zakładki Emoji i poszukaj emoji półksiężyca. Należy do kategorii zwierząt / przyrody. Musisz wysłać go przez wątek czatu.

Kiedy to zrobisz, zobaczysz animację przedstawiającą emoji w kształcie półksiężyca spływające z górnej części ekranu, z wyjątkiem tego, że wygląda trochę przerażająco i nie jest tym samym, co emoji, które wysłałeś.

Po zakończeniu animacji zobaczysz przycisk „Wypróbuj w ustawieniach”, któremu będzie towarzyszył baner „Znalazłeś tryb ciemny” u góry. Dotknij go, a przejdziesz do ustawień aplikacji, w których możesz włączyć tryb ciemny.

Jeśli nie widzisz animacji podczas wysyłania emoji półksiężyca, zamknij aplikację na telefonie, a następnie otwórz ją ponownie. Wyślij emoji w kształcie półksiężyca ponownie i tym razem powinno działać.

  Uzyskaj rekomendacje dotyczące jedzenia i restauracji w programie Facebook Messenger

Wyłącz tryb ciemny Facebook Messenger

Aby wyłączyć tryb ciemny, dotknij miniatury swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu, aby przejść do ustawień aplikacji. Zobaczysz ten sam przełącznik trybu ciemnego, co poprzednio. Wyłącz to, a wrócisz do trybu światła.

Tryb ciemny jest dostępny dla wszystkich użytkowników i być może Facebook Messenger w końcu sprawi, że będzie bardziej oczywiste, jak można go włączyć.

Tryb ciemny Facebook Messenger nie jest zły. Nie jest pozbawiony koloru. Biały interfejs został zastąpiony ciemną czernią, ale kolor wybrany do czatu nie zmienia się. Tekst nie jest ostro biały. Jest mniej biały, a niektóre teksty i przyciski są jasnoszare.

  Jak masowo usuwać posty na Facebooku

Nadal występuje problem polegający na tym, że po uruchomieniu aplikacji po jej zamknięciu na pewno zobaczysz biały interfejs. Tak samo jest z aplikacją YouTube. Nawet jeśli masz włączony ciemny motyw, ekran powitalny zawiera logo YouTube na białym tle i jest oślepiający.

x